niedziela, 19 stycznia 2020.
Strona główna > Wiadomości > Matka zleciła porwanie syna

Matka zleciła porwanie syna

Matka zleciła porwanie syna
Data publikacji: 2015-12-24 10:39
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 10:49
Wywietleń: 1649 70730

Niecodzienną informację otrzymał w środę wieczorem dyżurny koszalińskiej komendy, odbierając telefon alarmowy. Z relacji świadków wynikało, że dwóch mężczyzn posiadających kij bejsbolowy, siłą umieszcza w bagażniku samochodu młodego chłopaka. Tak rozpoczęła się niecodzienna policyjna interwencja.

Do zdarzenia doszło późnym wieczorem. Na telefon alarmowy zadzwonił mężczyzna, który na bieżąco relacjonował dyżurnemu zdarzenie, którego był świadkiem. Z jego informacji wynikało, że na jednym z osiedli, dwóch mężczyzn z klatki schodowej wyprowadziło młodego chłopaka, a następnie siłą umieściło go w bagażniku mercedesa. Świadek zdarzenia poinformował, że pojazd odjechał najprawdopodobniej w kierunku Polanowa, a jeden z mężczyzn posiadał przy sobie kij bejsbolowy.

Policjanci po otrzymaniu zgłoszenia podjęli interwencję. Patrole ruszyły w kierunku wskazanym przez zgłaszającego. W okolicach ul. Dzierżęcińskiej Zespół Wywiadowców zauważył stojący na poboczu opisywany samochód z włączonymi światłami awaryjnymi.

Funkcjonariusze podchodząc do pojazdu chcieli wylegitymować kierującego i pasażerów. W tym momencie niespodziewanie kierowca ruszył samochodem z miejsca. Policjant unikną potrącenia tylko dzięki swojej szybkiej reakcji. Funkcjonariusz, żeby zatrzymać pojazd, oddał dwa strzały ostrzegawcze z broni służbowej. Samochód nie zatrzymał się i wówczas policjanci rozpoczęli pościg. Kilkaset metrów dalej kierowca mercedesa stracił panowanie nad pojazdem i wjechał w ogrodzenie jednej z posesji.

- Policjanci zatrzymali dwie kobiety i mężczyznę, którzy znajdowali się w pojeździe. W trakcie kontroli okazało się, że kierujący zbiegł, a w bagażniku mercedesa umieszczony jest 18-latek z ogólnymi potłuczeniami - informuje mł. asp. Monika Kosiec.

Okazało się, że jedna z zatrzymanych osób, to matka 18-letniego chłopaka. To ona właśnie zleciła znajomym uprowadzenie swojego syna. Chciała go w ten sposób nastraszyć i wpłynąć na jego zachowanie, gdyż jej zdaniem sprawiał on duże problemy wychowawcze.

Sprawcy uprowadzenia i pobicia zostali zatrzymani. Rano kryminalni dokonali także zatrzymania kierującego mercedesem. Po wytrzeźwieniu wszyscy usłyszą zarzuty, za które grozi do 5 lat pozbawienia wolności. Dodatkowo 40-letni kierowca usłyszy zarzut zmuszania funkcjonariusza do odstąpienia od czynności służbowej, za który zgodnie z kodeksem grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności. (k)

Fot. Robert STACHNIK

 

 

Komentarze

Gargamel
Dawniej na kłopoty wychowawcze, adhd, dysleksje, dyskalkulię i inne dysmózgowia wystarczał pas, Teraz trzeba pisać scenariusze jak do kiepskich filmów akcji i angażować policję z całego województwa... Co to sie dzieje z tymi ludźmi.
2015-12-24 11:52:54
Inni Rodzice,
A bo to 1-szy raz "Baba" mysli pod gorke... ? A jesli syn sprawial duze problemy wychowawcze, to co na to jego Ojciec... i inne ku temu odpowiedzialne Urzedy... z Policja i Prokuratora wlacznie ??
2015-12-24 09:58:35

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
3
na godz. 18:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Hardcorowe Serce II

Sonda

Czy cieszą Cię wiosenne temperatury w styczniu?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie