Poniedziałek, 22 lipca 2024 r. 
REKLAMA

Nocny pożar w Dobrej. Pięć osób w szpitalu (akt. 1)

Data publikacji: 13 października 2018 r. 09:33
Ostatnia aktualizacja: 09 lipca 2019 r. 12:22
Nocny pożar w Dobrej. Pięć osób w szpitalu
 

Pięcioosobowa rodzina została poszkodowana w pożarze, który wybuchł w garażu przy ich domu w Dobrej pod Szczecinem. Akcja ratownicza miała dramatyczny przebieg.

Ogień wybuchł w nocy z piątku na sobotę. Jako pierwsi na miejsce dotarli strażacy-ochotnicy z Dobrej. Na zewnątrz budynku zastali kobietę z trójką dzieci, od której dowiedzieli się o tym, że w środku znajduje się ojciec rodziny.

Jak poinformowała Komeda Powiatowej Straży Pożarnej w Policach, dwaj strażacy weszli do środka domu pomimo silnego zadymienia i wysokiej temperatury. Jednemu z nich udało się odnaleźć na pierwszym piętrze nieprzytomnego mężczyznę, którego wyniósł na zewnątrz przy pomocy przybyłego na miejsce policjanta.  Poszkodowanemu udzielono na miejscu pomocy, po czym wraz z całą rodziną został przewieziony do szpitala.

W międzyczasie na miejscu zjawili się też zawodowi strażacy ze Szczecina, którzy wspólnie z ochotnikami ugasili ogień i przeszukali spalone pomieszczenia.

Obecnie trwa ustalanie przyczyn wybuchu ognia.

(k)

Fot. Ryszard Pakieser

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Mieszkaniec
2018-10-15 08:56:04
Pierwsi na miejscu to byli sąsiedzi a nie strażacy. To oni pierwsi pomogli poszkodowanej rodzinie. Straż przyjechała po 15 minutach od telefonu na 112.
Zwykły człowiek
2018-10-13 21:11:25
Artykuł bardzo nie "jasno napisany". Znaczy, że w nocy patrolują policjanci z Mierzyna i Polic w patrolu jednoosobowym co jest nie zgodne z przepisami ( znaczy brak policjantów do służby) oraz PSP Police ma takie braki, że JRG ze Szczecina szybciej przybyła na miejsce. Brawa dla chłopaków z OSP Dobra i okolic za sprawną akcję i oczywiście jednego policjanta.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA