Czwartek, 30 maja 2024 r. 
REKLAMA

Konferencja Alzheimerowska „Oblicza otępienia” [FILM]

Data publikacji: 17 września 2019 r. 09:06
Ostatnia aktualizacja: 17 września 2019 r. 16:47
Konferencja Alzheimerowska „Oblicza otępienia”
 

VII Ogólnopolską Konferencję pod nazwą "Oblicza Otępienia" organizuje w sobotę (21 września) Stowarzyszenie na rzecz Propagowania i Rozwoju Wiedzy o Zaburzeniach Pamięci i Chorobach Otępiennych "Cogito" w Szczecinie. Przedsięwzięcie jest skierowane do seniorów, rodzin i opiekunów osób starszych oraz przedstawicieli środowisk medycznych i pracowników socjalnych związanych z opieką osób starszych. Każdy, kto jest zainteresowany problemem, może wziąć udział.

Konferencje te odbywają się cyklicznie i cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem. Termin nie jest przypadkowy - wrzesień na całym świecie poświęcony jest chorym z zaburzeniami pamięci, a 21 września przypada Międzynarodowy Dzień Choroby Alzheimera.

- Podstawowym celem spotkania specjalistów w dziedzinie medycyny, psychologii i prawa z uczestnikami konferencji jest zwrócenie uwagi na problem otępienia i jego wpływ na jakość życia osób starszych oraz ich bliskich - wyjaśniają organizatorzy. - Będziemy starali się przybliżyć temat wczesnej diagnostyki dającej szanse na skuteczne leczenie. Poruszane będą tematy dotyczące codziennego życia opiekunów osób z otępieniem oraz ich trudnych wyborów. Zaprezentowane zostaną także możliwości udziału w programach naukowych dotyczących innowacyjnych metod leczenia i diagnostyki choroby Alzheimera. Spotkanie umożliwi dyskusję na temat różnych aspektów opieki nad osobami żyjącymi z otępieniem. Dyskutować będziemy nad jej jakością i dostępnością. Zastanowimy się gdzie powinna ona być realizowana - w domu chorego czy w profesjonalnym ośrodku. Omawiany problem ma niezwykle ważny wymiar społeczny i ekonomiczny, ponieważ dotyka nie tylko osoby chore, ale także ich bliskich, w tym dorosłe dzieci, które niejednokrotnie muszą rezygnować z aktywności zawodowej i ról społecznych.

Program otwartej dla mieszkańców miasta i regionu konferencji, która odbędzie się w auli Wydziału Humanistycznego Uniwersytetu Szczecińskiego przy ul. Krakowskiej, jest podzielony na dwie sesje. Pierwsza "Czy możliwa jest profilaktyka choroby Alzheimera" potrwa w godz. 10-12, druga "Jak sobie radzić z trudnymi objawami choroby Alzheimera?" od godz. 12.30 do 14. Swój udział można zgłosić (szczegóły na stronie www.obliczaotepienia.pl) lub przyjść bez wcześniejszej rejestracji.

(gan)

Fot. Ryszard Pakieser

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Miejski Osrodek Przeszkadzania Rodzinom
2019-09-17 16:26:09
MOPR sie tym nie zajmuje, nie ma czasu w swiecie biurokracji ktora tworzy + egoizm i tumiwisizm,

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA