Poniedziałek 30 stycznia 2023r. 
REKLAMA

Start kampanii promocyjnej z latawcami w tle. „Zacumuj bezpiecznie w Krainie 44 Wysp” [GALERIA]

Data publikacji: 2021-05-30 19:27
Ostatnia aktualizacja: 2021-05-30 21:46
Start kampanii promocyjnej z latawcami w tle. „Zacumuj bezpiecznie w Krainie 44 Wysp”
 

„Zacumuj bezpiecznie w Krainie 44 Wysp” - to nazwa kampanii promocyjnej, którą w niedzielę zainaugurowali na plaży na wyspie Uznam przedstawiciele Urzędu Miasta Świnoujście. Konferencji prasowej towarzyszyły Otwarte Mistrzostwa Świnoujścia w Lotach Latawców o Puchar Prezydenta Miasta oraz uroczystość przekazania statuetki na najromantyczniejsze miejsce na Pomorzu Zachodnim.

- Pogodę mamy dzisiaj wymarzoną, ale szesnaste Mistrzostwa w Lotach Latawców to oczywiście nie ostatnia impreza w tym roku. Będą kolejne zarówno w sezonie letnim jak i po jego zakończeniu. W zeszłym roku również przeprowadziliśmy kampanię promocyjną. Udało się. Przyjechało do nas wielu turystów z Polski, ale i z zagranicy. I tak było do października, gdy znowu nastąpił lockdown - mówił Paweł Sujka, zastępca prezydenta Świnoujścia. 

W tegorocznej kampanii przewidziano wizyty w kurorcie influencerów oraz relacje telewizyjne. Na działania promocyjnie, podobnie jak rok temu, udało się pozyskać pieniądze w ramach Interregu o czym mówiła Wioleta Samitowska, naczelnik Wydziału Promocji, Turystyki i Sportu. 

Z kolei statuetkę na najromantyczniejsze miejsce na Pomorzu Zachodnim przekazał urzędnikom Wojciech Heliński, prezes Zachodniopomorskiej Agencji Rozwoju Turystyki. - Głosowanie było bardzo zacięte. Do końca świnoujski „Wiatrak” rywalizował z Doliną Miłości w gminie Chojna - powiedział W. Heliński. 

Tekst i fot. Bartosz Turlejski

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

mieszkaniec
2021-05-31 18:13:02
Było barwnie, sympatycznie. Ludzi mnóstwo. Po imprezie pojechaliśmy w teren. Wszędzie pełno ludzi, po obu stronach Kanału. Chyba dobrze to wróży!
wędrowiec
2021-05-31 15:50:31
Świnoujście, krótko powiem to jedno z najpiękniejszych miejsc na polskim wybrzeżu. Wiem, że Szczecin, chciałby leżeć nad morzem, ale ro problem Szczecina. Nikt nikomu nic nie odbiera i nic nie dodaje. Ale jak się jest pięknym, ba przepięknym Świnoujściem, to się ma, to "coś". Weekend spędziłem z żona na wyspie Uznam i Wolin. Jesteśmy z Katowic. Nie da się opisać walorów np. prawobrzeża dla takich wędrowców jak żona i ja. Namówię wielu znajomych, żeby przyjechali oddychać świnoujskim powietrzem.
Adam
2021-05-31 12:16:52
Akurat w weekend byłem, widziałem, 6 dzieciaków z latawcami biegało po plaży. Więcej urzędników niż uczestników. Świnoujście dla regionu? Ważne tyle samo co Stargard, Kołobrzeg czy Chojna. Wszędzie mieszkają ludzie. Mieszkańcy Świnoujścia płacą w Szczecinie za zakupy gotówką, tym się różnią w regionie i kraju. Ale to problem skarbówki i Ziobry. Odwiedzającym polecam restaurację suschi w Hiltonie. Świeże, fantastycznie przygotowane i podane. Ceny niższe od rozmrożonego dorsza na deptaku.
Turysta
2021-05-31 12:12:55
Dla przykładu wiem, że Stawa Młyny, popularna nazwa Wiatrak jest symbolem zakochanych, natomiast, że w Chojnie jest Dolina Miłości, to powiem uczciwie - dowiedziałem się z tego artykułu.
wyspiarka
2021-05-31 12:10:11
Tak, to prawda, słyszę chyba od każdego turysty, że jest pięknie, że dowolność sposobu wypoczynku, że czysto, że pięknie, że z roku na rok pięknieje. Pięknie jest!!! Świnoujście, ma jeszcze tak ogromny potencjał do odkrycia i wykorzystania!!!
@Adam
2021-05-31 07:35:48
Człowieku, opanuj się. Ty wiesz, co to znaczy Świnoujście, dla regionu? dla kraju? Jak się jest z Kukułowa to się tak ma, kompleksy ? Zamieszkaj w Świnoujściu, to zrozumiesz, co ludzie, którzy tam przyjeżdżają, co mówią o kurorcie. Nie trzeba się gniewać, że Świnoujście, no cóż pięknym OKNEM NA ŚWIAT JEST.
Adam
2021-05-30 20:39:59
To co lansujemy urzędasów nie zwycięzców ? Kurier chyba przegina z tą redakcyjną promocją Świnoujścia. Napiszcie coś o tej Dolinie Miłości koło Chojny. Na pewno jest tam cieplej i nie wieje jak nad Bałtykiem.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA