Wtorek 26 października 2021r. 
REKLAMA

Pomysły Koalicji Antysystemowej – nowe technologie i koniec z problemem parkowania

Data publikacji: 2018-09-25 17:36
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 12:21
Pomysły Koalicji Antysystemowej – nowe technologie i koniec z problemem parkowania
Przedstawiciele Koalicji Antysystemowej Fot. Krystian KOWALCZUK  

Szczecin jako Smart City? Taki pomysł przedstawiła Koalicja Antysystemowa na wtorkowej (25 września) konferencji. Przedstawiciele KA chcą, aby Szczecin stał się miastem bardziej wykorzystującym nowe technologie w celu poprawy życia mieszkańców.

Koalicja Atysystemowa chciałaby, aby Szczecin stał się wysoko rozwiniętą metropolią, która dorównywałaby pod względem technologicznym innym dużym miastom. Jakub Kozieł, kandydat na prezydenta Szczecina, przedstawił pomysły, składające się na koncepcję "Smart City".

- Jednym z naszych pomysłów jest stworzenie "e-votingu", czyli aplikacji, która umożliwi każdemu mieszkańcowi Szczecina aktywny udział w rządzeniu miastem - tłumaczy J. Kozieł. - Szczecinianie będą mogli wyrazić swoje poglądy i oddać głos za pomocą jednego kliknięcia. Po drugie chcemy, aby miasto udostępniło otwarte dane, dzięki którym programiści będą mogli tworzyć aplikacje pomagające mieszkańcom w codziennym życiu. Udostępnienie takich danych nie wiąże się z żadnymi dodatkowymi kosztami.

Koalicja Antysystemowa stawia przede wszystkim na poprawę bezpieczeństwa na drodze poprzez montaż aktywnych przejść dla pieszych oraz zwiększenie komfortu jazdy za pomocą montażu dodatkowych sekundników, świateł akomodacyjnych oraz fali świetlnej.

- Przejścia, które chcemy wybudować, są stworzone ze specjalnych czujników ruchu, elementów odblaskowych oraz świetlnych, które mają ostrzegać kierowcę o pieszym, który zbliża się do przejścia - informuje Jakub Golon, kandydat do rady miasta. 

Chcą także zmniejszyć problem z parkowaniem poprzez system zliczania wolnych miejsc parkingowych.

- Chcemy zamontować czujniki, które będą informować kierowców, czy ulica, na której się znajdują posiada wolne miejsca parkingowe - tłumaczy kandydat na prezydenta. - Czujniki zostałyby zainstalowane przede wszystkim w strefie płatnego parkowania. Koszt jednego miejsca parkingowego to około 3 tysięcy złotych, a pomysł miałby być finansowany przez miasto.

Ponadto Jakub Kozieł wypowiedział się na temat Piotra Krzystka, który w debatach ma być zastępowany przez wiceprezydentów.

- Jest to dla mnie sytuacja niezrozumiała, ponieważ to prezydent jest wybierany przez mieszkańców, a nie jego zastępcy - powiedział J. Kozieł. - Możemy się czuć - jako mieszkańcy miasta - zlekceważeni przez prezydenta. ©℗

(KoK)

Na zdjęciu: Przedstawiciele Koalicji Antysystemowej

Fot. Krystian KOWALCZUK

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Tak
2018-09-26 13:41:02
A co do Holandii też jestem za tym by po ścieżkach rowerowych mogły u nas jeździć skutery. Nie wiedziałeś o tym, prawda?
@;-)
2018-09-26 13:38:30
Obudz się człowieku. Te 500 osób w Szczecinie które tak namiętnie pedaluje nie zrobi różnicy. Natomiast choćby na Boguminskiej czy szafera zrobi bo autobus z 100ka ludzi nie będzie skazany na tempo pedalarza bkokujacego pas
;-)
2018-09-26 09:55:05
@Tak :Widać nadal nie rozumiesz jeśli każdy kto używa roweru kupił by w jego miejsce samochód -nawet najtańszy za 1-2 tys to byś w korku stał 2 godziny dłużej,o smogu nie wspominając, powinieneś jeszcze dziękować tym ludziom.jedz do Holandii albo Kopenhagi to zobaczysz jak wygląda miasto XXI wieku bez smogu i hałasu.
Tak
2018-09-25 19:37:49
A ja zagłosuje nawet na diabła byle w końcu nie słyszeć w przedwyborczym popierdywaniu o konieczności rozwoju miasta przez ścieżki rowerowe
Brak słów
2018-09-25 18:26:06
Słabo sie robi od samego patrzenia. Są widoki które odbierają radosc zycia
;-)
2018-09-25 18:02:49
Smutni Panowie wrócili ,tylko znowu bez jedynej kobiety-gotuje obiad i rodzi 5-te dziecko jak to przykazał "krul Janusz" deklarujący poparcie dla SLD?.Partia "Wolnośc"-czyli nazwa nieadekwatna do programu oraz Kupisy często brali udział w wiecach antyszczepionkowcow-ruchu wspieranego przez Moskwę ,ze zdjęcia wynika że panowie są w pełni zdrowi maja ok 25-30 lat ,i na pewno każdy z nich zostal zaszczepiony jak każdy obywatel zgodnie z obowiązującym prawem na wszystkie możliwe choroby i każdym rodzajem szczepionki, czy to im zaszkodziło?czy mają autyzm? zaszkodzić mogło tylko w kwestii poglądów, może 1% odsetek szczepionych cierpi na korwinizm?to by potwierdzało ten malutki odsetek szkodliwości.Ilu z tych panów było w wojsku w zasadniczej służbie wojskowej?a no żaden bo tak przez nich nie lubiana PO zniosła pobór wojskowy,a szkoda bo mogliby dostać kolejną obowiązkową dla żołnierzy szczepionkę na wszystko.Czy Panowie znajdą krzesło obecnego prezydenta ze spotkania w Waszyngtonie?
mdm
2018-09-25 17:39:29
Koalicja Anty coś tam to dzieci z piaskownicy. Niech zgłoszą jeszcze projekt wyszukiwania kosmitów...

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
Tylko teraz -50% na prenumertę eKuriera. KUP TERAZ