Piątek, 19 kwietnia 2024 r. 
REKLAMA

„Dziki spacer” w rejonie Pargowa

Data publikacji: 08 lutego 2019 r. 22:36
Ostatnia aktualizacja: 16 sierpnia 2019 r. 12:07
„Dziki spacer” w rejonie Pargowa
 

Do tej pory udział w tym wydarzeniu zapowiedziało 114 osób. Kolejne - jak deklarują organizatorzy - są mile widziane. Mowa o „Dzikim spacerze", organizowanym przez BASTA! Inicjatywę na Rzecz Zwierząt w sobotę (9 lutego) w rejonie Pargowa.

Spacer to będzie szczególny, skoro organizatorzy radzą: „Ubierzcie się ciepło. Koniecznie weźcie aparaty i coś odblaskowego. Nie chcemy się przecież zgubić w lesie. Nie zabierajcie jednak na spacer psów ani innych zwierząt. Bo w tym czasie, niestety, w okolicy będzie trwać polowanie".

Okolice Parkowa na spacer nadają się idealnie.

- Malowniczo położony las rośnie na wzniesieniu, z którego można podziwiać Park Krajobrazowy Doliny Dolnej Odry. W jego granicach znajdują się aż dwa rezerwaty przyrody: Wąwozy Kamienieckie oraz Wzgórze Widokowe nad Międzyodrzem. Natomiast przez jego środek biegnie ścieżka rowerowa i turystyczny Szlak Bielika. Zapraszam na wspólny spacer, podczas którego będziemy mogli poznać tę przepiękną okolicę. A oprócz bogactwa fauny i flory podczas wycieczki zobaczymy także pozostałości grodziska Kultury Łużyckiej sprzed blisko 3000 lat! - zachęca Łukasz Musiał, jeden z liderów BASTA! Inicjatywy na Rzecz Zwierząt.

Spacer ruszy z pętli autobusowej w podszczecińskim Pargowie (gm. Kołbaskowo). Zbiórka zainteresowanych o godz. 7.20. Na miejsce można dotrzeć ze Szczecina komunikacją miejską - „70" z przystanku „Wyszyńskiego" przy Bramie Portowej. Można też rowerem (ok. 18 km, trasa: tinyurl.com/dzikispacer-rower) lub samochodem (według mapy: tinyurl.com/dzikispacer-auto).

(an)

Fot. Dariusz GORAJSKI

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

amino
2019-02-09 22:58:52
strach po lesie chodzic ,trzeba miec kamizelke odblaskowa bo moze byc polowanko?
ciekaff
2019-02-09 09:00:53
Czekam kiedy zaczną przeszkadzać wędkarzom bo na kłusujących na sandacza nawet boją się spojrzeć !

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA