Wtorek, 16 lipca 2024 r. 
REKLAMA

Zagrożenie koronawirusem. ZUT wstrzymuje podróże

Data publikacji: 26 lutego 2020 r. 17:02
Ostatnia aktualizacja: 27 lutego 2020 r. 18:47
Zagrożenie koronawirusem. ZUT wstrzymuje podróże
 

Kolegium Rektorskie Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie zdecydowało o wstrzymaniu wszelkich wyjazdów i przyjazdów studentów, doktorantów oraz pracowników do i z Chin oraz Hongkongu, Korei Południowej, północnych Włoch (szczególnie rejonu Lombardii, Wenecji Euganejskiej, Piemontu, Emilii-Romanii i Lacjum), Iranu, Japonii, Tajlandii, Wietnamu i Singapuru. Decyzja obowiązuje od 26 lutego br. aż do odwołania.

Decyzja podjęta została w związku z wydanym 24 lutego br. komunikatem Ministerstwa Spraw Zagranicznych oraz Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) dotyczącym ogłoszenia stanu zagrożenia zdrowia publicznego o znaczeniu międzynarodowym, które odnoszą się do zagrożenia epidemiologicznego koronawirusem 2019-nCoV.

 - Jeśli pracownicy, doktoranci i studenci ZUT przebywający w tych państwach zdecydują się skrócić pobyt i wyrażą chęć powrotu do uczelni, proszeni są o kontakt z Działem Mobilności Międzynarodowej ZUT: international@zut.edu.pl - informuje Mateusz Lipka,  rzecznik prasowy ZUT. - W związku z bardzo dynamiczną sytuacją, Kolegium Rektorskie ZUT apeluje o śledzenie bieżących doniesień na temat wirusa 2019-nCoV przed podjęciem decyzji o wyjazdach zagranicznych. Światowe służby sanitarne podkreślają, że trudno przewidzieć kierunki jego rozprzestrzeniania się.

(ip)

Fot. Ryszard Pakieser

Sonda

Czy obawiasz się koronawirusa?
REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA