wtorek, 21 stycznia 2020.
Strona główna > Wiadomości > PKS Szczecin nowym Mecenasem Zdrowia szpitala na Pomorzanach

PKS Szczecin nowym Mecenasem Zdrowia szpitala na Pomorzanach

PKS Szczecin nowym Mecenasem Zdrowia szpitala na Pomorzanach
Data publikacji: 2019-12-05 19:14
Ostatnia aktualizacja: 2019-12-06 09:50
Wywietleń: 560 431134

Znamy kolejnego Mecenasa Zdrowia SPSK-2. To Przedsiębiorstwo Komunikacji Samochodowej w Szczecinie. Jak się dowiedzieliśmy, szczeciński PKS zobowiązał się do sfinansowania fotela do dializ.

Przedsiębiorstwo Komunikacji Samochodowej podpisało niedawno ze szpitalem klinicznym nr 2 umowę darowizny. Umowa opiewa na 9 tys. zł, za które szpital na Pomorzanach kupi jeden z foteli dializacyjnych do Ośrodka Dializ powstającego przy al. Powstańców Wielkopolskich.

Przypomnijmy, że prace budowlane nowego Ośrodka Dializ rozpoczęły się w maju 2017 r. Trwa ostatni etap prac - większość jest już zrealizowana. Docelowo ośrodek oferować będzie pacjentom nowoczesne, przestronne pomieszczenia z 24 stanowiskami do zabiegów dializy. Oprócz komfortowych warunków i większych sal dla pacjentów stacja dysponować będzie sprzętem najnowszej generacji. Całość inwestycji finansowana jest ze środków własnych szpitala.

W związku z rozbudową Ośrodka Dializ szpital zwrócił się do największych firm oraz instytucji publicznych w regionie z prośbą o wsparcie inwestycji w zakresie zakupu specjalistycznych foteli do dializoterapii. Koszt jednego z nich to około 10 tys. zł. Każdy darczyńca zostanie uhonorowany tytułem Mecenasa Zdrowia SPSK-2.

Tytułem tym może się już poszczycić Fundacja Banku PKO Banku Polskiego - zobowiązała się do sfinansowania zakupu dwóch foteli do dializ. Wsparcie finansowe na zakup wyposażenia Ośrodka Dializ zadeklarowała również firma Emka SA.

Nowy Ośrodek Dializ jest w Szczecinie niezwykle potrzebny. Obecna stacja dializ Kliniki Nefrologii, Transplantologii i Chorób Wewnętrznych ma jedynie 13 stanowisk i pracuje siedem dni w tygodniu, na cztery zmiany. Oznacza to, że pacjenci dowożeni są na zabiegi dializy przez całą dobę. To obecnie najbardziej obciążona stacja dializ w kraju – na jednym stanowisku przeprowadza się ponad tysiąc zabiegów rocznie, podczas gdy średnia krajowa wynosi 650.

(lw)

Fot. SPSK-2

Na zdjęciu: Dyrektor SPSK-2 Marcin Sygut i prezes PKS Szczecin Henryk Kazimierz Leszczyński.

Komentarze

gosc
@sisi- bo nikt inny sie nie zgłasza do obsugli linii
2019-12-06 09:45:46
sisi
A Miasto "faszeruje" Pks kasą.
2019-12-06 08:19:53
heh
te fotele to chyba dla rehabilitacji byłych pasazerow januszo przegubuf made in berlin 20 lat wstecz ale jada bo nikt inny nie chioł nawet łursus
2019-12-05 19:38:14
ziemnikuf nie wieziesz hamujta !!!
heh a powinien byc tytuł "mecenasa transportu miejskiego i przyjaciela stacji diagno i wasztafów u janusza mietka nosacza "-w Indiach lubiom to ,a w te fotele to do autbusów spalic- tych sprowadzanych z niemiec- a skrot oznacza pojazd kiedys pojedzie?
2019-12-05 19:36:32

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
1
na godz. 06:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Hardcorowe Serce II

Nekrologi

Sonda

Czy cieszą Cię wiosenne temperatury w styczniu?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie