Niedziela, 14 lipca 2024 r. 
REKLAMA

Tradycyjne morskie akcenty

Data publikacji: 10 czerwca 2016 r. 22:02
Ostatnia aktualizacja: 09 lipca 2019 r. 11:05
Tradycyjne morskie akcenty
 

Morskie stowarzyszenia zapraszają do udziału w tradycyjnych punktach programu Dni Morza w Szczecinie. Jednym z nich jest złożenie kwiatów pod pomnikiem „Tym, którzy nie powrócili z morza…” na Cmentarzu Centralnym. Uroczystość odbędzie się w sobotę (11 czerwca) w samo południe. 

Tego samego dnia ludzie morza zapraszają na Łasztownię. Tu, w pobliżu Starej Rzeźni, o godz. 14.50 mają być wypuszczone gołębie. O godz. 15 odbędzie się spotkanie na skwerze Kapitanów przy kotwicy - zaplanowano jej chrzest wodą z Odry. Pół godziny później w Mesie Kapitańskiej Starej Rzeźni zostanie odsłonięty portret kpt. ż.w. Antoniego Ledóchowskiego. O godz. 15.50 w holu wejściowym Starej Rzeźni przewidziano oficjalne otwarcie wystawy fotograficznej Andrzeja Łazowskiego „Galeria kapitanów”. Pod fotografiami dodatkowo będzie wystawa modeli statków.
 O godz. 16 w sali Iluzjon rozpocznie się spotkanie z rodziną kpt. Ledóchowskiego oraz prelekcja Ludmiły Kopycińskiej na temat tej postaci.

Wieczorem, o godz. 22, na Cmentarzu Centralnym odbędzie się koncert organizowany przez Operę na Zamku „Tym, którzy nie powrócili z morza…”.
 
Z kolei w niedzielę, o godz. 12, w bazylice archikatedralnej p.w. św. Jakuba w Szczecinie odprawiona zostanie msza św. „Za tych, co na morzu”. (ek)

Fot. Elżbieta Kubowska

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

student
2016-06-11 19:29:45
Stare zdjęcie

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA