Piątek 19 sierpnia 2022r. 
REKLAMA

Sobota na północy Szczecina

Data publikacji: 2019-03-01 22:21
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 12:34
Sobota na północy Szczecina
 

Kto ma ochotę na dłuższy spacer po miejscach malowniczo położonych, a raczej mało znanych i rzadko odwiedzanych, ten ma okazję ruszyć na szlak widokowy: przez Skolwin, Stołczyn i Gocław. Już w najbliższą sobotę.

To będzie - jak zapowiadają organizatorzy - wycieczka prawie górska z dalekim panoramami. Dlatego na ów „Spacer szlakiem widokowym" warto zabrać lornetki i aparaty fotograficzne.

- Ostatnio było widać Stargard i Goleniów. Natomiast na pewno zobaczymy całe jezioro Dąbie ze słynnym wrakiem betonowca. Zasmakujemy nie tylko w widokach. Obiecuję również doznania przyrodnicze. Szczególnie Skolwin to raj bioróżnorodności. Odwiedzimy także Stołczyn i Gocław - dzielnice godne osobnych wypraw! Przygotujcie więc dobre obuwie i coś na ząbek - zachęca Artur Krzyżański, organizator wydarzenia.

Sobotni (2 marca) „Spacer szlakiem widokowym - Skolwin, Stołczyn, Gocław" wystartuje o godz. 12 z przystanku „Nowy Świat" w Skolwinie. Dotrzeć tam można m.in. autobusem linii nr 63 (z pętli przy ul. Kołłątaja), tramwajem „6" i dalej „102". Uwaga: organizatorzy zastrzegają, że spacer zostanie przełożony w przypadku złych warunków pogodowych.

(an)

Fot. Mirosław WINCONEK

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

stolczyniak
2019-03-02 18:11:13
Szkoda tylko że Kurier informuje o takiej impezie w dniu jej odbycia. Totalny bezsens. Ale taki jest Kurier...

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA