Poniedziałek, 25 września 2023 r. 
19 szczecin
REKLAMA

Do Dębów Krzywoustego

Data publikacji: 18 stycznia 2019 r. 22:13
Ostatnia aktualizacja: 09 lipca 2019 r. 12:30
Do Dębów Krzywoustego
 

Kto jeszcze nie ma planów na sobotę (19 stycznia), ten ma szansę ruszyć w nieznane z Wikingiem. Czyli wziąć udział w kolejnej pieszej wyprawie ph. „Do Dębów Krzywoustego".

To nie będzie spacerek dla każdego. Bo na 17-kilometrowej trasie i w tempie 5-6 km na godzinę.

- Trasa powiedzie nas niebieskim szlakiem pieszym im. Stanisława Grońskiego, tzw. Górskim do szlaku żółtego im. Bolesława Krzywoustego, którym dojdziemy do Dębów Krzywoustego w Klęskowie. Na trasie będzie trochę górek Puszczy Bukowej, marszu doliną Płoni, ryglowy kościół z drugiej połowy XV wieku, lipa Świętego Ottona i oczywiście będzie kilka krótkich postojów - zachęcają organizatorzy.

Spacer z Wikingiem to nie jest typowa wycieczka z przewodnikiem. Czyli każdy wędruje samodzielnie (tak też się zabezpiecza w jedzenie, napoje, apteczkę, materiały odblaskowe), a innym towarzyszy dobrowolnie. I z przekonaniem, że w każdej chwili z towarzystwa Wikinga może zrezygnować, zaproponowaną trasę zmodyfikować, pokonać własnym tempem lub z niej zrezygnować.

- Wszelkie uwagi odnośnie tempa marszu są nieuzasadnione i nieprzyjmowane. Mam nadzieję, że każdy rozumie te zasady. Po prostu chcę sobie połazić zimą po szlakach i zapraszam "wspólników", którzy chcą to zrobić w moim tempie - zaznacza Robert WIKING Filipski.

Start sobotniej wyprawy z cyklu „Do Dębów Krzywoustego" zaplanowano o godz. 10 z przystanku MZK przy stacji PKP Szczecin Zdunowo. Potrwa - prawdopodobnie - do godz. 15. Udział w wędrówce jest bezpłatny.

(an)

Fot. Ryszard PAKIESER

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

A kiedy wreszcie uregulujemy ten potok, zbudujemy tam kort tenisowy, mini golf i saszłykarnie !?
2019-01-20 13:55:38
.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA