Wtorek 18 stycznia 2022r. 
REKLAMA

Śledztwo ws. pożaru kamienicy w Mieszkowicach

Data publikacji: 2018-11-02 17:26
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 12:24
Śledztwo ws. pożaru kamienicy w Mieszkowicach
 

Prokuratura Rejonowa w Gryfinie nadzoruje śledztwo ws. wybuchu gazu i pożaru kamienicy w Mieszkowicach - wynika z informacji szczecińskiej Prokuratury Okręgowej przekazanych w piątek PAP.

- Prokuratura Rejonowa w Gryfinie nadzoruje śledztwo w związku ze zdarzeniem, do jakiego doszło 31 października w Mieszkowicach - powiedziała w piątek PAP rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Szczecinie Joanna Biranowska-Sochalska. - Postępowanie prowadzone jest w kierunku podejrzenia popełnienia przestępstwa polegającego na sprowadzeniu zdarzenia, które zagraża życiu i zdrowiu wielu osób albo mieniu w wielkich rozmiarach-dodała.

- W czwartek przeprowadzone zostały oględziny pod nadzorem prokuratora, czynności te są także kontynuowane w piątek - powiedziała Biranowska-Sochalska.

- Przedmiotem tego postępowania jest ustalenie przyczyn zdarzenia, a przede wszystkim stwierdzenie, czy zdarzenie było następstwem karygodnego działania człowieka, czy też stanowiło nieszczęśliwy wypadek. Jednym z kluczowych dowodów w tej sprawie będzie opinia biegłego z zakresu pożarnictwa - dodała Biranowska-Sochalska.

W środę w Mieszkowicach na skutek wybuchu gazu w budynku przy ul. Jana Pawła II zawaliła się jego ściana, a na dachu wybuchł pożar. Najciężej ranną osobę przetransportowano śmigłowcem do szpitala. Z uszkodzonego budynku ewakuowano 23 osoby.

Mieszkańcom kamienicy, którzy stracili swój dobytek w pożarze, można pomóc. Na portalu zrzutka.pl zorganizowano zbiórkę pieniędzy dla nich.

(PAP)

Fot. PAP/Marcin Bielecki

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

kms
2018-11-03 18:31:25
https://zrzutka.pl/24rmm7
kms
2018-11-03 18:29:56
Zachecam do pomagania ofiarom. Symboliczna zlotowka to nie tylko dorazna pomoc materialna ale takze gest solidarnosci z ofiaram tej tragedii. 28 osob zostalo bez niczego, pokazmy im ze ich wspieramy i pomoagamy w powrocie do normalnosci.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA