Środa 27 października 2021r. 
REKLAMA

Spotkajmy się na pl. Orła Białego. Na pchlim targu i sąsiedzkim poczęstunku [GALERIA]

Data publikacji: 2019-08-31 13:00
Ostatnia aktualizacja: 2019-09-02 18:20
Spotkajmy się na pl. Orła Białego. Na pchlim targu i sąsiedzkim poczęstunku
 

„Idę na całość: po ile dyskotekowa kula?" - pyta dziewczyna wystawcę, na którego kramie można upolować nawet boa z seledynowych piór. Odpowiedź wciąż jeszcze tkwi na pl. Orła Białego, gdzie trwa pchli targ. I choć dla szczecińskiego Starego Miasta premierowy, to bierze w nim udział aż 200 wystawców.

Jest w czym wybierać, przebierać, upolować skarb z drugiej ręki, a jego cenę zbić, czyli korzystnie utargować. Na kramach jest mnóstwo porcelany, szkieł, kryształów, antyków, książek. Ale też armatki wodne, tańczące kwiaty i nie tylko dziecięce rowery. Nie brakuje biżuterii, winyli, parasolek, słomianych kapeluszy, stylowych kreacji i innych kolorowych łaszków. Wszystko to - dosłownie - na każdą porę roku i portfel. Trzeba też wspomnieć o morzu zabawek, z którego da się wyłowić zarówno klocki i pluszowe misie, elektryczne kolejki, mniej i bardziej zaawansowane gry komputerowe oraz konsole, ale też repliki wojennych hełmów (od rzymskich po współczesne), broni białej i hukowych granatów. A kogo fantazja poniesie, to... nawet jednorożca i samochód.

* * *

Równolegle z pchlim targiem (do godz. 15) odbywa się sąsiedzki poczęstunek. W cieniu drzew: za pomnikiem Flory, a na wysokości hamaków ogrodu sąsiedzkiego. Trudno go nie zauważyć, tym bardziej że jego specjały zostały wyłożone na okrągłym stole. Tym samym, który na dachu „Przełomów" nie tak dawno służył za symboliczny, rocznicowy rekwizyt.

Jednak teraz ugina się pod ciężarem lemoniad (cytrynowa i arbuzowa), kuskusu z warzywami, zapiekanek z cukinii, małosolnych ogórków, pomidorków koktajlowych, twarożku z rzodkiewką, wegańskich past m.in. z cieciorki i fasoli. Są również śliwki, winogrona, arbuzy, a z ciast palce lizać np. babeczki z jagodami i truskawkami, kruche ciastka z delicjami, murzynki i śliwkowce. Można się częstować i dokładać - od siebie - kolejne smakowite specjały.

(an)

Fot. Mirosław WINCONEK

WIĘCEJ ZDJĘĆ W GALERII

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

@ Max
2019-09-01 12:37:46
Wracaj na ziemię. Twój pomysł i twoich kolegów , lokalnych architektów i deweloperów to wyburzyć połowę domów na Starym Mieście i w zamian wybudować coś lepszego plus zlikwidować całą przyrodę i wszystko zabetonować. To utopia. Zniszczenie starych domów to gigantyczne odszkodowania dla ich mieszkańców warte miliardy złotych. Nikt nie ma takiej kasy w okolicy. Potrzebne są zgody mieszkańców , unieważnianie aktów notarialnych oraz mnóstwo procesów ciągnących się latami. Dlatego przestań pisać nierealne scenariusze dla Starego Miasta. Podziemny parking byłby optymalny. Za drogi .
Max
2019-09-01 12:01:24
Po pierwsze bez dużego podziemnego parkingu nic tam nie zmieni się na lepsze. Po drugie bez kompleksowej rewitalizacji architektury wokół placu i sąsiednich ulic, ta przestrzeń będzie wyłącznie nadawać się na takie badziewne pomysły, zamiast stanowić reprezentacyjny plac starego miasta.
Idziemy do przodu.
2019-08-31 19:59:32
W centrum placu postawić dużą fontannę wspaniale oświetloną w nocy , każda sobota to pchli targ , a w niedziele może koncerty ... Nareszcie coś się dzieje .
Do parkingu
2019-08-31 19:35:06
Może niech pan się kawałek przejdzie po Szczecinie, skoro już pan przyjechał do nas, a nie w podziemiach siedział. Polecam spacer dobrze robi na psychikę.
Misiowaty
2019-08-31 19:31:44
Moze niech "miś" niech nie podszywa się pod misia, bo Miś to jednak sympatyczne zwierze, a ten to zwykła świnia tj. ta ludzka, dla jasności.
spoza Szczecina
2019-08-31 18:21:07
Grunt ,że nie ma w promieniu pół kilometra gdzie zaparkować !! Donice na kołach i inne atrakcje , gdzie miasto w tej okolicy , aż prosi się o parking podziemny...Kto forsuje takie bezsensowne pomysły ??
Misiu...
2019-08-31 18:08:53
zjedz snikersa ;)
Miś
2019-08-31 17:49:08
A nie można tego syfu gdzieś za miasto przenieść? Naprawdę każde miejsce w Szczecinie musi być zamienione w slums z handełesem? Jest kilka starych nieużywanych parkingów akurat na takie "giełdy" odpadków i tandetny wyszynk. Normalnie postsocjalistyczny syf.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
Tylko teraz -50% na prenumertę eKuriera. KUP TERAZ