sobota, 15 sierpnia 2020.
Strona główna > Wiadomości > Spotkanie „Pod Platanami”

Spotkanie „Pod Platanami” [GALERIA]

Spotkanie „Pod Platanami”
Data publikacji: 2019-05-19 18:22
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 12:40
Wywietleń: 1110 392074

Po raz 18. organizacje pozarządowe zaprezentowały swoje działania w trakcie Szczecińskiego Spotkania Organizacji Pozarządowych "Pod Platanami". W niedzielę na Jasnych Błoniach w Szczecinie swoje stoiska miało ponad 140 organizacji.

Wielki Piknik Pasji to nie tylko organizacje pozarządowe. Spacerujący po Jasnych Błoniach mieszkańcy mogli także sprawdzić swoją kondycję biorąc udział w zadaniach sportowych, a także tańcząc urodzinową zumbę. Oprócz tego przygotowano zadania związane z pierwszą pomocą.

- Wybrałem się tradycyjnie z żoną i dziećmi na niedzielny spacer po Jasnych Błoniach. Nie wiedziałem, że organizowane jest tutaj takie wydarzenie. Sądzę, że organizacje pozarządowe częściej powinny się pokazywać i przedstawiać to co robią - mówił pan Filip.

W Amfiteatrze im. III Sektora odbyły się pokazy gimnastyki sportowej oraz prezentowano techniki samoobrony. Na scenie wystąpiła także szczecińska Liga Superbohaterów.

Przez cały dzień funkcjonowało "Platanowe Podwórko", w którym najmłodsi uczestnicy mogli spędzić czas pod okiem animatorów. Nie zabrakło także "Strefy Miejskiej", w której można było zapoznać się z programami i działaniami realizowanymi przez miasto Szczecin. Swoje stoiska mieli m.in. Biuro Miejskiego Rzecznika Konsumentów, Szczecińska Agencja Artystyczna, Centrum Żeglarskie czy Stowarzyszenie Edukacyjno-Artystyczne „Oswajanie sztuki” prowadzące na co dzień ŚRODEK Śródmiejski Punkt Sąsiedzki. Ci ostatni udzielali informacji na temat programu rewitalizacji obszaru przestrzeni publicznej zabudowy śródmiejskiego odcinka alei Wojska Polskiego w Szczecinie.

W tym roku święto szczecińskich organizacji pozarządowych obchodzi pełnoletność, więc organizatorzy zmienili kolejność wydarzenia i Wielki Piknik Pasji rozpoczął XIII Tydzień Inicjatyw Pozarządowych. Do 25 maja stowarzyszenia, fundacje, kluby sportowe, ochotnicze straże pożarne, związki i towarzystwa będą pokazywać, jak wyglądają ich działania. Spotkania, dyskusje, warsztaty, zajęcia dla dzieci i młodzieży czy seniorów to tylko część oferty jaką szczecińskie organizacje pozarządowe chcą zaprezentować.

(KaNa)

Fot. Grzegorz SIWA

Spotkanie „Pod Platanami” Spotkanie „Pod Platanami” Spotkanie „Pod Platanami” Spotkanie „Pod Platanami” Spotkanie „Pod Platanami” Spotkanie „Pod Platanami” Spotkanie „Pod Platanami” Spotkanie „Pod Platanami” Spotkanie „Pod Platanami” Spotkanie „Pod Platanami” Spotkanie „Pod Platanami” Spotkanie „Pod Platanami” Spotkanie „Pod Platanami” Spotkanie „Pod Platanami” Spotkanie „Pod Platanami” Spotkanie „Pod Platanami” Spotkanie „Pod Platanami” Spotkanie „Pod Platanami” Spotkanie „Pod Platanami” Spotkanie „Pod Platanami” Spotkanie „Pod Platanami” Spotkanie „Pod Platanami”

Komentarze

Sz
Od maja do października takie festyny powinny być co weekend. Różna tematyka, różne miejsca - ludzie to lubią, jak widać.
2019-05-20 07:14:15
Tym razem pochwała. Doskonała sprawność.
(20.00) - Jasne Błonia po dużym festynie w 100% posprzątane. Wielkie uznanie Organizatorom!! Oby tak zawsze i wszędzie.
2019-05-19 20:21:41

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
29
na godz. 15:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

Iluminacje Szczecin 2020

Nekrologi

Sonda

Czy zaszczepisz się przeciwko koronawirusowi, gdy będzie taka możliwość?

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie