Niedziela 16 stycznia 2022r. 
REKLAMA

Sprzeciw antysystemowców

Data publikacji: 2018-10-04 14:44
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 12:21
Sprzeciw antysystemowców
Marcel Duda oraz Jakub Kozieł byli głosami sprzeciwu Koalicji Antysystemowej na "wydawanie pieniędzy na nietrafione inwestycje". Fot. Karolina Nawrocka  

Miasto powinno być maksymalnie funkcjonalne i przyjazne mieszkańcom. Dlatego też kategorycznie sprzeciwiamy się wydawaniu pieniędzy na nietrafione inwestycje - tymi słowami rozpoczął czwartkową konferencję prasową Marcel Duda, kandydat Koalicji Antysystemowej do szczecińskiej Rady Miasta.

Nietrafione inwestycje według antysystemowców to: montaż Masztu Maciejewicza za 400 tys. zł, postawienie Frygi za 200 tys. zł oraz przebudowa alei Wojska Polskiego.

- Obie koncepcje przebudowy Wojska Polskiego są zupełnie absurdalne - mówił Marcel Duda. - Jedna zakłada puszczenie przez aleję nitki tramwajowej, a druga zbudowanie pośrodku niej parkingu. Obie koncepcje spowodują, że zostanie zlikwidowane po jednym pasie ruchu w każdą stronę. Spowoduje to całkowite zakorkowanie. Tylko jeden procent mieszkańców alei był za tym projektem, a ponad połowa była przeciwna.

Na uporanie się z brakiem miejsc parkingowych antysystemowcy zaproponowali inny sposób. - Problem można zlikwidować poprzez system platform parkingowych - zaproponował Marcel Duda. - Koszt budowy jednej wynosi 30 tysięcy złotych. Zamiast budowy Masztu Maciejewicza można było stworzyć 26 dodatkowych miejsc parkingowych. Jak widać prezydent Krzystek woli wydawać pieniądze na bzdury.

Antysystemowcy zwrócili także uwagę na problem zbyt wolnych - ich zdaniem - remontów szczecińskich kamienic. Ich pomysłem jest przeniesienie tych mieszkańców do budynków komunalnych, których nie stać na czynsz, do nowego budownictwa.

- Takie mieszkania mają lepszy standard i są znacznie tańsze w utrzymaniu - argumentował Duda. - Natomiast do kamienic mogliby wprowadzać się zamożniejsi ludzie, których będzie stać na składki na remont w ramach wspólnoty mieszkaniowej. Dzięki temu mielibyśmy ładniejsze centrum.

Koalicja Antysystemowa postuluje również o to, aby wyremontować jak najwięcej ulic. - Należałoby zacząć od tych najbardziej zaniedbanych, między innymi Kolumba, Cukrowej - mówił kandydat do Rady Miasta. - Należy również skupić się na rozładowaniu komunikacyjnych korków w kierunku ronda Gierosa. Problemem jest tu brak ulicy łączącej Ku Słońcu z Taczaka.

Przecznicą - zdaniem Dudy - mogłaby być ulica Przygodna.©℗

(KaNa)

Na zdjęciu: Marcel Duda oraz Jakub Kozieł byli głosami sprzeciwu Koalicji Antysystemowej na "wydawanie pieniędzy na nietrafione inwestycje".

Fot. Karolina Nawrocka

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Czytelnik
2018-10-04 20:08:46
A ja uważam, że ich pomysły są trafne. Jedyni, którzy potrafią skrytykować, ale i wskazać realne pomysły. Nie lubie Korwina, ale oni tutaj mówią sensownie.
Krzychu
2018-10-04 19:15:19
26 miejsc parkingowych, no zaszalał gościu :) prawda jest taka że żaden z tych dzbanów z lewa i prawa nie ma kompletnie pomysłu jak rozwiązać problem brakujących miejsc parkingowych. Miasto po prostu nie jest przystosowane do tej ilości aut a chołota zrobiła się za wygodna. Choćbyś na rzęsach stanął to nie przeskoczysz tego problemu.
Jarun
2018-10-04 18:47:45
Do trzech razy sztuka. Za trzecim razem może Duda wygra, wygląda na mądrego młodzieńca. Jak się nie skrewi jako radny, to będziemy mieć wilczka, który ich będzie podgryzał. Dobre i to, a na pewno lepsze od zapierdzianych, starych kanapowców.
;-////
2018-10-04 17:12:44
Ci panowie zapewne byli zaszczepieni na wszystkie mozliwe choroby zakazne,czy są zdrowi ? niestety 1% przypadkow powoduje korwinizm i kupisizm,i skrajne prawilniactwo a nie autyzm, to wszystko wyjasnia .
@kalipso
2018-10-04 17:03:11
No ok tyle, że oni coś przedstawili w miarę nawet z sensem. A ty jedyne co przedstawiasz to niechęć ze względu na nazwisko i zero kontrargumentów. Powiem ci, że trochę to prymitywne, poziom nosacza sundajskiego.
Dron
2018-10-04 16:00:43
Takie rozwiazanie- ul.Przygodna nie glupie jest. Ale kasa, kasa panowie. A skad, bo jak budowac to cos porzadnego
kalipso
2018-10-04 15:46:21
Najbardziej nietrafioną inwestycją jest sam ten cały Duda, notabene to nazwisko przyprawia mnie o mdłości. Koalicja antydepresantów wprawia mnie w depresję....
...
2018-10-04 15:28:28
Znowu smutni panowie których partia nieadekwatna do nazwy-czyli wolnosc i kupisy promuja lobby antyszczepionkowe wspierane z moskwy, nikt ktos ma cos w glowie nie zaglosuje na nich.Masz bardzo dobrze pasuje do otoczenia ,a frygi juz dawno nie ma wiec dajcie sobie spokoj,pseudoantysystemowcy ktorych partie glosuja tak jak ekipa rzadzaca a ich lider janusz krul kucy glosuje na sld buhaha
Jakób
2018-10-04 15:09:04
Ta koalicja systemowa to chyba koalicja dwóch, bo więcej nie widzę. Bzdury to oni opowiadają odnośnie parkingów; postawienie Masztu Maciejewicza, choć nie w tym miejscu co trzeba, jest ważniejsze niż zbudowanie paru miejsc do parkowania. Miejsca na parkingu przy Hangarowej czekają na samochody. Natomiast mają rację w sprawie remontu ul. Kolumba.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA