Niedziela 14 sierpnia 2022r. 
REKLAMA

Spotkanie „Pod Platanami” [GALERIA]

Data publikacji: 2019-05-19 18:22
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 12:40
Spotkanie „Pod Platanami”
 

Po raz 18. organizacje pozarządowe zaprezentowały swoje działania w trakcie Szczecińskiego Spotkania Organizacji Pozarządowych "Pod Platanami". W niedzielę na Jasnych Błoniach w Szczecinie swoje stoiska miało ponad 140 organizacji.

Wielki Piknik Pasji to nie tylko organizacje pozarządowe. Spacerujący po Jasnych Błoniach mieszkańcy mogli także sprawdzić swoją kondycję biorąc udział w zadaniach sportowych, a także tańcząc urodzinową zumbę. Oprócz tego przygotowano zadania związane z pierwszą pomocą.

- Wybrałem się tradycyjnie z żoną i dziećmi na niedzielny spacer po Jasnych Błoniach. Nie wiedziałem, że organizowane jest tutaj takie wydarzenie. Sądzę, że organizacje pozarządowe częściej powinny się pokazywać i przedstawiać to co robią - mówił pan Filip.

W Amfiteatrze im. III Sektora odbyły się pokazy gimnastyki sportowej oraz prezentowano techniki samoobrony. Na scenie wystąpiła także szczecińska Liga Superbohaterów.

Przez cały dzień funkcjonowało "Platanowe Podwórko", w którym najmłodsi uczestnicy mogli spędzić czas pod okiem animatorów. Nie zabrakło także "Strefy Miejskiej", w której można było zapoznać się z programami i działaniami realizowanymi przez miasto Szczecin. Swoje stoiska mieli m.in. Biuro Miejskiego Rzecznika Konsumentów, Szczecińska Agencja Artystyczna, Centrum Żeglarskie czy Stowarzyszenie Edukacyjno-Artystyczne „Oswajanie sztuki” prowadzące na co dzień ŚRODEK Śródmiejski Punkt Sąsiedzki. Ci ostatni udzielali informacji na temat programu rewitalizacji obszaru przestrzeni publicznej zabudowy śródmiejskiego odcinka alei Wojska Polskiego w Szczecinie.

W tym roku święto szczecińskich organizacji pozarządowych obchodzi pełnoletność, więc organizatorzy zmienili kolejność wydarzenia i Wielki Piknik Pasji rozpoczął XIII Tydzień Inicjatyw Pozarządowych. Do 25 maja stowarzyszenia, fundacje, kluby sportowe, ochotnicze straże pożarne, związki i towarzystwa będą pokazywać, jak wyglądają ich działania. Spotkania, dyskusje, warsztaty, zajęcia dla dzieci i młodzieży czy seniorów to tylko część oferty jaką szczecińskie organizacje pozarządowe chcą zaprezentować.

(KaNa)

Fot. Grzegorz SIWA

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Sz
2019-05-20 07:14:15
Od maja do października takie festyny powinny być co weekend. Różna tematyka, różne miejsca - ludzie to lubią, jak widać.
Tym razem pochwała. Doskonała sprawność.
2019-05-19 20:21:41
(20.00) - Jasne Błonia po dużym festynie w 100% posprzątane. Wielkie uznanie Organizatorom!! Oby tak zawsze i wszędzie.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA