Czwartek, 30 marca 2023 r. 
13 szczecin
REKLAMA

Skatepark na Majowym szykują na wrzesień. Będzie ekstermalna jazda

Data publikacji: 18 czerwca 2021 r. 23:29
Ostatnia aktualizacja: 18 czerwca 2021 r. 23:29
Skatepark na Majowym szykują na wrzesień. Będzie ekstermalna jazda
Fot. ZUK  

Na osiedlu Majowym na szczecińskim prawobrzeżu powstaje skatepark. Prace przy ul. Maciejowickiej ruszyły pod koniec minionego lata. Kompleks z torami dla amatorów uprawiania sportów ekstremalnych (takich jak jazda na deskorolce, BMX-ie czy wyczynowa jazda na rolkach) powinien być gotowy i oddany do użytku najpóźniej z początkiem tegorocznej jesieni.

Skatepark powstaje na parceli dotąd nieużytków przy ul. Maciejowickiej, w bezpośrednim sąsiedztwie działającego tam od kilku lat lodowiska. Na nowym obiekcie znajdą się nie tylko przeszkody dla wyczynowców. Na terenie o powierzchni ponad 1400 mkw. pojawią się też elementy małej architektury: ławki, stoły piknikowe, stojaki rowerowe. Wszystko będzie oświetlone. Wokół placu w najbliższych tygodniach wykonawca prac, którym jest spółka DOMBUD z Gliwic, przystąpi do nowych nasadzeń zieleni.

Jak informuje Andrzej Kus, rzecznik prasowy miasta ds. komunalnych i ochrony środowiska, w tym nowym nowym „parku” znajdzie się 15 drzew: 10 brzóz oraz 5 glediczji. Każde z nich będzie miało co najmniej 18 centymetrów w obwodzie pnia.

Skatepark na osiedlu Majowym w Szczecinie

- Ostatnim etapem przygotowania przeszkód będzie „wyszlifowanie” betonu, czyli pozbycie się nawet niewielkich nierówności - wyjaśnia A. Kus. - Trwa asfaltowanie ścieżki, która okalała będzie skatepark. Posłuży ona przede wszystkim miłośnikom jazdy na rolkach.

Oprócz samych przeszkód gotowy jest też niewielki plac przy torze z miejscami parkingowymi na 10 aut. Poprowadzone zostały wszystkie niezbędne przyłącza: wodociągowe, kanalizacyjne oraz elektryczne. Pomyślano jednocześnie o rozwiązaniu ekologicznym w zakresie wykorzystywania deszczówki – ta będzie gromadzona w zbiornikach i służyła do podlewania roślin.

W betonowym skateparku - oprócz pagórków, zjeżdżalni, poręczy, murków, ramp i rurek - jedną z atrakcji ma być tzw. bowl, czyli tor w kształcie miski.

Koszt inwestycji zleconej przez Zakład Usług Komunalnych ma zamknąć się w kwocie 2 940 633,40 zł. To ponad milion złotych więcej niż było zakładane wcześniej w budżecie na to zadanie. Wybrana w przetargu spółka DOMBUD na realizację dostała 370 dni od dnia podpisania umowy i powinna zakończyć prace przy nim we wrześniu. ©℗

(MIR)

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

EKO-drzewa
2021-06-19 08:48:28
"w tym nowym nowym „parku” znajdzie się 15 drzew: 10 brzóz oraz 5 glediczji. Każde z nich będzie miało co najmniej 18 centymetrów w obwodzie pnia."
Czytelnik
2021-06-19 08:46:34
Dalej od centrum nie dało się tego zbudować?

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA