Niedziela, 19 maja 2024 r. 
REKLAMA

Piknik z pasją

Data publikacji: 14 maja 2019 r. 15:19
Ostatnia aktualizacja: 09 lipca 2019 r. 12:39
Piknik z pasją
 

Blisko 140 wystawców, mnóstwo atrakcji dla dzieci i dorosłych oraz występy artystyczne - tak zapowiada się kolejny Wielki Piknik Pasji, czyli osiemnasta edycja Szczecińskiego Spotkania Organizacji Pozarządowych "Pod Platanami", która odbędzie się już w najbliższą niedzielę na Jasnych Błoniach. - Impreza jest wielkim świętem sektora trzeciego w naszym mieście - zaznaczył na konferencji prezydent Piotr Krzystek.

- Spotykamy się po raz osiemnasty na Wielkim Pikniku Pasji i zapraszamy organizacje pozarządowe, aby w pięknej przestrzeni parku mogły zaprezentować swoje działania mieszkańcom Szczecina, którzy tradycyjnie od lat przychodzą, chcą w tych wydarzeniach uczestniczyć i chętnie włączają się w szereg inicjatyw, z czego jesteśmy bardzo dumni - mówił podczas zapowiadającego imprezę spotkania z mediami włodarz miasta. 

Jak poinformowała Magdalena Błaszczyk, dyrektor Biura Dialogu Obywatelskiego, udział w tegorocznej edycji Wielkiego Pikniku Pasji zadeklarowało 140 organizacji pozarządowych.

- Zachęcam mieszkańców, by skorzystali z tego wydarzenia i poszukali inspiracji wśród organizacji pozarządowych na działania społeczne, obywatelskie. W tym roku zapraszamy do odwiedzenia "strefy miejskiej", w której będzie można zapoznać się z programami i działaniami realizowanymi przez gminę Szczecin. Mieszkańcy będą mogli porozmawiać z naszymi przedstawicielami m.in. o budżecie obywatelskim, inicjatywie lokalnej czy sprawach związanych z ochroną praw konsumentów - wyliczała Błaszczyk.

Jak podkreślał Ryszard Łuczkowski, organizator wydarzenia, "niedzielna impreza skierowana jest do nieaktywnych mieszkańców Szczecina".

- Organizując osiemnastą edycję niespotykanego na skalę kraju spotkania organizacji pozarządowych jesteśmy dumni, że tworzymy historię tego miasta - mówił Łuczkowski. - Chcemy udowodnić nieaktywnym mieszkańcom, że warto współpracować i można zrobić bardzo dużo.

Ponadto na trawniku Jasnych Błoni szczecinianie będą mogli między innymi wziąć udział w licznych warsztatach twórczych, sprawdzić swoje umiejętności w zadaniach sportowych oraz nauczyć się udzielania pierwszej pomocy. 

- W Amfiteatrze im. III Sektora odbędą się przeróżne pokazy artystyczne od baletu po gimnastykę, nie zabraknie ciekawych zespołów i chórów, urodzinowej zumby i pokazów karate - wyliczała Marta Wylegała ze Stowarzyszenia Media Dizajn.

Dodatkowo, przez cały dzień będzie działało "Platanowe Podwórko", w którym animatorzy zajmą się najmłodszymi  uczestnikami. Dzieci będą mogły poskakać na trampolinie i wziąć udział w warsztatach kreatywnych.

Podczas konferencji poinformowano również o nadchodzącym Tygodniu Inicjatyw Pozarządowych, który rozpocznie się 20 maja i potrwa do 25 maja.

- Przez te dni stowarzyszenia, fundacje, kluby sportowe ochotnicze straże pożarne, związki i towarzystwa będą mogły pokazać mieszkańcom jak wyglądają ich działania. Spotkania, dyskusje, warsztaty, zajęcia dla dzieci, młodzieży czy seniorów to tylko część oferty jaką szczecińskie organizacje pozarządowe chcą zaprezentować - zapowiedział Jan Karpierz z fundacji Sektor 3.

(KK)

Na zdjęciu: Jak poinformowała Magdalena Błaszczyk (na zdjęciu), dyrektor Biura Dialogu Obywatelskiego, udział w tegorocznej edycji Wielkiego Pikniku Pasji zadeklarowało 140 organizacji pozarządowych.

Fot. Dariusz GORAJSKI

 

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

xxx
2019-05-15 09:10:24
Przestańcie juz narzekać bo przy następnych wyborach znowu na niego zaglosujecie. I tak juz 4 kadencja. Był czas w kampani na to.
Pan Witek
2019-05-14 23:54:51
Bez dni morza, pikników, zlotów żaglowców da się żyć. Wolałbym, żeby władze miasta zadbały o przyziemne, codzienne sprawy szczecinian. Wciąż jest w Szczecinie mnóstwo brukowanych, dziurawych ulic, rozpadających się kamienic, wciąż wielkie ciężarówki rozjeżdzają bezkarnie centrum miasta. Brakuje obwodnicy, co najmniej jednego mostu itd. Dobry gospodarz nie zajmuje się igrzyskami.
Obywatel
2019-05-14 23:08:06
To jest wielka ściema. Wcale prezydentowi nie zależy na silnych NGO'sach które są zagrożeniem dla UM bo patrzą na ręce i żądają partycypacji obywateli w rządzeniu miastem. Wspiera się bezpieczne NGO takie jak np. koła hafciarek, miłośników koni lub pekińczyków.
Nadzieja
2019-05-14 20:29:24
Czy w końcu ktoś będzie z czegoś zadowolony czy wszystko musimy wrzucać do jednego worka nienawiści. Życie jest takie krótkie cieszmy się ze wszystkiego bo nic nie jest dane nam na zawsze
HogoFogo
2019-05-14 20:04:50
No niewiem... Piknik bez blokady komunikacyjnej miasta to jakaś nędzna lipa. Może chociaż wyłączą z ruchu Piotra Skargi?
Gjenek
2019-05-14 17:41:56
Czy Powstanie szczecińska wersja filmu Siekelskiego/tylko nie mów nikomu/ o tym co wyprawia Magistrat i Prezydent?To znaczy jak szkodzą i blokują lepsze inicjatywy ?
Żenada
2019-05-14 17:10:48
Koszt tej imprezy to co najmniej 125000.00zł (taka podana jest w rejestrze umów). Co tam 5 tys. w jedną czy w drugą stronę. Kto by się tam przejmował precyzyjnymi wyliczeniami kosztów, jeśli urzędnicy wydają cudze pieniądze na cudze potrzeby. Ale jeśli urzędnik ma dać coś mieszańcom, to wtedy rozliczani są co do grosza. Oto bowiem przyznano im gigantyczną kwotę aż 235.68zł przeznaczona została na "zakup słodyczy i napojów dla uczestników XVIII Szczecińskich Spotkań Organizacji Pozarządowych Pod Platanami" ze sklepu LIDL. Udławcie się tymi napojami i słodyczami za 235zł i 68 groszy.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA