Środa 27 października 2021r. 
REKLAMA

Studenci z Włoch w Szczecinie. ZUT uspokaja w sprawie koronawirusa

Data publikacji: 2020-02-28 17:18
Ostatnia aktualizacja: 2020-03-02 19:54
Studenci z Włoch w Szczecinie. ZUT uspokaja w sprawie koronawirusa
 

Do Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie przyjechało 10 studentów z Włoch. Niektórych polskich słuchaczy uczelni to niepokoi w kontekście epidemii koronawirusa. ZUT uspokaja, że nic złego się nie dzieje.

- Studenci z Włoch czują się dobrze, nie mają żadnych objawów – mówił Mateusz Lipka, rzecznik uczelni, w rozmowie z „Kurierem” w piątkowe popołudnie - Przyjechali do nas w poniedziałek, z południa Włoch, a dopiero w środę wyszedł z uczelni komunikat o wstrzymaniu przyjazdów z Włoch– i dotyczył północnej części tego kraju. Studenci nie mieli żadnego kontaktu z epidemią. Dzisiaj mieli spotkanie w Centrum Nanotechnologii, na którym przedstawiono im kroki, jakie mają podjąć, gdyby ewentualnie coś się działo, że mają obserwować swój organizm. Mam też sygnał, że byli już badani na lotnisku w Berlinie. Apeluję o spokój. Wszystko mamy pod kontrolą.

(as)

Fot. Ryszard Pakieser

Na zdjęciu: Dom studenta ZUT

Sonda

Czy obawiasz się koronawirusa?
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

hmmm
2020-02-28 17:27:58
"W Zespole Szkół im. Henryka Sienkiewicza pojawiła się informacja o grypopodobnych dolegliwościach jednego z uczniów. Okazało się przy tym, że spędził on ferie we Włoszech."

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
Tylko teraz -50% na prenumertę eKuriera. KUP TERAZ