Wtorek 31 stycznia 2023r. 
REKLAMA

Skatepark gotowy. Osiedle Majowe i ekstremalna jazda [GALERIA]

Data publikacji: 2021-08-11 21:29
Ostatnia aktualizacja: 2021-08-13 08:13
Skatepark gotowy. Osiedle Majowe i ekstremalna jazda
Jedną z atrakcji nowego skatparku na osiedlu Majowym jest tzw. bowl, czyli tor w kształcie miski. Oprócz pagórków, zjeżdżalni, schodków, poręczy, murków, ramp i rurek. Fot. Mirosław WINCONEK  

Na osiedlu Majowym na szczecińskim prawobrzeżu powstał skatepark. Prace przy ul. Maciejowickiej ruszyły pod koniec minionego lata. Kompleks z torami dla amatorów uprawiania sportów ekstremalnych (takich jak jazda na deskorolce, BMX-ie czy wyczynowa jazda na rolkach) jest już gotowy i oddany do użytku, choć w miniony wtorek można było tam jeszcze się natknąć na tablicę budowy i taśmy wygradzające pasy poboczy ze świeżo posianą i kiełkującą trawą.

- Budowa skateparku zakończyła się miesiąc przed terminem. Wybudowany obiekt przeszedł  przegląd końcowy i jest już dostępny dla mieszkańców - poinformował w miniony wtorek Andrzej Kus, rzecznik prasowy ZUK.

Kompleks został urządzony na parceli dotychczasowych nieużytków przy ul. Maciejowickiej, w bezpośrednim sąsiedztwie działającego tam od kilku lat lodowiska. Na nowym obiekcie znalazły się nie tylko przeszkody dla wyczynowców.

Na terenie o powierzchni ponad 1400 mkw. są też elementy małej architektury: ławki, trzy stoły piknikowe z siedziskami z drewna, stojaki rowerowe. Wszystko oświetlone. Pojawiły się nowe nasadzenia w postaci 15 drzew: 10 brzóz oraz 5 glediczji. Każde z nich ma co najmniej 18 centymetrów w obwodzie pnia. Część tych okazów już jednak zdążyło pożółknąć. Wygląda to tak, jakby usychały. Mimo zapowiedzi ZUK, zleceniodawcy prac, że na terenie tym znajdzie zastosowanie rozwiązanie ekologiczne w zakresie wykorzystywania deszczówki – ta miała być gromadzona w zbiornikach i służyć do podlewania roślin.

W betonowym skateparku – oprócz pagórków, zjeżdżalni, poręczy, murków, ramp i rurek – jedną z atrakcji jest tzw. bowl, czyli tor w kształcie miski. Do licznych przeszkód z betonu i stali prowadzą asfaltowe ścieżki, które jednocześnie mają być wykorzystywane przede wszystkim przez miłośników jazdy na rolkach.

Przy skateparku jest też niewielki parking z miejscami postojowymi na 10 aut. Poprowadzone zostały wszystkie niezbędne przyłącza: wodociągowe, kanalizacyjne oraz elektryczne. Ustawiono tam też kosze na śmieci i okazały parawan na dodatkowe większe kubły na odpady.

Koszt inwestycji zleconej przez Zakład Usług Komunalnych wyniósł ponad 2,9 mln zł. Okazał się on o ponad milion złotych wyższy od kwoty zakładanej wcześniej w budżecie na to zadanie. Prace wykonała wybrana w przetargu spółka DOMBUD z Gliwic. ©℗

(MIR)

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Lagavulin
2021-08-13 08:10:15
Obiekt od razu jest pełen dzieci i nastolatków. Widać, że był potrzebny bo brakuje skateparków na prawobrzeżu. Jest bardzo dużo placów zabaw a o nastolatkach jakby zapomniano. Cieszę się, że powstał. Przydałby się jeszcze jeden w Zdrojach.
A bilety po ile...?
2021-08-12 14:18:44
I tablica z nr. tefonu do Pogotowia Ratunkowego tez tam bedzie oraz Gipsownia a takze Ktos ... kto bedzie sprawdzal Polisy Ubezpieczeniowe przy Wejsciu ??? Inaczej jak zwykle, Podatnicy beda musieli znow pokrywac wszystkie przyszle straty i koszty...!!
Betonozaur
2021-08-12 12:09:32
W sumie nauczeni jak w Szczecinie dba się o studzienki kanalizacyjne to jeszcze wyjdzie że zrobili społeczny basen. Skatepark zamieni się w Aquapark, takie betonowe 2w1. A i jeszcze jedno betonu jest tak dużo że te wątłe drzewka już umierają wiec szkoda wody.
Basen
2021-08-12 11:57:56
To chyba jest basen z wodą co widać na zdjeciu
many
2021-08-12 11:43:25
kiedyś tu była zieleń... :((
szydera
2021-08-11 22:23:14
jaka ekskrementalna betonoza ...

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA