sobota, 15 sierpnia 2020.
Strona główna > Wiadomości > Śniadanie na (bardzo) słodko

Śniadanie na (bardzo) słodko [GALERIA]

Śniadanie na (bardzo) słodko
Data publikacji: 2019-08-10 11:50
Ostatnia aktualizacja: 2019-08-12 03:43
Wywietleń: 1749 407672

Jest kawa i lemoniady, przekąski m.in. z mniszkiem lekarskim, miody, tarty z nadzieniem na każdy smak i fantazję, podobnie jak serniki i drożdżowe ciasta. Czekają gorące racuchy, a w zalewach - przetwory z ekologicznych upraw. Goście już się rozsiadają na ławach lub zalegają na leżakach. Trwa pierwsze „Śniadanie sąsiedzkie na pl. Orła Białego".

Jeszcze nie ma tłumów, a to znaczy, że wciąż można przebierać w ofercie wystawców, szczecinianom dobrze znanych ze Szczecińskiego Bazaru Smakoszy. W części placu, jaki dotychczas zajmował samochodowy parking.

- Liczyłam na plenerowe śniadanie, a tu wszystko tylko na słodko. Nie ma kanapek, serów, wędlin. A niemal wyłącznie racuchy i ciasta. Jako stałe bywalczynie śniadań na Jasnych Błoniach i Off Mariny, jesteśmy z koleżanką tym zawiedzione - komentowały Karolina z Pauliną.

Na leżakach przysiedli też Karolina z Szymonem. Mieszkają po sąsiedzku, a teraz - w oczekiwaniu na urodziny syna - wszyscy jedzą za dwoje. Dlatego, jak mówią, na tym „śniadaniu sąsiedzkim" ich zabraknąć nie mogło. Im słodka oferta się podobała, choć nie ukrywają, że również liczyli na więcej. Mają nadzieję, że następnym razem będzie można tu zjeść pyszne domowe i klasycznie śniadaniowe specjały.

To dopiero pierwsza edycja „Śniadania sąsiedzkiego na pl. Orła Białego". Jest na słodko. Kto więc szuka - na teraz i na później - smakowitych ciast i ciasteczek, czy choćby serników jak marzenie, ten powinien tu trafić. Pretekst do zatrzymania się na pl. Orła Białego dają także ożywcze lemoniady i pyszna kawa. Poza tym leżaki i przyjazna muza. Ale uwaga: wszystko to tylko do godz. 13.

* * *

Jeszcze dzisiaj w tym samym miejscu zostanie otwarte „Kino sąsiedzkie na Placu Orła Białego". Na godz. 21 zaplanowano projekcję fantastycznego dokumentu pt. „McQueen", poświęconego ikonie świata mody - projektantowi Aleksandrowi McQueennowi.

Natomiast w międzyczasie - o godz. 13, przy fontannie - wystartują praktyczne warsztaty z jazdy na rowerze w ruchu ulicznym, skierowane do osób, którym wydaje się ona trudna, niemożliwa lub niebezpieczna. Bezpłatne. Organizowane przez Stowarzyszenie „Rowerowy Szczecin". Każdy uczestnik otrzyma poradnik miejskiego rowerzysty. Ale: dla bezpieczeństwa i wygody rowerzystów liczba miejsc jest ograniczona. Aby wziąć udział w warsztatach, należy zarezerwować bilet na stronie: evenea.pl/event/kursnaulice.

(an)

Fot. Mirosław WINCONEK

Śniadanie na (bardzo) słodko Śniadanie na (bardzo) słodko Śniadanie na (bardzo) słodko Śniadanie na (bardzo) słodko Śniadanie na (bardzo) słodko Śniadanie na (bardzo) słodko Śniadanie na (bardzo) słodko Śniadanie na (bardzo) słodko Śniadanie na (bardzo) słodko Śniadanie na (bardzo) słodko Śniadanie na (bardzo) słodko Śniadanie na (bardzo) słodko

Komentarze

Vege
Nie wolno mordować zwierzątek nawet na śniadanie na Orła.I dlaczego nasze place nie mają vege nazw?? Dlaczego nie może być Plac Soczewicy Czerwonej?Nie jesteśmy właścicielami naszych zwierząt!
2019-08-12 00:58:50
Jeszcze nie Cukrzyk
A co Lekarze i Dietetycy na to... szczegolnie z ta "slodkoscia" ??
2019-08-10 22:11:45
marynarz
Jako marynarz wyrażą swoją opinię .Z racji wykonywanego zawodu miałem mozliwość odwiedzenia kilkudziesięciu krajów .Jedzenie "na ulicy" to jedno z najlepszych doświadczeń kulinarnych jakich doznałem w życiu . W wielu krajach Azjatyckich czy Południowej Ameryki jedzenie na ulicy to smak, którego nigdy się nie osiągnie nawet w dobrej restauracji . To z pozoru proste ale genialne w smaku jedzenie. Mam nadzieję, że kiedyś Szczecin jako miasto portowe zasłynie z portowych barów czy ulicznych straganów z pysznym lokalnym jedzeniem
2019-08-10 19:01:51
nie tak to miało wyglądać
Miało być słodko a wyszło gorzko .Śniadanie to śniadanie. Musi być świeże, lekkie i pożywne. A ciastka to nie śniadanie
2019-08-10 18:19:28
@darek
Masz rację. Nie idź tam, gdzie ciebie nie chcą. Tym bardziej że z tobą to dopiero jest kicha. Faluj pod most. Z menelami ci się szykuje przygoda.
2019-08-10 17:50:37
pytam czy ?
Nie jestem przeciw ,ale czy to jest legalne. Czy osoby sprzedajace żywność mają zarejestrowaną działalność i wydają paragony z kasy fiskalnej ? No i oczywiście, czy mają Książeczki Zdrowia do pracy z żywnością ?
2019-08-10 17:16:30
Darek
Nie pójdę tam, bo i po co. Ale mam wrażenie że to wszystko na siłę robione. Była kicha i nadal będzie.
2019-08-10 17:04:25
@ smakosz
Mam dokładnie takie same skojarzenia i oczekiwania. To był raczej podwieczorek. Choć z bardzo fajnym klimatem i miłym towarzystwem. Liczę na kolejne wydania. Na pewno będą lepsze.
2019-08-10 14:32:14
smakosz
Pyszne śniadanie kojarzy mi się z jakąś pyszną jajecznicą z pomidorami , albo świeży chleb na zakwasie ze swojskim twarożkiem ,ogórkiem i szczypiorkiem . Racuchy czy gulasz na śniadanie to nie moje smaki
2019-08-10 13:54:09

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
29
na godz. 15:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

Iluminacje Szczecin 2020

Nekrologi

Sonda

Czy zaszczepisz się przeciwko koronawirusowi, gdy będzie taka możliwość?

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie