poniedziałek, 16 września 2019.
Strona główna > Wiadomości > Los porywacza w rękach psychiatry

Los porywacza w rękach psychiatry

Los porywacza w rękach psychiatry
Data publikacji: 2016-01-20 19:17
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 10:52
Wywietleń: 1501 105904

Mija dziewięć miesięcy od porwania dziesięcioletniej Mai z Wołczkowa k. Szczecina. Czy porywacz - Adrian M. odpowie za to co zrobił?

W kwietniu ubiegłego roku po raz pierwszy w Polsce uruchomiono Child Alert. Wizerunek Mai pojawił się wówczas we wszystkich ogólnopolskich mediach. Dziesięciolatka uprowadzona została niemal spod swojego domu, kiedy wracała ze szkoły. Na nogi postawiono policję polską i niemiecką. Na szczęście Maję udało się odnaleźć - dobę po porwaniu. Za przestępstwem stał Adrian M., Polak mieszkający w Niemczech, wcześniej zaś w Wielkiej Brytanii. Mężczyzna wywiózł dziewczynkę do Niemiec, tamtejsza policja zatrzymała go ok. 70 kilometrów od Szczecina. Po kilku dniach - na przejściu granicznym - przekazała w ręce polskich śledczych.

Adrian M. przyznał się wówczas do winy, przy czym wyjaśnił że nie chciał zrobić dziecku krzywdy. I rzeczywiście - tej fizycznej nie wyrządził. Choć Maja miała złamaną nogę; do wypadku doszło przy próbie ucieczki. Zresztą dziewczynka zachowywała się bardzo mądrze, np. nie piła nic, co dawał jej porywacz.

 - Śledztwo wciąż trwa - mówi prok. Małgorzata Wojciechowicz z Prokuratury Okręgowej w Szczecinie. - Czekamy na ekspertyzę, sporządzaną przez biegłego z zakresu psychiatrii. Adrian M. przebywa w areszcie.

Nie ma również wszystkich dokumentów z Anglii, a te są niezbędne - bowiem na Wyspach Adrian M. również uprowadził dziecko. Tam po trzech godzinach również zatrzymała policja. Dziewczynce nic się nie stało. Strona brytyjska musi natomiast odpowiedzieć na pytania dotyczące tego, czy za to przestępstwo podejrzany był skazany oraz czy był leczony.

Kiedy i czy w ogóle Adrian M. zostanie oskarżony - na tę decyzję prokuratora trzeba jeszcze poczekać. ©℗

(kol)

Fot. R.WOJCIECHOWSKI (arch.)

 

 

 

Komentarze

Szok
Szkoda, że los porywacza nie jest w rękach rodziny pokrzywdzonej, bo wtedy byłby to najbardziej adekwatny wyrok. Nie wiadomo, czy dziecko nie będzie zmagać się z tym przeżyciem do końca życia, a tu jeszcze dywagują nad tym bandytą.
2016-01-21 08:19:41

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
12
na godz. 06:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Przeszedł II Szczeciński Marsz Równości

Nekrologi

kondolencje

Sonda

Czy popierasz Marsz Równości?

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie