Piątek 01 lipca 2022r. 
REKLAMA

Koncerty na Dni Morza

Data publikacji: 2016-06-10 18:31
Ostatnia aktualizacja: 2018-11-08 02:40
Koncerty na Dni Morza
 

Scena główna znajdzie się na ulicy Jana z Kolna, tuż przy Wałach Chrobrego. Podczas tegorocznych Dni Morza – Sail Szczecin 2016 będziemy się bawili na imprezie VOX Tour.

W piątek (godz. 20-23) dwie wyjątkowe muzyczne atrakcje. Na scenie zaprezentuje się założony w 1988 roku rockowy zespół Golden Life. Na swoim koncie mają takie hity, jak: Ptak i drzewo, Helikoter czy Dobra, dobra, dobra. Nagrali również singiel 24.11.94 (Życie choć piękne tak kruche jest) wydany w hołdzie ofiarom pożaru w hali Stoczni Gdańskiej z 1994. W wideoklipie do niego wystąpili m.in. Anja Orthodox, Edyta Gepert, Artur Gadowski, Grzegorz Skawiński, Andrzej Piaseczny, Grzegorz Markowski, Tomasz Lipnicki, Muniek Staszczyk.

Zagraniczną gwiazdą tegorocznych Dni Morza – Sail Szczecin 2016 będzie niemiecki zespół z pogranicza rocka i popu, jedna z najpopularniejszych kapel lat 80. ubiegłego wieku – Alphaville. Ich największy przebój Forever Young uznawany jest za hymn pokolenia lat 80. Wylansowali również takie hity, jak Big in Japan, czy Sounds Like a Melody.

Sobota jest kolejnym dniem z „VOX Tour - Dni Morza - Szczecin na żywo 2016”. O godzinie 20 na scenie zobaczymy Annę Cyzon, Agatę Dziarmagowską, Patryka Kumóra, zespoły: Banda i Wanda, Róże Europy, Rezerwat oraz Big Day.

W niedzielę o 18 na scenie głównej odbędzie się koncert: „Klasyka spotyka Detroit Techno". Wystąpią: Kelvin Sholar, Sylwester Ostrowski, NFM Leopoldinum - Orkiestra Kameralna oraz Dorrey Lin Lyles (przebój "It’s raining man"). Grali na największych i najważniejszych festiwalach w Polsce: Heineken Open'er, Przystanek Woodstock czy Ethnoport Festival, również w wielu krajach europejskich. 

W niedzielę o godzinie 19.30 odbędzie się koncert KLEZMAFOUR ORKIESTRONICZNIE - KLEZMAFOUR w połączeniu z Orkiestrą Symfoniczną Filharmonii w Szczecinie. Ekipa z Białegostoku, Lublina i Warszawy wykonuje muzykę klezmerską i bałkańską. Koncert potrwa do godziny 21.

Scena szantowo-folkowa

Koncerty na scenie głównej to nie jedyne artystyczne wydarzenia towarzyszące Dniom Morza. Na Łasztowni znajdzie się scena szantowo-folkowa. Już w piątek zdominowana będzie przez szczecińskie kapele.

O godzinie 17 zaprezentował się na niej zespół Stary Szmugler. Godzinę później Chango, a na sam koniec – o godzinie 19 zagrają Bubliczki, których wcześniej będzie można posłuchać na okręcie typu Lublin.

W sobotę na scenie szantowej zagrają: Sklep z Ptasimi Piórami, Formacja, Bossa na Boca, EKT Gdynia, Dominika Żukowska i Andrzej Korycki, Sviata Vatra, Dikanda.

W niedzielę koncerty rozpoczną się o godzinie 13 i potrwają do 19. W tym czasie wystąpią: Qftry, The Nierobbers, Cafe Rico, Emerald, Bloco Pomerania, Laboratorium Pieśni, Ryczące Dwudziestki.

Koncert „Tym, którzy nie powrócili z morza”


Wydarzenie, które ma miejsce na Cmentarzu Centralnym, za każdym razem przyciąga tłumy. Koncert w wykonaniu solisty Janusza Lewandowskiego i Orkiestry Opery na Zamku odbędzie się w sobotę o godzinie 22.

Nastrojowa muzyka, śpiew oraz oprawa świetlna potęgująca klimat wieczoru wypełnią przestrzeń szczecińskiej nekropolii. A wszystko to w hołdzie ludziom, którzy życie poświęcili morzu. Całość uświetni ceremoniał marynarski, uroczysta warta marynarzy oraz obecność osób związanych z morzem.Orkiestrę Opery na Zamku poprowadzi Jerzy Wołosiuk. Koncert jest biletowany. Cena biletu to 30 zł.

Fot. Anna GNIAZDOWSKA

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA