wtorek, 18 czerwca 2019.
Strona główna > Nauka > Astronomia dla seniorów

Astronomia dla seniorów

Astronomia dla seniorów
Data publikacji: 2019-04-10 22:43
Ostatnia aktualizacja: 2019-05-18 23:15
Wywietleń: 704 385191

W Szczecinie organizowane są bezpłatne kursy astronomii dla osób które ukończyły 60 rok życia. Zajęcia o zróżnicowanej tematyce prowadzą doświadczeni prelegenci szczecińskiego oddziału Polskiego Towarzystwa Miłośników Astronomii. Kursanci mają możliwość zdobycia zarówno teoretycznej wiedzy z zakresu astronomii, jak i poznać temat w praktyce - podczas obserwacji nieba, czy uczestnicząc w badaniach naukowych.

Kursy ruszyły pod koniec marca i potrwają do grudnia br. Na pierwszym spotkaniu seniorzy uczuli się obsługi teleskopów, na kolejnych - już 11 i 12 kwietnia - tematem będzie fotografowanie nieba lustrzanką. Inne zaplanowane tematy podczas spotkań to: obserwacje wizualne gwiazd zmiennych, fotografowanie ciał Układu Słonecznego, naukowe obserwacje zjawisk na Słońcu, co widać na niebie, astrometria, fotometria, astrofotografia i korzystanie z baz danych obserwacji astronomicznych. Na każdy z kursów prowadzone są osobne zapisy.

W czwartek i piątek kurs potrwa w godz. 17-19.30. Uczestnicy dowiedzą się m.in., co warto fotografować na niebie, co to jest lustrzanka cyfrowa i jakie są jej możliwości, jak fotografować niebo lustrzanką cyfrową, jak opracować takie zdjęcia i jak porównać swoje zdjęcia nieba ze zdjęciami innych fotografów. Miejscem spotkania jest Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny w Szczecinie, Budynek Jednostek Międzywydziałowych, al. Piastów 48, sala nr 13 na parterze. Zapisy prowadzone są: za pośrednictwem maila: ptma@ptma.szczecin.pl lub bezpośrednio przed zajęciami.

(gan)

 

 

 

 

 

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
20
na godz. 09:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Widoki z wielkiego koła

Nekrologi

Sonda

Czy w Szczecinie powinien powstać pomnik Piotra Zaremby – pierwszego prezydenta Szczecina?

 

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie