czwartek, 24 września 2020.
Strona główna > Wiadomości > Śledztwo w sprawie uprowadzenia Mai trwa

Śledztwo w sprawie uprowadzenia Mai trwa

Śledztwo w sprawie uprowadzenia Mai trwa
Data publikacji: 2016-04-05 07:06
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 10:58
Wywietleń: 1374 126967

Wkrótce minie rok, kiedy to Adrian M. uprowadził spod domu w Wołczkowie ośmioletnią wówczas Maję. Teraz porywacz przechodzi obserwację psychiatryczną, przedłużoną na wniosek biegłych. Musi liczyć się też z tym, że jeśli usłyszy zarzut, będzie on poważniejszy niż dotychczas. Prokuratura ma już niezbędne dokumenty potwierdzające, że mężczyzna ma za sobą ponad rok odsiadki, także za uprowadzenie - w Wielkiej Brytanii. 

To była jedna z najgłośniejszych spraw w ubiegłym roku w kraju. Po raz pierwszy w Polsce uruchomiono Child Alert - o zaginięciu informowano we wszystkich mediach. W poszukiwania zaangażowano setki policjantów, z Polski i Niemiec. Jakiego samochodu szukać, mundurowi wiedzieli dzięki monitoringowi zainstalowanej na budynku restauracji, znajdującej się w pobliżu domu dziewczynki.Ta na szczęście znalazła się po niemal dobie - kilkadziesiąt kilometrów od Szczecina, już po niemieckiej stronie. Pomógł w tym telefon od spacerowicza, który nabrał podejrzeń wobec dziwnie zachowującego się mężczyzny. Kilka dni po zdarzeniu Adriana M. przekazano w Kołbaskowie polskiemu wymiarowi sprawiedliwości. Twierdził, że nie chciał Mai zrobić nic złego. ©℗

E. KOLANOWSKA

Więcej we wtorkowym "Kurierze Szczecińskim" i e-wydaniu z dn. 5.04.2016 r.

Fot. Dariusz GORAJSKI

Porywacz Mai Adrian M. (tutaj podczas przekazania w Kołbaskowie) poddawany jest teraz obserwacji psychiatrycznej

 

Komentarze

Porywacz psychicznie chory
Choroba psychiczna to świetny pretekst ,ażeby uniknąć kary za przestępstwo. Po zdjagnozowaniu choroby psychicznej u gościa przez lekarzy psychiatrów i po pobycie w ośrodku leczniczym znowu będzie kursował po Polsce w poszukiwaniu kolejnej ofiary.Będzie to jego kolejna zemsta za to ,że został złapany już dwukrotnie.
2016-04-05 15:34:40
Bandyta kidnaper
Ten fragles dawno powinien dostać wyrok i to wieloletni tak aby żadnego już dziecka nie skrzywdzil!Teraz będzie udawał niepoczytalnego,aby uniknąć wyroku.
2016-04-05 11:38:36
Połamana noga
... a więc nadal twierdzi że nie chciał zrobić nic złego. Dwukrotne połamanie kości samo się zrobiło.
2016-04-05 09:23:31
Szok
Jak to, trwa? Przecież ten gość powinien od chwili złapania siedzieć w więzieniu i nie wyjść z niego przez najbliższe ćwierć wieku! Skoro zrobił to raz, potem drugi, to nie ma najmniejszej wątpliwości, że jest zdolny uczynić to kolejny raz.
2016-04-05 08:53:33

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
20
na godz. 15:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

Skoki z komina Wiskordu

Nekrologi

kondolencje

Joannie Walczak

Sonda

Czy wprowadzenie ulic z uspokojonym ruchem przy zachowaniu miejsc parkingowych w okolicach pl. Orła Białego w Szczecinie to dobre rozwiązanie?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie