Poniedziałek 06 grudnia 2021r. 
REKLAMA

Koalicja Antysystemowa: Było 18 komitetów, jest siedem...

Data publikacji: 2018-09-18 16:04
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 12:20
Koalicja Antysystemowa: Było 18 komitetów, jest siedem...
 

Cztery lata temu w wyborach samorządowych wystartowało 18 komitetów, w tym roku ta liczba zmniejszyła się do siedmiu. Taki problem poruszyła we wtorek na konferencji Koalicja Antysystemowa. Przyczynę oraz sposób rozwiązania tego problemu przedstawił Jakub Kozieł, kandydat na prezydenta Szczecina.

- Naszym zdaniem przyczyną jest bariera biurokratyczna, którą każdy z komitetów musi pokonać, żeby wystartować w wyborach - mówi Jakub Kozieł. - Prawo wyborcze, które obecnie obowiązuje jest swego rodzaju zabieraniem biernego prawa wyborczego wszystkim wyborcom.

Koalicja przygotowała program z propozycjami, jak zwiększyć rolę mieszkańców w zarządzaniu miastem.

- Jednym z punktów jest nadanie inicjatywy uchwałodawczej radom osiedlowym, które potrafią lepiej zareagować na to, co się dzieje w ich okolicy - mówi J. Kozieł. - Kolejna rzecz to referenda lokalne. Mieszkańcy będą mieli poczucie, że ich zdanie jest wysłuchane. Trzecia rzecz to tak zwany "i voting", czyli głosowanie przez aplikacje w telefonie komórkowym. Chcemy zachęcić młodych ludzi, którzy nie interesują się polityką. Czwarta rzecz to konsultacje społeczne.

Ponadto koalicja chciałaby wprowadzić system, w którym mieszkańcy sami składają się na jakiś projekt, a miasto im pomaga.

- W momencie uzbierania połowy kwoty, która jest wymagana, miasto dokłada brakujące pieniądze ze swojego budżetu - tłumaczy J.Kozieł. - Uważamy, że ludzie będą wówczas bardziej dbali i utożsamiali się z tym, co zrobili za własne pieniądze.

Polityk odniósł się też do głośnej ostatnio sprawy pani "Balbiny".

- Problem tkwi w charakterze tej pani, która nie chce dać sobie pomóc - powiedział J. Kozieł. - Myślę, że tutaj powinny zaangażować się służby za to odpowiedzialne, czyli Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie.

Ponadto zgłosił pomysł na zatrzymanie studentów w naszym mieście:

- Chcielibyśmy ściągnąć do Szczecina jak najwięcej firm, nowych technologii, aby młodzi mogli zostać w swoim rodzinnym mieście i dostać tu dobrą pracę w dobrej firmie. ©℗

(KoK)

Na zdjęciu (od lewej): Andrzej Śmieliński, Jakub Kozieł, Jakub Golon, Dariusz Olech z Koalicji Antysystemowej

Fot. Krystian KOWALCZUK

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

dfg
2018-10-07 13:13:36
k-2:L jestes niewolnikiem? twoj tok myslenia jest 100% niewolniczy? dla twojej wiadomosci, niewolniku, za przedszkole, szkole placilem SAM, z komunikacji nie korzystam, bo stac nas na 2 samochody, bez zadnych dotacji, nie pracuje na panstwowej posadce jak przegrancy zyciowi, zadnych 500+, prosze nie zmuszajcie mnie do placenia danin innych niz policja, wojsko i straz pozarna, z reszta poradzimy sobie sami, bo nie jestesmy niewolnikami, tak jak ty, zlewaczaly oszolomie
mario
2018-09-18 17:02:32
W wyborach samorządowych chcą zmienić ordynację wyborczą!!! Odlot i żenada!!
k-2
2018-09-18 16:32:32
Kozieł to korwinowiec podszywający się pod Kukiza, który chce zlikwidować ZUS, sprywatyzować szkoły, przedszkola, komunikację, a na końcu sam magistrat. Antypespiranty z pampersami.
abc
2018-09-18 16:27:23
mutni panowie smutni panowie, tylko wąsów wam brakuje ,a gdzie kobieta która ostatnio była na ich konferencji -obiad gotuje i sprząta jak przykazał "krul" Janusz który woli głosować na Sld czy niż Pis buhahhahaha,gdzie macie konstytucje ?! czytaliscie w ogole to kiedys ?!

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA