Poniedziałek, 27 maja 2024 r. 
REKLAMA

Sobota nie tylko z modą

Data publikacji: 09 marca 2019 r. 07:03
Ostatnia aktualizacja: 09 lipca 2019 r. 12:34
Sobota nie tylko z modą
 

Kto ma ochotę na popołudniowe czilowanie z potrawami i tematami wege, ten w sobotę (9 marca) powinien wpaść do Piwnicy Kany. Będzie wspólny wegański stół, rozmowy o zdrowym stylu życia i ochronie praw zwierząt, a wszystko z jednym tematem głównym - modą: odpowiedzialną, czyli wolną od okrucieństwa.

Wspólny wegański stół będzie na początek i - dosłownie - na wejście (g. 13). Kto będzie chciał bezpłatnie uczestniczyć w atrakcjach zaplanowanych na to spotkanie w Piwnicy Kany, ten będzie musiał przynieść wegańską potrawę. Od pozostałych będzie zbiórka do puszki,na organizację kolejnych spotkań Czili Wege oraz inicjatywy społeczne Inicjatywy na Rzecz Zwierząt BASTA! (15 zł).

Natomiast dalszy „rozkład jazdy" spotkania zakłada spotkanie z Moniką Krawczykowską, miłośniczka zdrowego i ekologicznego stylu życia oraz diety roślinnej, poświęcone modzie odpowiedzialnej i wolnej od okrucieństwa (cruelty free), a po nim wymianę ciuchów.

- Monika Krawczykowska jest absolwetką Wyższej Szkoły Sztuki i Projektowania w Łodzi. Specjalistką z dziedziny produkcji odzieży w Polsce oraz w Azji. Doświadczenie, jakie zdobyła podczas współpracy z firmami produkującymi w Azji i obserwacja systemu produkcji odzieży, były dla niej motywacją do wejścia na drogę odpowiedzialnej i etycznej mody. Tak właśnie powstał pomysł na własną etyczną i zrównoważoną markę odzieżową „Slogan - ubrania etyczne i wegańskie” główną prelegentkę spotkania przedstawiają organizatorzy sobotniego Czili Wege. - Jako wolontariuszka wrocławskiej grupy lokalnej działa w międzynarodowej organizacji ekologicznej Greenpeace, która swoje działania koncentruje na istotnych, globalnych zagrożeniach dla bioróżnorodności i środowiska. Jest również koordynatorką polskiej edycji Make SMTHNG Week, kampanii mającej na celu ograniczenie konsumpcji, zakupów nowych produktów a która promuje tworzenie, DIY i wszelkie formy przetwarzania oraz przerabiania.

Stąd w programie sobotniego Czili Wege wyminana ciuchów.

- Najlepszym sposobem na etyczną modę jest kupowanie rzeczy używanych. Dzięki temu dbamy również o nasze środowisko naturalne. Dlatego chcemy zachęcić do przyniesienia na nasze wydarzenie ubrań na wymianę: czystych i wegańskich. Proponujemy maksymalnie po 10 sztuk, żebyśmy w powodzi ciuchów nie utonęli - zachęcają organizatorzy wydarzenia, czyli Vege Club Amar, BASTA! Inicjatywa na Rzecz Zwierząt oraz Ośrodek Teatralny Kana.

Piwnica Kany (pl. św. Piotra i Pawła 4/5) czeka na zwolenników zdrowego stylu życia oraz pasjonatów mody już w sobotę (9 marca) - od godz. 13.

(an)

Fot. Robert Wojciechowski

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA