poniedziałek, 01 czerwca 2020.
Strona główna > Wiadomości > Otwarci na pomysły mieszkańców

Otwarci na pomysły mieszkańców

Otwarci na pomysły mieszkańców
Data publikacji: 2018-09-13 15:30
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 12:20
Wywietleń: 3385 350975

Koalicja Antysystemowa na czwartkowej konferencji zaprezentowała kandydatów do Rady Miasta startujących jako jedynki w okręgach wyborczych.

W spotkaniu brał udział kandydat na prezydenta miasta Szczecina Jakub Kozioł otwierający listę w 5. okręgu wyborczym.

– Postanowiłem wystartować w 5. okręgu, ponieważ jest to okręg, w którym mieszkałem przez 16 lat – mówi polityk. – Jest mnóstwo niewyremontowanych kamienic, mieszkań, które nie posiadają toalet, dlatego moim głównym priorytetem jako radnego z dzielnicy Północ będzie poprawa warunków mieszkaniowych oraz sprowadzenie do tego miejsca większej liczby firm, aby ludzie mogli znaleźć dobrą pracę.

Andrzej Śmieliński – prawnik, kandyduje z okręgu 4. obejmującego między innymi takie osiedla, jak: Pogodno, Głębokie, Zawadzkiego-Klonowica.

– Jestem członkiem Rady Osiedla Pogodno i znam potrzeby mieszkańców – informuje A. Śmieliński. – Głównym problemem na naszym osiedlu są inwestycje, które były obiecywane, a nie zostały zrealizowane. Chciałbym się skupić na mniejszych problemach, jak brak koszy na śmieci czy wiat na przystankach. Kwestia, którą pragnę poruszyć, to rozszerzenie zasięgu sieci „Szczecińskiego Roweru Miejskiego” na dzielnice zachodnie.

Klaudia Szenderowicz – studentka ostatniego roku prawa, kandyduje z okręgu 3. Szczecin Śródmieście.

– Uważam, że jednym z głównych problemów Szczecina jest brak miejsc parkingowych, nielegalne parkowanie oraz kwestia porzuconych aut w centrum miasta – tłumaczy K. Szenderowicz. – Powinniśmy poprawić standardy mieszkań w kamienicach w centrum, które są lokalami komunalnymi.

Marcel Duda – prezes okręgu szczecińskiej partii Wolność, startuje z okręgu 2. obejmującego dzielnice Gumieńce, Pomorzany oraz Śródmieście-Zachód.

– Moim głównym celem jest zmniejszenie korków w Szczecinie, czyli poprawa stanu komunikacji miejskiej. Te i inne postulaty będę przedstawiał na bieżąco podczas zorganizowanych kolejnych konferencji prasowych. Jestem otwarty na pomysły mieszkańców na poprawę funkcjonowania miasta.

Jakub Golon – student ostatniego semestru studiów budowlanych ZUT, startuje z okręgu nr 1.

– Chciałbym przyspieszyć budowę obwodnicy Dąbia, odbudować dawne targowisko w Dąbiu oraz stworzyć kładkę pieszo-rowerową na ulicy Struga na wysokości outletu – zapowiedział. ©℗

(KoK)

Na zdjęciu od lewej: Jakub Kozioł, Andrzej Śmieliński, Klaudia Szenderowicz, Marcel Duda, Jakub Golon

Fot. Krystian KOWALCZUK

Komentarze

Jarun
Wy nudzące się matołki (poza tchórzliwą kropką i stukniętym abc, oraz kretynkiem;-) tylko krytykować potraficie. Bęcwały.
2018-09-14 11:07:49
Gość
Mogliby się łogolić
2018-09-13 23:18:48
obserwator
śmieszne dzieciaki..
2018-09-13 19:20:41
j23
Dlaczego oni tacy smutni?
2018-09-13 18:19:12
;-)
@mm:Jaka dzielnica taki kandydat ;-)głos prawilnych może miec, choc oni raczej glosują tam gdzie placą czyli pincet,czysta i tym podobne i mozliwe ze pierwszy raz w swoim zyciu pojda zagłosowac a wielu ma po 30-40 lat i zawsze twierdzili ze politycy to zlodzieje itd. a teraz złodzieje kradno ale ludzio dajo hah taka mentalnosc,na Bialorusie jest od lat to samo tylko ze tam za to nie płacą narodowi zadnych plusow,tak poprostu wszystko zaorali wczesniej.
2018-09-13 18:16:22
M.
Śmieliński, gdzie ty już nie byłeś?
2018-09-13 17:05:12
.
Panie Klaudia też jest taka otwarta? ;)
2018-09-13 16:58:57
mm
Czy pan Kozieł ma choć jedno osiągnięcie w zyciu poza tym, że mieszkał 16 lat na Skolwinie?
2018-09-13 16:20:37
abc
A ta Pani co tam robi ?!zgodnie z programem partii które reprezentuje szczególnie Pana Janusza powinna już dawno miec 5 dzieci ,sprzatac,gotowac,prac i robic obiadek wielkiemu meżusiowi a nie w politykie sie bawic ,skandal !Ciekawe czy zna np ta wypowiedz: Po ciężkich tygodniach w Sejmie posłowie przegłosowali podniesienie świadczeń pielęgnacyjnych dla rodziców niepełnosporawnych dzieci. Przeciwko zagłosował jedynie Przemysław Wipler, który współpracuje z Kongresem Nowej Prawicy Korwina-Mikkego. Przy okazji tego głosowania echem odbiła się dawna wypowiedź szefa KNP, który stwierdził, że "kobietom powinno się odebrać prawa wyborcze". Europoseł Janusz Korwin-Mikke znowu szokuje. Tym razem polityk znany z kontrowersyjnych wypowiedzi wyraził w Polsat News nadzieję, że Polska będzie islamskim wyznaniowym, co ma być lepsze od "okupacji unijnej". Dzięki temu miałyby zniknąć tak znienawidzone przez Korwin-Mikkego prawa kobiet i osób nieheteronormatywnych, których społeczeństwo domaga się na manifach i paradach równości. https://natemat.pl/97399,janusz-korwin-mikke-nie-zmienia-zdania-kobiety-nie-powinny-miec-prawa-glosu https://natemat.pl/218745,janusz-korwin-mikke-chce-by-polska-byla-islamskim-panstwem-wyznaniowym-nie-bedzie-zadnych-pochodow-rownosci SAMOZAORANIE a takich cytatow sa setki
2018-09-13 15:47:24

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
20
na godz. 15:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Wiadomości Szczecin

 
CZYTAJ WIĘCEJ

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Filmy

Krótki rejs po porcie

Z dostawą do domu

Pizzeria z rodu Gryfa

Sonda

Czy jesteś za zniesieniem obowiązku noszenia maseczek?

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie