Wtorek, 25 czerwca 2024 r. 
REKLAMA

Słowianin gra na Kruczej

Data publikacji: 18 września 2019 r. 09:53
Ostatnia aktualizacja: 18 września 2019 r. 09:53
Słowianin gra na Kruczej
Cykl "Słowianin gra na Kruczej" rozpoczął się we wtorek występem zespołu "Opty-Malni". Fot. DK Słowianin  

Dom Kultury Słowianin w Szczecinie, który od lata działa również na rzecz seniorów, nawiązał współpracę z Domem Pomocy Społecznej "Dom Kombatanta” przy ul. Kruczej. We wtorek 17 września w DPS zorganizowano pierwszy z zaplanowanych koncertów i recitali. Takie atrakcje mają się odbywać cyklicznie.

Od kilku lat w Słowianinie dla szczecińskich seniorów dzieje się wiele. To spotkania, prelekcje, koncerty, zajęcia gimnastyczne, spotkania z ciekawymi gośćmi. Pomimo trwającego remontu, w placówce funkcjonuje sala na ok. 100 osób, gdzie od poniedziałku do piątku są realizowane wszystkie aktywności Domu Kultury (zajęcia taneczne, teatralne, akrobatyczne, gimnastyczne, rękodzielnicze, szachowe, nauka języka angielskiego).

- Nie wszyscy chętni seniorzy są w stanie dojechać na miejsce i skorzystać z naszej oferty - mówią organizatorzy tych atrakcji. -  Stąd pomysł, aby przywozić artystów do Domu Kombatanta przy ul. Kruczej. We wrześniu i październiku zaprezentują się m.in.: zespół wokalny „Opty-Malni”, zespół Orkiestry Wojskowej, duet „Lidia i Andrzej”, Józek Kujawa, zespół wokalny „Józefinki”, zespół „Starszaki” Pawła Kluczki.

W projekcie „Słowianin gra na Kruczej” w przeważającej większości będą prezentacje artystów amatorów. Wszyscy chętni, którzy śpiewają, grają, udzielają się w grupach teatralnych, kabaretowych i chcą się podzielić swoją pasją z innymi, mogą się kontaktować telefonicznie lub mailowo z działem programowym Słowianina - tel. 606 414 430, 91 434 56 63 i program@slowianin.org.

(gan)

Fot. DK Słowianin

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA