Poniedziałek 08 sierpnia 2022r. 
REKLAMA

ŚRODEK dwulatek. Urodzinowe torty i spacer [GALERIA]

Data publikacji: 2019-06-29 19:56
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 12:44
ŚRODEK dwulatek. Urodzinowe torty i spacer
 

Śródmiejski Punkt Sąsiedzki ŚRODEK – miejsce dla sąsiadów i punkt konsultacyjny – rozpoczął w sobotę (29 czerwca) obchody swojego dwulecia. Były pyszne torty od Szczecińskiej Bezy i pogaduchy w gronie stałych bywalców oraz sąsiadów. A w niedzielę ciąg dalszy urodzin podczas wydarzenia "Wędrujące drzewa - II Street Day na Rayskiego!" 

 - ŚRODEK powstał z myślą o przybliżaniu procesu rewitalizacji Śródmieścia jego mieszkańcom, ale stał się czymś więcej – punktem, który działa dla bliższych i dalszych sąsiadów - przypomina Kinga Rabińska, prezes Stowarzyszenia Oswajanie Sztuki, które już dwa lata przy ul. bł. Królowej Jadwigi 44b prowadzi Śródmiejski Punkt Sąsiedzki. - Rocznie odwiedza nas ponad tysiąc mieszkańców, a w jego wydarzeniach – także tych plenerowych – bierze udział kilka razy tyle. 

Na sobotnich urodzinach nie zabrakło stałych uczestników organizowanych przez ŚRODEK spotkań z ciekawymi ludźmi, Święta Śródmieścia, spacerów, projekcji kina podwórkowego, rozmaitych zajęć dla starszych i dzieci. Pojawiły się także osoby, które trafiły tu po raz pierwszy, przywiedzione zaproszeniami rozwieszonymi na okolicznych bramach czy  strzałkami narysowanymi kredą na chodnikach. Wszyscy odśpiewali społecznikom z Oswajania Sztuki "Sto lat!". Była też okazja do powspominania rozmaitych wydarzeń w ŚRODKU przy lemoniadzie i pysznych tortach od firmy z sąsiedztwa - "Szczecińska Beza". Spotkanie wsparła także Rada Osiedla Śródmieście Zachód.   

W niedzielę (30 czerwca) urodzin ciąg dalszy! Pomiędzy godz. 12 a 15 ŚRODEK będzie na wydarzeniu "Wędrujące Drzewa - II Street Day na Rayskiego!". W południe sprzed kamienicy pod nr 23 przy tej ulicy ruszy spacer "Śródmieście po raz pierwszy". Poprowadzi go Przemek Głowa. 

Na ul.Rayskiego ŚRODEK zaprasza także na "Zielone pogotowie", podczas którego będzie można liczyć na niepowtarzalne ozdobienie  doniczek, dostać roślinny prezent, obejrzeć miniwystawę o ulicy, a także wspomóc powstanie mapy dziko rosnących drzew owocowych i zielonych miejsc, dobrych do odpoczynku lub podziwiania. 

(mag)

Fot. Marzenna Głuchowska

Na zdjęciu: Kinga Rabińska nasłuchuje urodzinowych życzeń "Stu lat!" dla ŚRODKA.

 

 

 

 

 

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA