Piątek, 14 czerwca 2024 r. 
REKLAMA

Pożar w Daleszewie. 1 osoba nie żyje, 6 ewakuowanych

Data publikacji: 17 października 2018 r. 08:42
Ostatnia aktualizacja: 09 lipca 2019 r. 12:22
Pożar w Daleszewie. 1 osoba nie żyje, 6 ewakuowanych
 

Tragiczny w skutkach pożar wybuchł minionej w nocy (17 października) w jednym z budynków mieszkalnych w Daleszewie (gmina Gryfino). Nie żyje jedna osoba, sześć zostało ewakuowanych. Uratowani noc spędzili na terenie OSiR w Gryfinie. Pozostaną tam do czasu, aż biegły wypowie się na temat pożaru i oceni, czy powrót do lokali w tym budynku jest bezpieczny. To ma nastąpić jeszcze dzisiaj rano, około godz. 10.

- Do tego pożaru doszło około godz. 1 w nocy - mówi zastępca komendanta Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Gryfinie mł. bryg. Sławomir Michalski. - Na miejsce pojechały cztery jednostki - dwie ochotnicze i dwie z komendy powiatowej w Gryfinie. Pracowały tam do godz. 4.30.

Pierwsi na miejsce dotarli miejscowi druhowie. Sześć osób, mieszkających w płonącym budynku, było już na zewnątrz. Wśród nich dwie nieletnie.

- Ale informowały, że w jednym z mieszkań może być jeszcze jedna osoba - relacjonuje zastępca komendanta. - Strażacy zaczęli więc przeszukiwać lokal, w którym wybuchł pożar. Znaleźli, niestety, nieżyjącego mieszkańca. Mieli jeszcze nadzieję, wydobyli go na zewnątrz, ale przybyła na miejsce ekipa pogotowia ratunkowego potwierdziła brak czynności życiowych. Spłonął 30-metrowy lokal. Szybka reakcja sąsiadów pozwoliła zapobiec rozprzestrzenieniu ognia na pozostałe części budynku.

Ale wszyscy lokatorzy musieli budynek opuścić.

- Gmina zapewniła im miejsca noclegowe na terenie OSiR-u - mówi zastępca komendanta. - W środę o godz. 10 na miejsce ma przybyć biegły, który określi przyczynę pożaru. Wtedy też najprawdopodobniej będzie wiadomo, czy lokatorzy mogą wrócić do swoich mieszkań.

Agnieszka Spirydowicz 

Fot. Ryszard Pakieser (arch.)

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA