niedziela, 21 października 2018.
Strona główna > Wiadomości > Na głupotę? Tylko mandat!

Na głupotę? Tylko mandat!

Na głupotę? Tylko mandat!
Data publikacji: 2018-04-22 13:38
Ostatnia aktualizacja: 2018-07-12 12:38
Wywietleń: 3249 323269

Do tej pory stał tylko szereg drewnianych słupków, od strony alei prowadzącej w głąb parku Kasprowicza. Ostatnio pojawił się kolejny, niemal równoległy szpaler - szarych i stalowych - od ulicy Słowackiego.

Czy wkrótce pojawi się kolejny, a po nim następny i może jeszcze jeden? Pytają nasi Czytelnicy, skoro - jak komentują i co widać na zdjęciach - na tamtejszych pasach zieleni kierowcy nadal parkują, jak chcą. Czyli nie tylko niszcząc zieleń, ale również dewastując chodnik.

Magistrat może wydawać krocie na kolejne słupki, barierki, nawet na zasieki. Zamiast tego może jednak zmobilizować swe służby - konkretnie straż miejską - żeby obowiązujący w tym rejonie zakaz parkowania skutecznie egzekwowano. Mandatami. Będą wpływy dla budżetu miasta, a nie kolejny odpływ funduszy na realizację inwestycji z efektem… Jak tu, czyli jaki nader łatwo można było przewidzieć.

(an)

Fot. Mirosław WINCONEK

Na głupotę? Tylko mandat! Na głupotę? Tylko mandat!

Komentarze

laweta
by załatwiła sprawę dość szybko
2018-04-23 08:57:00
Kierowca
Niestety Straż Miejska pod kierownictwem Prezydenta Krzystka działa tylko teoretycznie.
2018-04-23 08:00:24
@tutejszy
Jak jedziesz z rodziną albo w grupie taniej i szybciej wychodzi taxi.
2018-04-22 22:44:41
tutejszy
Jedyny wniosek jest taki, że na masowe imprezy jeździ się tramwajami, nie samochodami
2018-04-22 21:45:29
dragon
Każdy obywatel może i wie, że: słupki - słupkami, zieleń-zielenią, ale jakiś parking dla masowych imprez w amfiteatrze może i by się przydał ....
2018-04-22 18:09:56
321
Tam powinno byc stałe stanowisko strazy miejskiej,najgorzej jest w niedziel kiedy banda pseudo wzorowych obywateli przyjezdza samochodami do wiadomej instytucji,a teraz sezon na komune to jeszcze gorzej bedzie ,niech kosciol im parking zorganizuje na swoj koszt oczywiscie, przy marketach parkingi sa, jaka instytucja taki parking...od strony Barnima jest sporo miejsca,tam sobie parkowac na terenie plebanii pozatym kiedy w koncu ktos zdelegalizuje dzwony , co godzine terror decybelowy dla mieszkancow okolicy , jak ktos chce miec dzwonki to niech sobie co godzine ustawi budzik w telefonie,zalozy sluchawki, ustawi glosnosc na maxa i bedzie mial co godzine dzwony w glowie !!!!!!!!!!!!!chory kraj
2018-04-22 18:07:00
321
Na Januszy,mistrzów parkowania, sebków z bmw i innych starych szrotow nie ma mocnych tylko i wylacznie mandaty i blokady koł, nic innego nie dociera i nigdy nie dotrze, ostatnio w wyzej wymienionym miejscu stal jeden sebek bmw ,palil faje i puszcza disco polo ,tyle w temacie...
2018-04-22 18:03:58
jak za parkowanie jest stówa i 1 pkt
a ryzyko, że taki Janusz parkowania dostanie mandat od Straży Miejskiej, to czemu ma nie zaparkować na trawniku czy chodniku? nikt nic mu nie zrobi.
2018-04-22 15:04:48
guciu
Ide Ide atu ch...odnik,jest idę e atu wykoleiny.
2018-04-22 14:59:44
Sławek
u nas jest tego typu problem, że nie stawia się słupków wzdłuż zjazdów i przejść dla pieszych, co utrudnia parkowanie za słupkami, jak jest w wielu miejscach w mieście. Urzędnicy powinni pojechać na szkolenie do Warszawy, to miasto to wzór w kwestii stawiania słupków blokujących. A co do Straży Miejskiej, to nie są w stanie być wszędzie i pilnować każdego zieleńca i chodnika, trzeba stawiać wszędzie słupki, na idiotów nie ma innego sposobu.
2018-04-22 14:58:10
inaczej
najpierw były słupki stalowe (jakieś dwa-trzy lata temu), później dali drewniane (jakiś rok temu), także pisze Pan bzdury
2018-04-22 14:55:23
do redaktora
interweniował radny w tej sprawie, postawią kilka słupków wzdłuż zjazdu, w najbliższych tygodniach
2018-04-22 14:53:02
xx
...ustanowić mandaty w wysokości 2.000,- zł - będzie można naprawiać zniszczenia, za rok podwyższyć mandaty do 3 tys....aż się kierowcy zdyscyplinują...
2018-04-22 14:39:11
cebulak
bo nie ma gdzie parkować, a ja przecież muszę moje passerati zaparkować! Wyciąć ten park co tam jest po drugiej stronie i zbudować parkingowiec.
2018-04-22 14:15:00