środa, 26 lutego 2020.
Strona główna > Wiadomości > Porwanie w Koszalinie. Złapali drugiego sprawcę

Porwanie w Koszalinie. Złapali drugiego sprawcę (akt. 1)

Porwanie w Koszalinie. Złapali drugiego sprawcę
Data publikacji: 2016-01-26 12:59
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 10:52
Wywietleń: 2247 110692

Mężczyźni w wieku 23 i 33 lat zostali zatrzymani przez policję. Obaj mężczyźni są zamieszani w porwanie 21-latka z Koszalina.

Mężczyzna został uprowadzony prosto z ulicy Piłsudskiego i przewieziony do szopy pod Świdwinem. Nieoficjalnie mówi się, że powodem przestępstwa były nieuregulowane długi. Do napadu doszło w poniedziałek (25 bm.) około g. 19. Wszystko przebiegło błyskawicznie. 21-latek stał w grupie znajomych, gdy nadjechał mercedes, z którego wyskoczyło dwóch mężczyzn. Schwytali mężczyznę, któremu naciągnęli na głowę reklamówkę i umieścili w bagażniku auta. Odjechali w nieznanym kierunku.

Świadek zdarzenia zawiadomił matkę uprowadzonego, a ta zadzwoniła na policję. Rozpoczęły się poszukiwania kryminalnych komendy miejskiej z udziałem funkcjonariuszy KWP Szczecin i Centralnego Biura Śledczego. Po trzech godzinach ślad zawiódł do szopy pod Świdwinem. Tam 21-latek był przetrzymywany, bity i zastraszany. Przebywa już na wolności. Za to zatrzymany został 23-letni porywacz. Drugi ze sprawców - o 10 lat starszy - we wtorek (26 bm.) wpadł w ręce policji.

Za pozbawienie człowieka wolności, zgodnie z kodeksem karnym. grozi im kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat. Nie są podane motywy uprowadzenia 21-letniego koszalinianina, ale nieoficjalnie mówi się, że powodem były niespłacone przezeń długi. ©℗

(m)

Wcześniejsza informacja

Sceny jak z filmu rozegrały się w poniedziałek na jednej z ulic Koszalina. Pokrzywdzony został siłą wciągnięty do auta i wywieziony w nieznanym kierunku.

W nocy porwanego 21-latka udało się odnaleźć policji w szopie niedaleko Świdwina. Dzięki współpracy kryminalnych z koszalińskiej komendy, funkcjonariuszy z komendy wojewódzkiej i Centralnego Biura Śledczego Policji zatrzymany został też jeden ze sprawców porwania. Obecnie trwają poszukiwania drugiego podejrzewanego o ten czyn mężczyzny. 

Pozbawienie człowieka wolności, zgodnie z kodeksem karnym zagrożone jest karą pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5. (k)

Na zdjęciu: w rękach policji jest jeden z porywaczy.

Fot. arch. Policji

Komentarze

Czytelniczka,
Brawo Policja i tak trzymac !!
2016-01-27 00:47:39

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
2
na godz. 03:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Lanie betonu na węźle Łękno

Nekrologi

Sonda

Czy popierasz decyzję radnych o wydzierżawieniu gruntu kościołowi na osiedlu „Nad Rudzianką”?

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie