sobota, 08 sierpnia 2020.
Strona główna > Wiadomości > PKS Szczecin nowym Mecenasem Zdrowia szpitala na Pomorzanach

PKS Szczecin nowym Mecenasem Zdrowia szpitala na Pomorzanach

PKS Szczecin nowym Mecenasem Zdrowia szpitala na Pomorzanach
Data publikacji: 2019-12-05 19:14
Ostatnia aktualizacja: 2019-12-06 09:50
Wywietleń: 818 431134

Znamy kolejnego Mecenasa Zdrowia SPSK-2. To Przedsiębiorstwo Komunikacji Samochodowej w Szczecinie. Jak się dowiedzieliśmy, szczeciński PKS zobowiązał się do sfinansowania fotela do dializ.

Przedsiębiorstwo Komunikacji Samochodowej podpisało niedawno ze szpitalem klinicznym nr 2 umowę darowizny. Umowa opiewa na 9 tys. zł, za które szpital na Pomorzanach kupi jeden z foteli dializacyjnych do Ośrodka Dializ powstającego przy al. Powstańców Wielkopolskich.

Przypomnijmy, że prace budowlane nowego Ośrodka Dializ rozpoczęły się w maju 2017 r. Trwa ostatni etap prac - większość jest już zrealizowana. Docelowo ośrodek oferować będzie pacjentom nowoczesne, przestronne pomieszczenia z 24 stanowiskami do zabiegów dializy. Oprócz komfortowych warunków i większych sal dla pacjentów stacja dysponować będzie sprzętem najnowszej generacji. Całość inwestycji finansowana jest ze środków własnych szpitala.

W związku z rozbudową Ośrodka Dializ szpital zwrócił się do największych firm oraz instytucji publicznych w regionie z prośbą o wsparcie inwestycji w zakresie zakupu specjalistycznych foteli do dializoterapii. Koszt jednego z nich to około 10 tys. zł. Każdy darczyńca zostanie uhonorowany tytułem Mecenasa Zdrowia SPSK-2.

Tytułem tym może się już poszczycić Fundacja Banku PKO Banku Polskiego - zobowiązała się do sfinansowania zakupu dwóch foteli do dializ. Wsparcie finansowe na zakup wyposażenia Ośrodka Dializ zadeklarowała również firma Emka SA.

Nowy Ośrodek Dializ jest w Szczecinie niezwykle potrzebny. Obecna stacja dializ Kliniki Nefrologii, Transplantologii i Chorób Wewnętrznych ma jedynie 13 stanowisk i pracuje siedem dni w tygodniu, na cztery zmiany. Oznacza to, że pacjenci dowożeni są na zabiegi dializy przez całą dobę. To obecnie najbardziej obciążona stacja dializ w kraju – na jednym stanowisku przeprowadza się ponad tysiąc zabiegów rocznie, podczas gdy średnia krajowa wynosi 650.

(lw)

Fot. SPSK-2

Na zdjęciu: Dyrektor SPSK-2 Marcin Sygut i prezes PKS Szczecin Henryk Kazimierz Leszczyński.

Komentarze

gosc
@sisi- bo nikt inny sie nie zgłasza do obsugli linii
2019-12-06 09:45:46
sisi
A Miasto "faszeruje" Pks kasą.
2019-12-06 08:19:53
heh
te fotele to chyba dla rehabilitacji byłych pasazerow januszo przegubuf made in berlin 20 lat wstecz ale jada bo nikt inny nie chioł nawet łursus
2019-12-05 19:38:14
ziemnikuf nie wieziesz hamujta !!!
heh a powinien byc tytuł "mecenasa transportu miejskiego i przyjaciela stacji diagno i wasztafów u janusza mietka nosacza "-w Indiach lubiom to ,a w te fotele to do autbusów spalic- tych sprowadzanych z niemiec- a skrot oznacza pojazd kiedys pojedzie?
2019-12-05 19:36:32

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
23
na godz. 03:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

Rozbiórka Domu Marynarza

Nekrologi

Sonda

Czy bedziesz kupować pieczywo z chlebomatu?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie