Poniedziałek, 25 września 2023 r. 
19 szczecin
REKLAMA

Porwanie w Koszalinie. Złapali drugiego sprawcę (akt. 1)

Data publikacji: 26 stycznia 2016 r. 12:59
Ostatnia aktualizacja: 11 kwietnia 2021 r. 15:41
Porwanie w Koszalinie. Złapali drugiego sprawcę
 

Mężczyźni w wieku 23 i 33 lat zostali zatrzymani przez policję. Obaj mężczyźni są zamieszani w porwanie 21-latka z Koszalina.

Mężczyzna został uprowadzony prosto z ulicy Piłsudskiego i przewieziony do szopy pod Świdwinem. Nieoficjalnie mówi się, że powodem przestępstwa były nieuregulowane długi. Do napadu doszło w poniedziałek (25 bm.) około g. 19. Wszystko przebiegło błyskawicznie. 21-latek stał w grupie znajomych, gdy nadjechał mercedes, z którego wyskoczyło dwóch mężczyzn. Schwytali mężczyznę, któremu naciągnęli na głowę reklamówkę i umieścili w bagażniku auta. Odjechali w nieznanym kierunku.

Świadek zdarzenia zawiadomił matkę uprowadzonego, a ta zadzwoniła na policję. Rozpoczęły się poszukiwania kryminalnych komendy miejskiej z udziałem funkcjonariuszy KWP Szczecin i Centralnego Biura Śledczego. Po trzech godzinach ślad zawiódł do szopy pod Świdwinem. Tam 21-latek był przetrzymywany, bity i zastraszany. Przebywa już na wolności. Za to zatrzymany został 23-letni porywacz. Drugi ze sprawców - o 10 lat starszy - we wtorek (26 bm.) wpadł w ręce policji.

Za pozbawienie człowieka wolności, zgodnie z kodeksem karnym. grozi im kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat. Nie są podane motywy uprowadzenia 21-letniego koszalinianina, ale nieoficjalnie mówi się, że powodem były niespłacone przezeń długi. ©℗

(m)

Wcześniejsza informacja

Sceny jak z filmu rozegrały się w poniedziałek na jednej z ulic Koszalina. Pokrzywdzony został siłą wciągnięty do auta i wywieziony w nieznanym kierunku.

W nocy porwanego 21-latka udało się odnaleźć policji w szopie niedaleko Świdwina. Dzięki współpracy kryminalnych z koszalińskiej komendy, funkcjonariuszy z komendy wojewódzkiej i Centralnego Biura Śledczego Policji zatrzymany został też jeden ze sprawców porwania. Obecnie trwają poszukiwania drugiego podejrzewanego o ten czyn mężczyzny. 

Pozbawienie człowieka wolności, zgodnie z kodeksem karnym zagrożone jest karą pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5. (k)

Na zdjęciu: w rękach policji jest jeden z porywaczy.

Fot. arch. Policji

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Czytelniczka,
2016-01-27 00:47:39
Brawo Policja i tak trzymac !!

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA