Niedziela 02 października 2022r. 
REKLAMA

Sto tysięcy na drugi etap

Data publikacji: 2015-09-04 09:47
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 11:33
Sto tysięcy na drugi etap
 

Na najbliższej sesji Rady Miasta szczecińscy radni zdecydują o przydzieleniu pieniędzy dla STBS na drugi etap programu "Dom dla studenta". Chodzi o 100 tys. złotych na wyposażenie kolejnych mieszkań dla żaków chcących studiować w Szczecinie.

To druga edycja trwającego od ubiegłego roku programu Szczecińskiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego pt. "Dom dla studenta". Jest on przeznaczony dla osób spoza Szczecina, które chcą studiować na lokalnych uczelniach wyższych. To również alternatywna oferta mieszkaniowa wobec tej, która już występuje na rynku. Połączona w dodatku z rewitalizacją, przez spółkę, śródmiejskiej części Szczecina.

W roku akademickim 2014/2015 przygotowanych zostało 19 miejsc w wyremontowanych i wyposażonych lokalach z zasobów spółki m.in. przy ulicy Bohaterów Getta Warszawskiego, Bolesława Śmiałego, Chodkiewicza, al. Wojska Polskiego i ul. Ściegiennego.

- Mieszkania przeznaczone dla studentów to duże, trzy- lub czteropokojowe lokale usytuowane w samym sercu miasta. W każdym z nich znajdują się przestronne pokoje, kuchnia i łazienka z kompletnym wyposażeniem - kuchenka, lodówka, pralka - tłumaczy Marcin Wajdziak, wiceprezes STBS.

Umowa ze studentem jest zawierana na jeden rok. Ma on również potem pierwszeństwo w zawarciu kolejnej umowy, na następny rok.

- Wszystkie opłaty wynoszą 400-500 złotych. To kwoty podobne do tych za akademik, ale niższe od tych obowiązujących na rynku mieszkaniowym - dodaje Wajdziak.

W roku akademickim 2015/2016 STBS oferuje pokoje w kolejnych 10 mieszkaniach. Dwu i jednoosobowych. To łącznie 40 miejsc mieszkalnych. Pieniądze, o które stara się w gminie STBS - prawie 100 tys. złotych - przeznaczone zostaną na wyposażenie lokali w meble.

- Spośród dziewiętnastu osób, które mieszkały w naszych lokalach, dwanaście postanowiło przedłużyć umowy. W tym roku zawarliśmy także porozumienie z wydziałem informatyki Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego. I dziewięć osób, które najlepiej zdały egzamin, skorzystają z naszej oferty. W przyszłym roku chcemy to rozszerzyć na inne uczelnie. W naborze osób na pozostałe miejsca w naszych mieszkaniach będzie decydować kolejność zgłoszeń - wyjaśnia wiceprezes STBS.©℗

(dar)

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA