Niedziela 17 października 2021r. 
REKLAMA

Otwarci na pomysły mieszkańców

Data publikacji: 2018-09-13 15:30
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 12:20
Otwarci na pomysły mieszkańców
Od lewej: Jakub Kozioł, Andrzej Śmieliński, Klaudia Szenderowicz, Marcel Duda, Jakub Golon Fot. Krystian KOWALCZUK  

Koalicja Antysystemowa na czwartkowej konferencji zaprezentowała kandydatów do Rady Miasta startujących jako jedynki w okręgach wyborczych.

W spotkaniu brał udział kandydat na prezydenta miasta Szczecina Jakub Kozioł otwierający listę w 5. okręgu wyborczym.

– Postanowiłem wystartować w 5. okręgu, ponieważ jest to okręg, w którym mieszkałem przez 16 lat – mówi polityk. – Jest mnóstwo niewyremontowanych kamienic, mieszkań, które nie posiadają toalet, dlatego moim głównym priorytetem jako radnego z dzielnicy Północ będzie poprawa warunków mieszkaniowych oraz sprowadzenie do tego miejsca większej liczby firm, aby ludzie mogli znaleźć dobrą pracę.

Andrzej Śmieliński – prawnik, kandyduje z okręgu 4. obejmującego między innymi takie osiedla, jak: Pogodno, Głębokie, Zawadzkiego-Klonowica.

– Jestem członkiem Rady Osiedla Pogodno i znam potrzeby mieszkańców – informuje A. Śmieliński. – Głównym problemem na naszym osiedlu są inwestycje, które były obiecywane, a nie zostały zrealizowane. Chciałbym się skupić na mniejszych problemach, jak brak koszy na śmieci czy wiat na przystankach. Kwestia, którą pragnę poruszyć, to rozszerzenie zasięgu sieci „Szczecińskiego Roweru Miejskiego” na dzielnice zachodnie.

Klaudia Szenderowicz – studentka ostatniego roku prawa, kandyduje z okręgu 3. Szczecin Śródmieście.

– Uważam, że jednym z głównych problemów Szczecina jest brak miejsc parkingowych, nielegalne parkowanie oraz kwestia porzuconych aut w centrum miasta – tłumaczy K. Szenderowicz. – Powinniśmy poprawić standardy mieszkań w kamienicach w centrum, które są lokalami komunalnymi.

Marcel Duda – prezes okręgu szczecińskiej partii Wolność, startuje z okręgu 2. obejmującego dzielnice Gumieńce, Pomorzany oraz Śródmieście-Zachód.

– Moim głównym celem jest zmniejszenie korków w Szczecinie, czyli poprawa stanu komunikacji miejskiej. Te i inne postulaty będę przedstawiał na bieżąco podczas zorganizowanych kolejnych konferencji prasowych. Jestem otwarty na pomysły mieszkańców na poprawę funkcjonowania miasta.

Jakub Golon – student ostatniego semestru studiów budowlanych ZUT, startuje z okręgu nr 1.

– Chciałbym przyspieszyć budowę obwodnicy Dąbia, odbudować dawne targowisko w Dąbiu oraz stworzyć kładkę pieszo-rowerową na ulicy Struga na wysokości outletu – zapowiedział. ©℗

(KoK)

Na zdjęciu od lewej: Jakub Kozioł, Andrzej Śmieliński, Klaudia Szenderowicz, Marcel Duda, Jakub Golon

Fot. Krystian KOWALCZUK

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Jarun
2018-09-14 11:07:49
Wy nudzące się matołki (poza tchórzliwą kropką i stukniętym abc, oraz kretynkiem;-) tylko krytykować potraficie. Bęcwały.
Gość
2018-09-13 23:18:48
Mogliby się łogolić
obserwator
2018-09-13 19:20:41
śmieszne dzieciaki..
j23
2018-09-13 18:19:12
Dlaczego oni tacy smutni?
;-)
2018-09-13 18:16:22
@mm:Jaka dzielnica taki kandydat ;-)głos prawilnych może miec, choc oni raczej glosują tam gdzie placą czyli pincet,czysta i tym podobne i mozliwe ze pierwszy raz w swoim zyciu pojda zagłosowac a wielu ma po 30-40 lat i zawsze twierdzili ze politycy to zlodzieje itd. a teraz złodzieje kradno ale ludzio dajo hah taka mentalnosc,na Bialorusie jest od lat to samo tylko ze tam za to nie płacą narodowi zadnych plusow,tak poprostu wszystko zaorali wczesniej.
M.
2018-09-13 17:05:12
Śmieliński, gdzie ty już nie byłeś?
.
2018-09-13 16:58:57
Panie Klaudia też jest taka otwarta? ;)
mm
2018-09-13 16:20:37
Czy pan Kozieł ma choć jedno osiągnięcie w zyciu poza tym, że mieszkał 16 lat na Skolwinie?
abc
2018-09-13 15:47:24
A ta Pani co tam robi ?!zgodnie z programem partii które reprezentuje szczególnie Pana Janusza powinna już dawno miec 5 dzieci ,sprzatac,gotowac,prac i robic obiadek wielkiemu meżusiowi a nie w politykie sie bawic ,skandal !Ciekawe czy zna np ta wypowiedz: Po ciężkich tygodniach w Sejmie posłowie przegłosowali podniesienie świadczeń pielęgnacyjnych dla rodziców niepełnosporawnych dzieci. Przeciwko zagłosował jedynie Przemysław Wipler, który współpracuje z Kongresem Nowej Prawicy Korwina-Mikkego. Przy okazji tego głosowania echem odbiła się dawna wypowiedź szefa KNP, który stwierdził, że "kobietom powinno się odebrać prawa wyborcze". Europoseł Janusz Korwin-Mikke znowu szokuje. Tym razem polityk znany z kontrowersyjnych wypowiedzi wyraził w Polsat News nadzieję, że Polska będzie islamskim wyznaniowym, co ma być lepsze od "okupacji unijnej". Dzięki temu miałyby zniknąć tak znienawidzone przez Korwin-Mikkego prawa kobiet i osób nieheteronormatywnych, których społeczeństwo domaga się na manifach i paradach równości. https://natemat.pl/97399,janusz-korwin-mikke-nie-zmienia-zdania-kobiety-nie-powinny-miec-prawa-glosu https://natemat.pl/218745,janusz-korwin-mikke-chce-by-polska-byla-islamskim-panstwem-wyznaniowym-nie-bedzie-zadnych-pochodow-rownosci SAMOZAORANIE a takich cytatow sa setki

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
Tylko teraz -50% na prenumertę eKuriera. KUP TERAZ