Środa 27 października 2021r. 
REKLAMA

SPSK nr 2 na szczecińskich Pomorzanach z tytułem Szpitala Przyjaznego Dziecku

Data publikacji: 2020-04-04 20:26
Ostatnia aktualizacja: 2020-04-05 22:31
SPSK nr 2 na szczecińskich Pomorzanach z tytułem Szpitala Przyjaznego Dziecku
 

Szpital kliniczny nr 2 w Szczecinie po raz trzeci zdobył tytuł Szpitala Przyjaznego Dziecku. Oznacza to, że przestrzegane są w nim zasady udanego karmienia piersią oraz wszelkie procedury mające na celu ochronę i propagowanie karmienia naturalnego.

Szpital Przyjazny Dziecku, to inicjatywa Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) i Funduszu Narodów Zjednoczonych na rzecz Dzieci (UNICEF), której celem było przywrócenie prawidłowego sposobu karmienia dzieci na całym globie. W Polsce międzynarodowy tytuł nadawany jest przez Komitet Upowszechniania Karmienia Piersią na pięć lat. Samodzielny Publiczny Szpital Kliniczny nr 2 PUM w Szczecinie otrzymał go po raz pierwszy w 2003 r. i od tamtej pory nieprzerwanie go utrzymuje.

- Ogromnie się cieszymy, ten tytuł to dla nas powód do dumy - mówi dr hab. n. med. Beata Łoniewska, prof. PUM, lekarz kierujący Kliniką Patologii Noworodka SPSK-2 – Dokładamy wszelkich starań, by utrzymywać i promować karmienie piersią. Nad tym pracuje cały personel naszej kliniki, a także Kliniki Położnictwa i Ginekologii. Duża w tym zasługa położnych i doradczyń laktacyjnych, które wspierają mamy w karmieniu piersią, uczą, wykazują mnóstwo życzliwości i cierpliwości, by świeżo upieczone mamy dały swoim dzieciom to, co najlepsze.

(ip)

Fot. SPSK2

Na zdjęciu: Bank Mleka w szpitalu na Pomorzanach

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Monika
2020-04-05 22:15:22
Kłamstwo wierutne!!!! Rodziłam tam w 2018 przez cc (nie na życzenie,z braku miejsc na oddziale i z powodu dużej liczby porodów dano mi wybór-cięcie czy sn,wybrałam to drugie,a po chwili ktg zwariowało i z powodu rzekomego spadku tętna dziecka szybkie cięcie). Nie było kontaktu skóra do skóry,nie było karmienia piersią-z automatu dostała butelkę,nie byłam nawet poinformowana dokąd córeczkę zabierają (inne piętro) na całą noc. Traumatyczne przeżycia i wspomnienia mamy do dZisiaj.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
Tylko teraz -50% na prenumertę eKuriera. KUP TERAZ