piątek, 25 września 2020.
Strona główna > Wiadomości > Tradycyjne morskie akcenty

Tradycyjne morskie akcenty

Tradycyjne morskie akcenty
Data publikacji: 2016-06-10 22:02
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 11:05
Wywietleń: 1758 138671

Morskie stowarzyszenia zapraszają do udziału w tradycyjnych punktach programu Dni Morza w Szczecinie. Jednym z nich jest złożenie kwiatów pod pomnikiem „Tym, którzy nie powrócili z morza…” na Cmentarzu Centralnym. Uroczystość odbędzie się w sobotę (11 czerwca) w samo południe. 

Tego samego dnia ludzie morza zapraszają na Łasztownię. Tu, w pobliżu Starej Rzeźni, o godz. 14.50 mają być wypuszczone gołębie. O godz. 15 odbędzie się spotkanie na skwerze Kapitanów przy kotwicy - zaplanowano jej chrzest wodą z Odry. Pół godziny później w Mesie Kapitańskiej Starej Rzeźni zostanie odsłonięty portret kpt. ż.w. Antoniego Ledóchowskiego. O godz. 15.50 w holu wejściowym Starej Rzeźni przewidziano oficjalne otwarcie wystawy fotograficznej Andrzeja Łazowskiego „Galeria kapitanów”. Pod fotografiami dodatkowo będzie wystawa modeli statków.
 O godz. 16 w sali Iluzjon rozpocznie się spotkanie z rodziną kpt. Ledóchowskiego oraz prelekcja Ludmiły Kopycińskiej na temat tej postaci.

Wieczorem, o godz. 22, na Cmentarzu Centralnym odbędzie się koncert organizowany przez Operę na Zamku „Tym, którzy nie powrócili z morza…”.
 
Z kolei w niedzielę, o godz. 12, w bazylice archikatedralnej p.w. św. Jakuba w Szczecinie odprawiona zostanie msza św. „Za tych, co na morzu”. (ek)

Fot. Elżbieta Kubowska

Komentarze

student
Stare zdjęcie
2016-06-11 19:29:45

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
12
na godz. 21:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

Skoki z komina Wiskordu

Nekrologi

kondolencje

Joannie Walczak

Sonda

Czy wprowadzenie ulic z uspokojonym ruchem przy zachowaniu miejsc parkingowych w okolicach pl. Orła Białego w Szczecinie to dobre rozwiązanie?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie