Sobota 18 września 2021r. 
REKLAMA

Niepokojące wycinki. Instytucje twierdzą, że tak trzeba

Data publikacji: 2021-05-17 13:37
Ostatnia aktualizacja: 2021-05-17 23:54
Niepokojące wycinki. Instytucje twierdzą, że tak trzeba
Coraz więcej drzew znika z krajobrazu Świnoujścia. Wzbudza to niepokój, a czasami oburzenie mieszkańców. Zdaniem poszczególnych instytucji – wycinki są niezbędne.  

Kolejne wycinki drzew niepokoją mieszkańców Świnoujścia. W magistracie wskazują, że za sporą część takowych nie odpowiada Miasto. Wiele ogołoconych z drzew obszarów to tereny należące m.in. do Lasów Państwowych.

Coraz częściej mieszkańcy pytają, czy Świnoujście jest jeszcze zielone, czy zamienia się w portowo-betonową pustynię. Po lewej stronie Świny nad morzem rosną kolejne hotele i apartamentowce, a po prawej rozbudowuje się portowa infrastruktura. Na wiele wycinek miasto nie ma jednak wpływu. Tak było np. w przypadku wycinki dokonanej przy falochronie zachodnim, za którą odpowiadał Urząd Morski. Natomiast wycinki pod hotele, które postępują od końca promenady w stronę wschodniego krańca wyspy Uznam, to już oczywiście część polityku samorządu, który zgodził się na tego typu zabudowę w tym miejscu.

Ostatnio wiele emocji - rzecz jasna negatywnych - budzą wycinki w lesie obok strzelnicy przy ul. Rycerskiej. Pojawiły się nawet plotki o tym, że planuje się tam budowę apartamentowców. W magistracie odpowiadają, że zarzuty są nieprawdziwe. Właścicielem tych gruntów są Lasy Państwowe. I

...
Zawartość dostępna dla Czytelników eKuriera
Pozostało jeszcze 73% treści.

Pełna treść artykułu dostępna w
eKurierze
z dnia 17-05-2021

 

Tekst i fot. BaT
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

mnie interesuje
2021-05-17 23:50:10
dlaczego wycinka odbywa się w okresie ochronnym - przeciętny obywatel za wycinkę w tym okresie zapłaci potężną karę...
Jazon
2021-05-17 17:03:54
A może by tak zakończyć te drzewne histerie? Po to sadzi się drzewa aby potem je wyciąć a nie oczekuje się nabożnie aż same, ze starości zwalą się komuś na głowę lub samochód. Proste? Proste.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
Tylko teraz -50% na prenumertę eKuriera. KUP TERAZ