Czwartek 29 września 2022r. 
REKLAMA

Spacer, czyli zielone wyzwanie

Data publikacji: 2019-01-26 19:14
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 12:31
Spacer, czyli zielone wyzwanie
 

Prowadzi blog i profil na społecznościowym portalu poświęcony drzewom i krzewom Szczecina. Jest też autorem interaktywnej mapy zielonych okazów, która została włączona w system informacji przestrzennej naszego miasta. Natomiast w najbliższą niedzielę poprowadzi szczecinian na tematyczny spacer przez park Żeromskiego. Z wyzwaniem: „Rozpoznawanie drzew i krzewów w stanie bezlistnym".

Mowa o Pawle Madejskim, który przekonuje:

- Warto jest znać środowisko i otoczenie miejsca, w którym mieszkamy. Wtedy nasze życie staje się pełniejsze i ciekawsze. Inaczej przez nasz świat zawsze będziemy chodzić po omacku.

Mówi, że od zawsze go interesowały drzewa i krzewy. Ale słysząc slogan „Szczecin miastem zieleni" zastanawiał się, gdzie szukać, jak dotrzeć i rozpoznać najciekawsze z jego okazów. Z tej twórczej ciekawości zrodził się pomysł na wszystkie społeczne jego aktywności: szukanie, rejestrowanie i tworzenie bazy danych dotyczących zieleni Szczecina.

- Wiedza na temat drzew i krzewów - gatunków rodzimych i przywiezionych, typowych i egzotycznych, ale zawsze ciekawych - w moich zbiorach i na mapie miasta stale się wzbogaca o nowe informacje, miejsca i zdjęcia. Upubliczniłem ją, aby z niej skorzystać mógł każdy, komu sprawy przyrody są bliskie. Liczę, że poznawane drzewa i krzewy staną się nam bliższe, a w konsekwencji bardziej szanowane i chronione. Dzięki czemu - mam nadzieję - Szczecin nadal będzie miastem zieleni - mówi Paweł Madejski.

W niedzielę (27 bm.) pomoże zainteresowanym w „rozpoznawaniu drzew i krzewów w stanie bezlistnym". Podczas spaceru przez zabytkowy i bogaty w pomniki przyrody park Żeromskiego. Początek - godz. 10. ©℗

(an)

Fot. Robert Stachnik (arch.)

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Kazimierz
2019-01-27 07:58:31
Spacer w zieleni ma bardzo pozytywny wpływ na nasze zdrowie.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA