sobota, 16 lutego 2019.
Strona główna > Wiadomości > Słupki niezgody nad Bałtykiem. Inwestycja niemile widziana?

Słupki niezgody nad Bałtykiem. Inwestycja niemile widziana?

Słupki niezgody nad Bałtykiem. Inwestycja niemile widziana?
Data publikacji: 2018-05-15 13:27
Ostatnia aktualizacja: 2018-07-12 12:39
Wywietleń: 3892 327641

Zgodnie z planem kompleks obiektów turystycznych „Natural Resort” przy ulicy Wydmowej w nadmorskich Gąskach ma otworzyć swoje podwoje w czerwcu br. Inwestor poniósł wydatki w wysokości blisko 6 mln zł. Szczecinianka Magdalena Zakrzewska toczy spór z Urzędem Miejskim w Mielnie, bo oddala się uzyskanie pozwolenia na użytkowanie obiektu.

Pod koniec kwietnia br. Magdalena Zakrzewska pojawiła się na sesji Rady Gminy w Mielnie, aby zaprotestować przeciwko działaniom burmistrz Olgi Roszak-Pezały, które opóźniają realizację inwestycji pod usługi turystyczne. Urząd jako organ nadzorczy zakwestionował organizację ruchu w tej części miejscowości. Ma to być szlak spacerowy dla pieszych, choć w wizualizacji budowy „Natural Resort” widnieje co innego.

W ślad za pismem od burmistrz Mielna 18 kwietnia br. pojawili się niespodziewanie pracownicy służb drogowych w asyście funkcjonariuszy policji i straży gminnej. Z pełnomocnikiem inwestora nikt nie chciał rozmawiać, a tym bardziej przeglądać dokumentów. Drogowcy zamontowali rząd słupków wokół działki, co – zdaniem Magdaleny Zakrzewskiej – uniemożliwia dojazd do posesji i prowadzenie prac budowlanych. Skoro nie ma dojazdu do 22 miejsc postojowych ośrodka, to inwestor nie spełnia warunków zabudowy.

Tu warto sięgnąć wstecz. Dwa lata temu została zakupiona działka pod inwestycję w Gąskach. Kolejnym krokiem było złożenie wniosku do burmistrz Mielna o wydanie warunków zabudowy wraz z koncepcją graficzną i opisową, co nastąpiło w styczniu zeszłego roku. Według inwestora, przedstawiona koncepcja pokrywa się w stu procentach z uzyskanymi warunkami zabudowy i pozwoleniem na budowę. Urząd Wojewódzki w Szczecinie w maju 2017 roku zatwierdził projekt budowlany i wydał pozwolenie na budowę. Roboty ruszyły. Blisko plaży nad Bałtykiem przy ulicy Wydmowej miał powstać zespół budynków na usługi turystyczne, a w nim: 24 obiekty noclegowe, budynek gospodarczy, 35 miejsc postojowych, tarasy i ciągi piesze, basen i brodzik wewnętrzny oraz instalacje zewnętrzne: wodociągowa, kanalizacja sanitarna i deszczowa, elektryczna.

Magdalena Zakrzewska twierdzi, że budowa ośrodka „Natural Resort” to obecnie największa inwestycja w Gąskach. Konkurencja nie śpi. Być może skala przedsięwzięcia wzbudziła zawiść sąsiadów. Nagle był kłopot z dojazdem do miejsca budowy. Przedsiębiorcza szczecinianka podaje, że zdarzało się zastawianie ulicy samochodami w poprzek, toteż do wyjaśnienia betoniarki stały nawet w 30 stopniowym upale.  ©℗

Tekst i fot. (m)

Cały artykuł w „Kurierze Szczecińskim” i e-wydaniu z 15 maja 2018 r.

 Na zdjęciu: - Bez żadnego uprzedzenia nastąpił montaż słupków parkingowych przy planowanych miejscach postojowych dla gości mojego ośrodka - pokazuje utrudnienia Magdalena Zakrzewska.

Komentarze

Yaro
Z daleka czuć, że jakiś miejscowy kacyk łapówy nie dostał, i teraz menda niemyta robi inwestorowi pod górkę. Ja bym komendanta policji na pysk wywalił, za to że na czyjeś zlecenie naloty robi i zamierza robić dalej. Już nie długo mam nadzieje takie ścierwa będziemy w więzieniu oglądać.
2018-07-02 08:09:31
jaan
jak można parkować poza "polbrukiem" jak wydzielone są miejsca na działce inwestora. żółć gminy wylewa się. współczuje inwestorowi? czy sąsiedzi mają układ w gminie? bezprawie gminy? gmina powinna pomagać inwestorom a nie podkładać kłody pod nogi.....
2018-05-16 08:26:08
Antydebil
Ze zdjęcia to wynika że stoi tam znak B1 zakaz ruchu w obu kierunkach,który jak przypuszczam będzie ulubionym znakim lokalnych stróży prawa. Taki tam psikus.
2018-05-15 23:01:12
Durne komentarze
Najgorzej to jak niedoinformowani komentują coś, o czym nie mają pojęcia. Inwestor dostał pozwolenie na budowę, nikt z decydentów nie miał zastrzeżeń. A teraz nagle pojawiają się słupki? Inwestor poniósł nakłady, ponadto cała inwestycja została dofinansowana że środków z pożyczki unijnej. A teraz utrudnia się inwestorowi to, by mógł zgodnie z biznesplanem wszystko zrealizować... to takie nasze typowe, takie prostackie dopierdzielanie komuś żeby mu przypadkiem nie było lepiej...ot co.
2018-05-15 22:35:13
hm
A kim jest ta Szczecinianka Magdalena - właścicielem ośrodka, postronnym odbiorcą, czy turystą, który czeka na otwarcie?
2018-05-15 18:49:16
ciekaff
Ze zdjęcia wynika że postawienie wzdłuż domku pojazdu gości nikomu nie zaszkodzi, natomiast parkowanie poza "polbrukiem" uniemożliwi innym dojście do plaży. Artykuł zbyt skąpy aby w 100% okreslić winnego ale logika Gminy jest widoczna.Bo kto z letników chciałby przedzierać się przez krzaki ?? A dojazd na budowę jest zapewniony- po polbruku który powinien być ostatnią inwestycją tego osrodka.
2018-05-15 13:21:40

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
3
na godz. 03:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Wystawa Makiet Kolejowych
Pobiegli dla Eweliny
Pamięci Pawła Adamowicza
Poprzedni Następny

Nekrologi

Sonda

Czy kontrowersyjne kampanie społeczne w rodzaju „Jedz ostrożnie” pomagają rozwiązać problem, którego dotyczą?

 

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy