Poniedziałek, 20 maja 2024 r. 
REKLAMA

Sobota na Dniach Morza

Data publikacji: 11 czerwca 2016 r. 10:38
Ostatnia aktualizacja: 09 lipca 2019 r. 11:05
Sobota na Dniach Morza
Fot. Anna Gniazdowska  

Przed nami kolejny dzień największego żeglarskiego wydarzenia roku – Dni Morza_Sail Szczecin 2016.

Podczas Dni Morza największą atrakcją są oczywiście żaglowce. W godzinach od 10.00 do 19.00 wszyscy chętni będą mieli okazję aby wejść na pokład np. Daru Młodzieży czy Nao Victorii. Zwiedzanie jednostek będzie oczywiście bezpłatne. Na chętnych czekać będą również rejsy po Odrze (koszt 30 zł od osoby, bilet ulgowy 15 zł).

Podczas Jarmarku pod Żaglami na mieszkańców i turystów czekać będą stoiska handlowe i gastronomiczne, na których kupić będzie można m.in. regionalne produkty. Stoiska z jedzeniem oraz rękodziełem będą czynne od godz. 10.00 do 1.30.

Dla najmłodszych przygotowana została Strefa Dziecięca. Na Placu Adama Mickiewicza czekać będą występy wokalne i muzyczne, interaktywne spektakle, Harcerskie Miasteczko Morskie oraz punkt informacyjny Szczecin Przyjazny Rodzinie. Strefa czynna będzie w godzinach od 12.00 do 20.00. Z kolei na żaglowcach, które zacumowały przy Nabrzeżu Starówka, odbędzie się czytanie książek Moniki Szwai oraz wspólne śpiewanie szant i morskich pieśni.

Podczas drugiego dnia imprezy nie zabraknie – oczywiście – muzyki. O morski klimat zadbają artyści grający muzykę szantową oraz folkową. Na scenie na Łasztowni zagrają m.in. Sklep z Ptasimi Piórami, Formacja, Bossa na Boca, EKT Gdynia, Svjata Vatra, Dikanda, Dominika Żukowska i Andrzej Korycki. Z kolei na okręcie ORP Lublin usłyszymy typowo szantowe rytmy w wykonaniu Formacji i EKT Gdynia.

Tradycyjnie, na Cmentarzu Centralnym, odbędzie się koncert „Tym którzy nie powrócili z morza…” w wykonaniu solisty Janusza Lewandowskiego i orkiestry Opery na Zamku. Początek koncertu o godz. 22.00. Wydarzenie jest biletowane.

Również wieczorem, ale na głównej scenie przy ulicy Jana z Kolna, podczas koncertu koncertu „VOX Tour – Dni Morza – Szczecin na żywo 2016” zagrają Anna Cyzon, Agata Dziarmagowska, Patryk Kumór, Wanda i Banda, Róże Europy, Rezerwat oraz Big Day. Początek koncertu o godz. 19.00.

Atrakcją drugiego dnia będzie z całą pewnością pokaz sztucznych ogni, do którego przygotowania idą pełną parą. Na Wyspie Grodzkiej widać już porozstawiany specjalistyczny sprzęt – tuby, kable oraz zapalniki. W niebo wystrzelonych zostanie ok 5 ton materiału pirotechnicznego. Pokaz do specjalnie przygotowanej na to wydarzenie aranżacji muzycznej potrwa ok. 10 minut, a nocne niebo rozświetlą tysiące kolorowych fajerwerków. Początek widowiska o godz. 23.05.

Fot. Anna Gniazdowska

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA