poniedziałek, 20 maja 2019.
Strona główna > Wiadomości > Spacer z Wikingiem

Spacer z Wikingiem

Spacer z Wikingiem
Data publikacji: 2019-02-15 19:22
Ostatnia aktualizacja: 2019-04-13 01:09
Wywietleń: 828 375806

Kto jeszcze nie ma planów na sobotę, a chciałby ją aktywnie spędzić, ten ma szansę wziąć udział w kolejnej „Wyprawie z Wikingiem w nieznane". Tym razem pod wiele obiecującym hasłem: „Wedel, czy tylko czekolada?"

Będzie to spacer w tempie marszu (5-6 km/h). Na dystansie 23 km. Z dojazdem do zasadniczej trasy turystycznej, pociągiem.

- Pierwszy odcinek wspólnej marszruty to Krępa Krajeńska - węzeł szlaków Martwica. Po pokonaniu Młynówki, wkroczymy na teren Drawieńskiego Parku Narodowego. Po drodze miniemy dawny rezerwat przyrody Głodne Jeziorka, obecnie w granicach parku narodowego. Po dojściu do węzła szlaków będzie postój, a po nim skierujemy się na wschód czerwonym szlakiem im. IV Dywizji Piechoty. Docieramy do wsi Martew z XVII-wiecznym kościołem z muru pruskiego. Tutaj wbijemy się w szlak zielony, którym dojdziemy do jeziora Tuczno, a następnie niebieskim szlakiem, wzdłuż brzegów jeziora, pomaszerujemy do Tuczna. Tam sprawdzimy czy Wedel to tylko czekolada. Po odpoczynku czeka nas marsz na ostatni przystanek: PKP Tuczno Krajeńskie - plan sobotniej wyprawy przedstawiają organizatorzy wydarzenia.

Spacer z Wikingiem to nie jest typowa wycieczka z przewodnikiem. Czyli każdy wędruje samodzielnie (tak też się zabezpiecza w jedzenie, napoje, apteczkę, materiały odblaskowe), a innym towarzyszy dobrowolnie. I z przekonaniem, że w każdej chwili z towarzystwa Wikinga może zrezygnować, zaproponowaną trasę zmodyfikować, pokonać własnym tempem lub z niej zrezygnować.

- Wszelkie uwagi odnośnie tempa marszu są nieuzasadnione i nieprzyjmowane. Mam nadzieję, że każdy rozumie te zasady. Po prostu chcę sobie połazić zimą po szlakach i zapraszam "wspólników", którzy chcą to zrobić w moim tempie - zaznacza Robert WIKING Filipski.

Wyjazd na wyprawę z Wikingiem o godz. 6.39. Wcześniej trzeba się stawić na zbiórkę - g. 6.15 przy informacji turystycznej na Dworcu Głównym PKP. Kierunek - Kępa Krajeńska. Powrót - PKP Tuczno Krajeńskie, godz. 16.28 do Szczecina. Kto nie zdąży - ten będzie wracał o godz. 18, pociągiem TLK.

Udział w wyprawie jest bezpłatny. Jednak trzeba przygotować się na wydatek związany z kupnem biletów kolejowych: do Kępy Krajeńskiej - 22 zł (normalny), powrót - 23,60 zł, a dla spóźnialskich - pociąg TLK w cenie 30,60 zł.

(an)

Fot. Dariusz GORAJSKI

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
17
na godz. 21:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Wielkie gotowanie nad Odrą
Teatralny przemarsz
Dzień Europy – balony poleciały w niebo
Poprzedni Następny

Nekrologi

Sonda

Czy będziesz głosować w wyborach do europarlamentu?

 

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie