środa, 23 stycznia 2019.
Strona główna > Wiadomości > Chodnik dla pieszego

Chodnik dla pieszego

Chodnik dla pieszego
Data publikacji: 2017-05-11 16:47
Ostatnia aktualizacja: 2018-07-12 12:22
Wywietleń: 453 253947

Nie ma się co oszukiwać, wygląda to niespecjalnie. Ale są kierowcy, którzy nie znają lub lekceważą przepisy drogowe. Nie wjadą na chodnik tylko wtedy, kiedy będzie to niemożliwe. I właśnie przez nich „osłupkowano” fragment ulicy.

Tak jest w wielu miejscach miasta. Również na ul. Łukasińskiego, gdzie na trawnikach przy jezdni i na trotuarach (szczególnie przy przejściach dla pieszych) szczeciński Zarząd Dróg i Transportu Miejskiego ustawił biało-czerwone słupki.

Jednak niektórych mieszkańców oburza takie rozwiązanie. Nie podoba im się, że słupków jest tak dużo i że kilka z nich zamontowano na środku chodnika. Są zdania, że wygląda to fatalnie.

Jak się dowiedzieliśmy w ZDiTM, bariery nie są w mieście stawiane byle gdzie. Pojawiają się zwykle tam, gdzie parkujące pojazdy stwarzają zagrożenie lub utrudniają życie pieszym. Często proszą o nie okoliczni mieszkańcy lub funkcjonariusze Straży Miejskiej.

– Ustawiamy je przede wszystkim przy przejściach dla pieszych, by uniemożliwić kierowcom parkowanie zbyt blisko zebry – mówi Hanna Pieczyńska, rzeczniczka prasowa ZDiTM. – Kiedy tak stają, zasłaniają widoczność przechodzącym, którzy przez to mogą nie zauważyć nadjeżdżających samochodów.

Hanna Pieczyńska tłumaczy również, dlaczego część słupków stoi na trotuarze.

– Niestety są i tacy kierowcy, którzy potrafią zaparkować za słupkami wytyczonymi wzdłuż jezdni – twierdzi. – Aby się tam dostać, poruszają się wtedy po chodnikach. To jest szczególnie niebezpieczne. Na szczęście teraz na ul. Łukasińskiego jest to już niemożliwe.

(lw)

Komentarze

@Raczej
raczej bardzo raczej ;-), ale ścieżki wzdłuż płotu rezydencji srrażników miejskich - od pętli Krzekowo do szkoły to jakoś nadal nikt nie sprząta, bo nikomu z rady osiedla tudzież rady miasta to nie przeszkadza
2018-05-25 14:31:11
Marian
A gdzie sa te lawety ZDITM co mialy auta niewlasciwie zaparkowane odcholowywac? Laweta stoji a zlecenia dostaje prywatna firma :) A tak mandaty po 200zl powstawiac to szybko by sie nauczyli!!!!
2017-05-12 09:10:38
Raczej
Raczej paluszki maczał radny, który mieszka po drugiej stronie ulicy.
2017-05-12 08:04:56
czyt
A gdzie jest wspaniała laweta z zditm'u? Raz, drugi taki baran dostałby rachunek za lawetę i by się nauczył. P.S. Naprawdę pięknie to wygląda. Czyżby geniusz od ruchu drogowego Charęza maczał w tym paluszki?
2017-05-11 21:34:04
Szumowina za kierownicą, szumowina wszędzie.
.
2017-05-11 20:17:20
Nie dziwi nic
Dzieje się tak tylko i wyłącznie dlatego,że służby takie jak Policja i Straż Miejska w sposób rażący nie dopełniają ciążących na nich obowiązków i pozwalają takim pseudo kierowcom na łamanie prawa.Gdyby te służby prowadziły zdecydowane działania tak jak robią to służby w Niemczech,Holandii czy Francji-problem szybko by zniknął a jeden z drugim "miszcz kierownicy" zacząłby szanować prawo i innych użytkowników dróg.Dopóki więc Policja i Straż Miejska będą udawać że problemu nie ma dopóty "miszczowie" będą tak właśnie parkować-na trawnikach na wjazdach i wyjazdach z lub do posesji czy garaży.
2017-05-11 20:16:14
Brzydko
Brzydko to wygląda - a nie lepiej posadzić małe krzewy na trawie lub postawić małe donice z kwiatami?
2017-05-11 18:36:07

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
-5
na godz. 00:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Pobiegli dla Eweliny
Pamięci Pawła Adamowicza
Licytacje dla Orkiestry
Poprzedni Następny

Sonda

Czy wprowadzane przez rządzących nowe przepisy zapobiegną podwyżkom cen prądu w tym roku?

 

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy