środa, 23 stycznia 2019.
Strona główna > Wiadomości > Chcą słupków na Okulickiego

Chcą słupków na Okulickiego

Chcą słupków na Okulickiego
Data publikacji: 2017-10-02 08:51
Ostatnia aktualizacja: 2018-07-12 12:28
Wywietleń: 2532 294237

W grupie Gumieńce na Facebooku trwa gorąca dyskusja na temat zmian w ul. Okulickiego. Problem polega na tym, że wyjazd z ulic poprzecznych jest mocno utrudniony - widoczność ograniczają zaparkowane pojazdy. Priorytetem dla części mieszkańców jest jednak pytanie o możliwość zamontowania słupków, które uniemożliwią zastawianie przystanku linii 60 "Kwiatowa" w kierunku ul. Cukrowej przez klientów pobliskiego sklepu mięsnego i apteki. Jak zwykle pomysł ma równie wielu zwolenników, jak i przeciwników.

"Rozumiem problem, ale... w ten sposób będą wszędzie słupki, progi na ulicach i szlabany na podwórka. Trzeba wezwać straż miejską,oni sprawę załatwią". " Mi bardziej przeszkadzają pojazdy zaparkowane pomiędzy sklepem mięsnym a ulicą Lubawską. Ograniczają widoczność wyjeżdżającym z Lubawskiej". "Tak na marginesie to wszystkie wjazdy na Okulickiego są trudne, bo parkujące auta zasłaniają widok np. z Książackiej, Przemyskiej i Anhellego. A też zauważcie, że ul Okulickiego od świateł do Ostoi nie ma ani jednej zebry dla pieszych". "Zasłupkujmy całe Gumieńce, dopiero będzie cyrk" - to tylko część głosów w dyskusji.

O kłopotach mieszkańców wie już także straż miejska.

- Problem został zgłoszony na odprawie - zapewnia Joanna Wojtach, rzecznik prasowy straży miejskiej. - Nasze patrole przyjrzą się tej okolicy, każdy sygnał jest dla nas cenny.

Ulicy Okulickiego przyjrzą się także urzędnicy z Zarządu Dróg i Transportu Miejskiego.

- Słupków na wspomnianym przystanku na razie na pewno nie możemy obiecać - przyznaje Szymon Wasilewski, rzecznik prasowy ZDiTM. - Wiąże się to z finansami, a w budżecie takich inwestycji na razie nie przewidziano. Ale wcześniej, i to jest ważniejsze, przyjrzymy się zachowaniom kierowców w tej okolicy. Jeśli uznamy, że jest potrzeba zmian w ul. Okulickiego, na pewno to zrobimy. ©℗

Tekst i fot. ToT

Komentarze

Do Zakaz....
Parkują wszyscy bez względu na to czy ze wsi czy z miasta,ostatnio sąsiadka mieszkająca 100 metrów dalej zaparkowała tam.
2017-10-03 07:31:37
Aaaalibaba
A już nie wspomnę ,że przy poczcie notorycznie jest niszczona kostka brukowa,ostatnio przechodząc obok,nie mogłam się zmieścić wózkiem bo pan wielkim dostawczym busem ,wyładowywał sobie spokojnie paczki .Ps.pracownik poczty polskiej.Na Okulickiego zaczyna być co raz gorzej tylko.
2017-10-03 07:29:52
wpn
Polecam również uwadze ul. Kingi, szczególnie w niedziele chodnik przy LO4. W pojedynkę ciężko przejść, a co dopiero z wózkiem...
2017-10-02 20:46:41
Ania
Zdecydowanie bardziej na wskazanym skrzyżowaniu przydałyby się znaki poziome zapewniające pieszym bezpieczne przejście przez ulicę. Niejednokrotnie kierowcy wyprzedzają autobus, stwarzając olbrzymie zagrożenie dla pieszych. Podwójna ciągła linia na wysokości przystanków być może niektórym zadziałałaby na wyobraźnie. Policji w tych rejonach nie widać, więc kierowcy robią co chcą. Tylko patrzeć aż wydarzy się tragedia! A podjąć próby zapobiegania? Chyba prościej.
2017-10-02 10:22:10
obs
"Trzeba wezwać straż miejską,oni sprawę załatwią" kolejny mit...Straz Miejska ma to w .... . Reakcja Strazy Miejskiej na telefon z prosba o interwencje w sprawie nieprawidlowo zaparkowanych samochodow - "nie mamy ludzi", "wszyscy sa zajeci" i zero reakcji. Szkoda czasu na telefony do SM. Po co nam ta Straz?
2017-10-02 08:59:20
Zakaz
Ale w czym problem, skoro nie można parkować na przystanku, ani na chodniku, więc parkują tam chyba tylko podszczecińskich wsi, u których takie zachowania są powszechne.
2017-10-02 08:53:49

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
-4
na godz. 18:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Pobiegli dla Eweliny
Pamięci Pawła Adamowicza
Licytacje dla Orkiestry
Poprzedni Następny

Sonda

Czy wprowadzane przez rządzących nowe przepisy zapobiegną podwyżkom cen prądu w tym roku?

 

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy