środa, 23 maja 2018.
Strona główna > Wiadomości > Słupki niezgody nad Bałtykiem. Inwestycja niemile widziana?

Słupki niezgody nad Bałtykiem. Inwestycja niemile widziana?

Słupki niezgody nad Bałtykiem. Inwestycja niemile widziana?
Data publikacji: 2018-05-15 13:27
Ostatnia aktualizacja: 2018-05-16 10:05
Wywietleń: 1774 327641

Zgodnie z planem kompleks obiektów turystycznych „Natural Resort” przy ulicy Wydmowej w nadmorskich Gąskach ma otworzyć swoje podwoje w czerwcu br. Inwestor poniósł wydatki w wysokości blisko 6 mln zł. Szczecinianka Magdalena Zakrzewska toczy spór z Urzędem Miejskim w Mielnie, bo oddala się uzyskanie pozwolenia na użytkowanie obiektu.

Pod koniec kwietnia br. Magdalena Zakrzewska pojawiła się na sesji Rady Gminy w Mielnie, aby zaprotestować przeciwko działaniom burmistrz Olgi Roszak-Pezały, które opóźniają realizację inwestycji pod usługi turystyczne. Urząd jako organ nadzorczy zakwestionował organizację ruchu w tej części miejscowości. Ma to być szlak spacerowy dla pieszych, choć w wizualizacji budowy „Natural Resort” widnieje co innego.

W ślad za pismem od burmistrz Mielna 18 kwietnia br. pojawili się niespodziewanie pracownicy służb drogowych w asyście funkcjonariuszy policji i straży gminnej. Z pełnomocnikiem inwestora nikt nie chciał rozmawiać, a tym bardziej przeglądać dokumentów. Drogowcy zamontowali rząd słupków wokół działki, co – zdaniem Magdaleny Zakrzewskiej – uniemożliwia dojazd do posesji i prowadzenie prac budowlanych. Skoro nie ma dojazdu do 22 miejsc postojowych ośrodka, to inwestor nie spełnia warunków zabudowy.

Tu warto sięgnąć wstecz. Dwa lata temu została zakupiona działka pod inwestycję w Gąskach. Kolejnym krokiem było złożenie wniosku do burmistrz Mielna o wydanie warunków zabudowy wraz z koncepcją graficzną i opisową, co nastąpiło w styczniu zeszłego roku. Według inwestora, przedstawiona koncepcja pokrywa się w stu procentach z uzyskanymi warunkami zabudowy i pozwoleniem na budowę. Urząd Wojewódzki w Szczecinie w maju 2017 roku zatwierdził projekt budowlany i wydał pozwolenie na budowę. Roboty ruszyły. Blisko plaży nad Bałtykiem przy ulicy Wydmowej miał powstać zespół budynków na usługi turystyczne, a w nim: 24 obiekty noclegowe, budynek gospodarczy, 35 miejsc postojowych, tarasy i ciągi piesze, basen i brodzik wewnętrzny oraz instalacje zewnętrzne: wodociągowa, kanalizacja sanitarna i deszczowa, elektryczna.

Magdalena Zakrzewska twierdzi, że budowa ośrodka „Natural Resort” to obecnie największa inwestycja w Gąskach. Konkurencja nie śpi. Być może skala przedsięwzięcia wzbudziła zawiść sąsiadów. Nagle był kłopot z dojazdem do miejsca budowy. Przedsiębiorcza szczecinianka podaje, że zdarzało się zastawianie ulicy samochodami w poprzek, toteż do wyjaśnienia betoniarki stały nawet w 30 stopniowym upale.  ©℗

Tekst i fot. (m)

Cały artykuł w „Kurierze Szczecińskim” i e-wydaniu z 15 maja 2018 r.

 Na zdjęciu: - Bez żadnego uprzedzenia nastąpił montaż słupków parkingowych przy planowanych miejscach postojowych dla gości mojego ośrodka - pokazuje utrudnienia Magdalena Zakrzewska.

Komentarze

jaan
jak można parkować poza "polbrukiem" jak wydzielone są miejsca na działce inwestora. żółć gminy wylewa się. współczuje inwestorowi? czy sąsiedzi mają układ w gminie? bezprawie gminy? gmina powinna pomagać inwestorom a nie podkładać kłody pod nogi.....
2018-05-16 08:26:08
Antydebil
Ze zdjęcia to wynika że stoi tam znak B1 zakaz ruchu w obu kierunkach,który jak przypuszczam będzie ulubionym znakim lokalnych stróży prawa. Taki tam psikus.
2018-05-15 23:01:12
Durne komentarze
Najgorzej to jak niedoinformowani komentują coś, o czym nie mają pojęcia. Inwestor dostał pozwolenie na budowę, nikt z decydentów nie miał zastrzeżeń. A teraz nagle pojawiają się słupki? Inwestor poniósł nakłady, ponadto cała inwestycja została dofinansowana że środków z pożyczki unijnej. A teraz utrudnia się inwestorowi to, by mógł zgodnie z biznesplanem wszystko zrealizować... to takie nasze typowe, takie prostackie dopierdzielanie komuś żeby mu przypadkiem nie było lepiej...ot co.
2018-05-15 22:35:13
hm
A kim jest ta Szczecinianka Magdalena - właścicielem ośrodka, postronnym odbiorcą, czy turystą, który czeka na otwarcie?
2018-05-15 18:49:16
ciekaff
Ze zdjęcia wynika że postawienie wzdłuż domku pojazdu gości nikomu nie zaszkodzi, natomiast parkowanie poza "polbrukiem" uniemożliwi innym dojście do plaży. Artykuł zbyt skąpy aby w 100% okreslić winnego ale logika Gminy jest widoczna.Bo kto z letników chciałby przedzierać się przez krzaki ?? A dojazd na budowę jest zapewniony- po polbruku który powinien być ostatnią inwestycją tego osrodka.
2018-05-15 13:21:40

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
11
na godz. 06:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

Zwiedzanie z prezydentem
Opóźnienia na szczecińskim dworcu
Otwarcie groty
Poprzedni Następny

Nekrologi

kondolencje

Joannie Walczak
W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy
„Mirosław Kwiatkowski niniejszym przeprasza za bezprawne naruszenie dóbr osobistych Pana Przemysława Rafała Chmury, których to naruszeń dopuścił się w treści sporządzonych przez siebie artykułów pod tytułem: – „Biuro nieruchomości w przepompowni”, „Pośredników ci u nas dostatek”, „Wypaczone notarialne umowy”, „Notariusze naginali przepisy”, „Czarna dziesiątka mijającego roku”, „Chwasty tygodnia”, „Pośrednicy drwią z Temidy” oraz „Wyrok na notariusza” opublikowanych w Kurierze Szczecińskim odpowiednio w dniach 23 stycznia 2015 r., 13 lutego 2015 r., 27 listopada 2015 r., 28 grudnia 2015 r., 31 grudnia 2015 r., 9 września 2016 r. oraz 11 października 2016 r., a także stronie internetowej gazety, w których to artykułach zawarto nieprawdziwe i niesprawdzone informacje na temat sposobu świadczenia usług przez Pana Przemysława Rafała Chmurę, w czasie gdy wykonywał on zawód notariusza, oraz o rzekomych nieprawidłowościach, których miał się dopuścić przy świadczeniu tych usług. Mirosław Kwiatkowski zobowiązuje się również do poszanowania dóbr osobistych Pana Przemysława Rafała Chmury.”