środa, 08 lipca 2020.
Strona główna > Kultura > Koncerty na Dni Morza

Koncerty na Dni Morza

Koncerty na Dni Morza
Data publikacji: 2016-06-10 18:31
Ostatnia aktualizacja: 2018-11-08 02:40
Wywietleń: 2017 138618

Scena główna znajdzie się na ulicy Jana z Kolna, tuż przy Wałach Chrobrego. Podczas tegorocznych Dni Morza – Sail Szczecin 2016 będziemy się bawili na imprezie VOX Tour.

W piątek (godz. 20-23) dwie wyjątkowe muzyczne atrakcje. Na scenie zaprezentuje się założony w 1988 roku rockowy zespół Golden Life. Na swoim koncie mają takie hity, jak: Ptak i drzewo, Helikoter czy Dobra, dobra, dobra. Nagrali również singiel 24.11.94 (Życie choć piękne tak kruche jest) wydany w hołdzie ofiarom pożaru w hali Stoczni Gdańskiej z 1994. W wideoklipie do niego wystąpili m.in. Anja Orthodox, Edyta Gepert, Artur Gadowski, Grzegorz Skawiński, Andrzej Piaseczny, Grzegorz Markowski, Tomasz Lipnicki, Muniek Staszczyk.

Zagraniczną gwiazdą tegorocznych Dni Morza – Sail Szczecin 2016 będzie niemiecki zespół z pogranicza rocka i popu, jedna z najpopularniejszych kapel lat 80. ubiegłego wieku – Alphaville. Ich największy przebój Forever Young uznawany jest za hymn pokolenia lat 80. Wylansowali również takie hity, jak Big in Japan, czy Sounds Like a Melody.

Sobota jest kolejnym dniem z „VOX Tour - Dni Morza - Szczecin na żywo 2016”. O godzinie 20 na scenie zobaczymy Annę Cyzon, Agatę Dziarmagowską, Patryka Kumóra, zespoły: Banda i Wanda, Róże Europy, Rezerwat oraz Big Day.

W niedzielę o 18 na scenie głównej odbędzie się koncert: „Klasyka spotyka Detroit Techno". Wystąpią: Kelvin Sholar, Sylwester Ostrowski, NFM Leopoldinum - Orkiestra Kameralna oraz Dorrey Lin Lyles (przebój "It’s raining man"). Grali na największych i najważniejszych festiwalach w Polsce: Heineken Open'er, Przystanek Woodstock czy Ethnoport Festival, również w wielu krajach europejskich. 

W niedzielę o godzinie 19.30 odbędzie się koncert KLEZMAFOUR ORKIESTRONICZNIE - KLEZMAFOUR w połączeniu z Orkiestrą Symfoniczną Filharmonii w Szczecinie. Ekipa z Białegostoku, Lublina i Warszawy wykonuje muzykę klezmerską i bałkańską. Koncert potrwa do godziny 21.

Scena szantowo-folkowa

Koncerty na scenie głównej to nie jedyne artystyczne wydarzenia towarzyszące Dniom Morza. Na Łasztowni znajdzie się scena szantowo-folkowa. Już w piątek zdominowana będzie przez szczecińskie kapele.

O godzinie 17 zaprezentował się na niej zespół Stary Szmugler. Godzinę później Chango, a na sam koniec – o godzinie 19 zagrają Bubliczki, których wcześniej będzie można posłuchać na okręcie typu Lublin.

W sobotę na scenie szantowej zagrają: Sklep z Ptasimi Piórami, Formacja, Bossa na Boca, EKT Gdynia, Dominika Żukowska i Andrzej Korycki, Sviata Vatra, Dikanda.

W niedzielę koncerty rozpoczną się o godzinie 13 i potrwają do 19. W tym czasie wystąpią: Qftry, The Nierobbers, Cafe Rico, Emerald, Bloco Pomerania, Laboratorium Pieśni, Ryczące Dwudziestki.

Koncert „Tym, którzy nie powrócili z morza”


Wydarzenie, które ma miejsce na Cmentarzu Centralnym, za każdym razem przyciąga tłumy. Koncert w wykonaniu solisty Janusza Lewandowskiego i Orkiestry Opery na Zamku odbędzie się w sobotę o godzinie 22.

Nastrojowa muzyka, śpiew oraz oprawa świetlna potęgująca klimat wieczoru wypełnią przestrzeń szczecińskiej nekropolii. A wszystko to w hołdzie ludziom, którzy życie poświęcili morzu. Całość uświetni ceremoniał marynarski, uroczysta warta marynarzy oraz obecność osób związanych z morzem.Orkiestrę Opery na Zamku poprowadzi Jerzy Wołosiuk. Koncert jest biletowany. Cena biletu to 30 zł.

Fot. Anna GNIAZDOWSKA

Komentarze

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
17
na godz. 15:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

#GaszynChallenge Kurier Szczeciński dla Franka Kępy

Sonda

Czy zagłosujesz w drugiej turze wyborów prezydenckich?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie