środa, 16 października 2019.
Strona główna > Wiadomości > Specjalista na wagę kontraktu

Specjalista na wagę kontraktu

Specjalista na wagę kontraktu
Data publikacji: 2018-08-02 07:46
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 12:16
Wywietleń: 1619 341241
W Zachodniopomorskiem brakuje lekarzy. Właściwie wszystkich specjalistów – internistów, anestezjologów, ginekologów, neonatologów, geriatrów, zakaźników… W niektórych powiatach z tego powodu zamykane lub zawieszane są oddziały szpitalne. W samym Szczecinie takich zagrożeń na razie nie ma. Ale i tutaj zupełnie spokojnym być nie można. Pamiętamy, że trzeba już było zawieszać oddział internistyczny w szczecińskich Zdrojach.

Zachodniopomorski Oddział Narodowego Funduszu Zdrowia przyznaje, że zamykanie czy zawieszanie działalności niektórych oddziałów już się odbywa. I powodem jest właśnie brak lekarzy. Obecnie dotyczy to Gryfic i Kamienia Pomorskiego.

– Samodzielny Publiczny Zespół Zakładów Opieki Zdrowotnej w Gryficach poinformował nas o zamknięciu z dniem 1 lipca 2018 roku oddziału otolaryngologii z uwagi na brak kadry lekarskiej – informuje Marta Siłakowska z biura prasowego ZOW NFZ. – A szpital św. Jerzego w Kamieniu Pomorskim przekazał informację o zawieszeniu od 1 lipca do 30 września 2018 roku działalności oddziału ginekologiczno-położniczego i neonatologicznego, także z powodu braku kadry lekarskiej.

Szczecińskie szpitale są w dużo lepszej sytuacji. Przede wszystkim dlatego, że to duże placówki – łatwiej w nich o utrzymywanie specjalistów nie tylko w wymaganej, minimalnej liczbie. Nie bez znaczenia jest także to, że właśnie tutaj kształci się kadry medyczne. Ale nawet w tak dużym mieście dyrektorzy szpitali nie mogą być zupełnie spokojni.

Cały artykuł w „Kurierze Szczecińskim”, e-wydaniu i wydaniu cyfrowym z 2 sierpnia 2018 r.

Agnieszka Spirydowicz

Na zdjęciu: W szczecińskim szpitalu „Zdroje” ponad rok temu także trzeba było zawiesić funkcjonowanie jednego z oddziałów z powodu braku internistów.

Fot. Urząd Marszałkowski

Komentarze

Bezpłatny pacjent
Nie w Zachodniopomorskiem tylko w całej Polsce! Nasze przepełnione przychodnie wyglądają tak, że można spokojnie kręcić z niech relacje TV pt. chorzy i ranni tłoczą się do lekarza w zbombardowanym Bejrucie" - a to po prostu tłoczą się frajerzy (Polacy), którzy przedpłacają "usługi" w ramach obowiązkowych opłat na NFZ. Zapaść w tzw "służbie usług medycznych" jat tak wielka, że czas poprosić o pomoc Lekarzy Bez Granic
2018-08-02 10:29:39
gh
Ciekawe, że kopacze nożni (czasem nazywani piłkarzami) mają uregulowane w kontraktach okres trwania stosunku pracy (kopania piłki), odstępne za przejście do innej drużyny podczas trwania kontraktu, zakaz występów u konkurencji, a przy okazji przechodzenia z klubu do klubu część kasy biorą ci, którzy szkolili kopacza i u których wcześniej grał. Tzw. służba zdrowia dba, aby przypadkiem nie wprowadzić podobnych zasad w swoim zatrudnianiu.
2018-08-02 10:00:59
T ak
Unia Europejska "sobie" a Polska sobie! SZKODA!
2018-08-02 09:36:23
krzysiek
w PL najlepiej byc lek. rodzinnym. 20 000 na reke i Zero odpowiedzialnosci. dla specjalistow w szpitalach jakies 6 000. pediatrzy to juz wogole wola zamiast siedziec na pediatri to wybieraja gabinet lek. rodzinnego. PATOLOGIA.
2018-08-02 09:04:48
Europa
Jest wielu lekarzy ,ktorzy ukonczyli studia w Polsce ,pracowali w innych krajach Europejskich a teraz ponownie chcieliby pracowac w Polsce , ale Polskie Izby Lekarskie robia wszystko aby nie pozwolic na ponowne wydanie prawa wykonywania zawodu.Duzo prosciej o takie prawo dla polskich lekarzy jest w innych krajach europejskich.
2018-08-02 08:28:57

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
13
na godz. 03:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Chcą prawdziwej szkoły

Nekrologi

Sonda

Gdzie w Szczecinie powinien stanąć pomnik Marszałka Józefa Piłsudskiego?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie