poniedziałek, 01 czerwca 2020.
Strona główna > Wiadomości > SPSK nr 2 na szczecińskich Pomorzanach z tytułem Szpitala Przyjaznego Dziecku

SPSK nr 2 na szczecińskich Pomorzanach z tytułem Szpitala Przyjaznego Dziecku

SPSK nr 2 na szczecińskich Pomorzanach z tytułem Szpitala Przyjaznego Dziecku
Data publikacji: 2020-04-04 20:26
Ostatnia aktualizacja: 2020-04-05 22:31
Wywietleń: 730 450173

Szpital kliniczny nr 2 w Szczecinie po raz trzeci zdobył tytuł Szpitala Przyjaznego Dziecku. Oznacza to, że przestrzegane są w nim zasady udanego karmienia piersią oraz wszelkie procedury mające na celu ochronę i propagowanie karmienia naturalnego.

Szpital Przyjazny Dziecku, to inicjatywa Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) i Funduszu Narodów Zjednoczonych na rzecz Dzieci (UNICEF), której celem było przywrócenie prawidłowego sposobu karmienia dzieci na całym globie. W Polsce międzynarodowy tytuł nadawany jest przez Komitet Upowszechniania Karmienia Piersią na pięć lat. Samodzielny Publiczny Szpital Kliniczny nr 2 PUM w Szczecinie otrzymał go po raz pierwszy w 2003 r. i od tamtej pory nieprzerwanie go utrzymuje.

- Ogromnie się cieszymy, ten tytuł to dla nas powód do dumy - mówi dr hab. n. med. Beata Łoniewska, prof. PUM, lekarz kierujący Kliniką Patologii Noworodka SPSK-2 – Dokładamy wszelkich starań, by utrzymywać i promować karmienie piersią. Nad tym pracuje cały personel naszej kliniki, a także Kliniki Położnictwa i Ginekologii. Duża w tym zasługa położnych i doradczyń laktacyjnych, które wspierają mamy w karmieniu piersią, uczą, wykazują mnóstwo życzliwości i cierpliwości, by świeżo upieczone mamy dały swoim dzieciom to, co najlepsze.

(ip)

Fot. SPSK2

Na zdjęciu: Bank Mleka w szpitalu na Pomorzanach

Komentarze

Monika
Kłamstwo wierutne!!!! Rodziłam tam w 2018 przez cc (nie na życzenie,z braku miejsc na oddziale i z powodu dużej liczby porodów dano mi wybór-cięcie czy sn,wybrałam to drugie,a po chwili ktg zwariowało i z powodu rzekomego spadku tętna dziecka szybkie cięcie). Nie było kontaktu skóra do skóry,nie było karmienia piersią-z automatu dostała butelkę,nie byłam nawet poinformowana dokąd córeczkę zabierają (inne piętro) na całą noc. Traumatyczne przeżycia i wspomnienia mamy do dZisiaj.
2020-04-05 22:15:22

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
9
na godz. 00:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Wiadomości Szczecin

 
CZYTAJ WIĘCEJ

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Filmy

Krótki rejs po porcie

Z dostawą do domu

Pizzeria z rodu Gryfa

Sonda

Czy jesteś za zniesieniem obowiązku noszenia maseczek?

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie