Piątek 27 stycznia 2023r. 
REKLAMA

W Świetlicy Śródmiejskiej o komunikacji miejskiej

Data publikacji: 2019-04-16 22:38
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 12:37
W Świetlicy Śródmiejskiej o komunikacji miejskiej
 

Śródmiejski Punkt Sąsiedzki ŚRODEK zaprasza najmłodszych szczecinian w środę (17 kwietnia) o godz.17 do udziału w zajęciach, podczas których nauczą się, jak obserwować i współtworzyć miasto. Spotkanie w Świetlicy Śródmiejskiej będzie poświęcone komunikacji miejskiej i transportowi publicznemu. Udział w nim jest bezpłatny, ale obowiązuje rezerwacja.

W kwietniu oraz maju (8 i 22) ŚRODEK urządza spotkania dla dziecięcych aktywistów. 

- Podczas zajęć warsztatowych będziemy uczyć się technik plastycznych i projektować różne działania w przestrzeni miejskiej, a jednocześnie zdobywać kompetencje i wiedzę potrzebne do postawienia się w roli dziennikarza i aktywisty. Ogólnie chodzi o to, by poczuć się pełnoprawnym, małym mieszkańcem Szczecina – zapowiadają Ada Krawczak i Zuzanna Waligórska ze Stowarzyszenia Oswajanie Sztuki, które prowadzą zajęcia. 

Spotkania w Świetlicy Śródmiejskiej przeznaczone są dla dzieci w wieku 6-14 lat. Każde z zajęć stanowi odrębną całość, więc chętni mogą dołączać do grupy, wybierając interesujący ich temat.

- Zachęcamy jednak do uczestnictwa we wszystkich, bo każde z nich rozwija
w dzieciakach zupełnie inne umiejętności – podpowiadają prowadzące. - I tak, w środę (17 kwietnia) się dowiedzą, czym jest komunikacja miejska i jak z niej korzystać. Na warsztatach porozmawiamy z dziećmi o plusach i minusach komunikacji zbiorowej, kiedy została wymyślona, jakie rodzaje są dostępne w Szczecinie oraz o tym, jak się ona zmienia i dopasowuje do potrzeb mieszkańców. A w części praktycznej będziemy robili plakaty zachęcające ludzi do korzystania z usług transportu miejskiego.

Udział w trwających ok.3 godzin zajęciach jest bezpłatny, organizatorzy zapewniają materiały. Obowiązuje rejestracja – należy napisać maila na adres: zuza@oswajaniesztuki.pl
i podać imię, nazwisko, wiek uczestnika oraz numer kontaktowy. Decyduje kolejność zgłoszeń. Obecność rodziców jest mile widziana!

Spotkania odbywają się w Śródmiejskim Punkcie Sąsiedzkim (ul. bł. Królowej Jadwigi 44b). Początek o godz.17.

(g)

Fot. M. Jastrzębski i A. Strychalska

Na zdjęciu od prawej: Ada Krawczak i Zuzanna Waligórska

 


.

 REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA