Wtorek 26 października 2021r. 
REKLAMA

Święto organizacji pozarządowych na Jasnych Błoniach

Data publikacji: 2018-05-26 22:23
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 12:11
Święto organizacji pozarządowych na Jasnych Błoniach
 

W niedzielę 27 maja na Jasnych Błoniach odbędzie się największe święto organizacji pozarządowych w Szczecinie, zorganizowane w ramach Tygodnia Inicjatyw Pozarządowych.

Mieszkańcy będą mogli wziąć udział w licznych warsztatach twórczych, sprawdzić swoje umiejętności w zadaniach sportowych oraz dotyczących bezpieczeństwa i pierwszej pomocy.

- Spotkanie „Pod Platanami” na stałe wpisało się w krajobraz naszego miasta – mówi Piotr Krzystek, prezydent miasta. – Mam nadzieję, że i tym razem na Jasne Błonia zawita rekordowa liczba organizacji pozarządowych, a mieszkańcy będą z przyjemnością korzystać z atrakcji przygotowanych specjalnie dla nich.

„Pod Platanami” będzie działać także „strefa miejska”, w której będzie można zapoznać się z programami i działaniami realizowanymi przez gminę Szczecin. Swoją ofertę poradniczo-edukacyjną zaprezentują m.in. Biuro Miejskiego Rzecznika Konsumentów - na którego stoisku mieszkańcy będą mogli zasięgnąć bezpłatnych porad prawnych, oraz zapoznać się ze specjalnie przygotowanymi publikacjami oraz poradnikami. Biuro Prezydenta Miasta przybliży tematykę wieloletnich kierunków inwestycyjnych dla Szczecina po roku 2020 w ramach trwających konsultacji społecznych, jak również zainteresuje tegorocznymi obchodami 100. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę.

W punkcie informacyjno-promocyjnym programu „Szczecin Przyjazny Rodzinie”, chętni dowiedzą się wszystkiego na temat Szczecińskiej Karty Rodzinnej, Karty Seniora oraz Bonu Opiekuńczego. Nie zabraknie również Biura Dialogu Obywatelskiego oraz informacji dotyczących warunków, zasad korzystania, harmonogramu przyjęć oraz lokalizacji punktów w ramach świadczonej przez Miasto nieodpłatnej pomocy prawnej.

- Pracownicy Urzędu Miasta odpowiedzą też na wszelkie pytania mieszkańców dotyczące Szczecińskiego Budżetu Obywatelskiego 2019, zaprezentują zasady oraz warunki konsultacji społecznych. W celu przybliżenia mieszkańcom tematu gospodarki odpadami swój udział w ramach projektu ecoszczecin zadeklarował Wydział Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska. A do aktywnego zwiedzania Miasta zachęcać będzie Żegluga Szczecińska Sp. z o.o., która udzieli kompleksowych informacji nt. oferty turystycznej Szczecina, regionu oraz Polski, jak równie zaprezentuje szczegóły dotyczące zniżek i rabatów w ramach Szczecińskiej Karty Turystycznej - informuje Sylwia Cyza-Słomska z Centrum Informacji Miejskiej UM.
 
Jak co roku, najciekawsze prezentacje stoisk oraz aktywne uczestnictwo w imprezie zostanie nagrodzone przez jury konkursowe, składające się z przedstawicieli organizacji, mediów oraz pracowników UM Szczecin. Zwycięska organizacja otrzyma nagrodę główną - bon zakupowy o wartości 800 zł. Przewidziane są również 4 wyróżnienia. Spotkanie "Pod Platanami" odbędzie się - w niedzielę w godz. 11-18 - na Jasnych Błoniach w obrębie ulic Karola Szymanowskiego, Michała Ogińskiego, Stanisława Moniuszki i Piotra Skargi.©℗

(dar)

Fot. Robert Stachnik

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

@j
2018-05-27 16:20:58
Nie. Początek. Szczęśliwy.
J
2018-05-27 09:39:41
To co, koniec Juwenaliów też tam?

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
Tylko teraz -50% na prenumertę eKuriera. KUP TERAZ