Środa, 19 czerwca 2024 r. 
REKLAMA

Skąd ten nocny hałas. Korporacja DORACO odpowiada

Data publikacji: 17 października 2023 r. 21:54
Ostatnia aktualizacja: 19 października 2023 r. 07:37
Skąd ten nocny hałas. Korporacja DORACO odpowiada
Fot. Elżbieta Kubowska  

W poniedziałkowym wydaniu „Kuriera Szczecińskiego” informowaliśmy o uciążliwych nocnych hałasach dochodzących z terenów postoczniowych. Miały one mieć związek z budową doku.

Nasz Czytelnik, który poinformował redakcję o uciążliwościach, wskazywał, że winnym nocnych robót jest Korporacja Budowlana DORACO sp. z o.o. z siedzibą w Gdańsku, a prowadząca prace w rejonie, skąd dochodzą hałasy.

Skontaktowaliśmy się z tą firmą, odpowiedzi udzielił nam Kamil Łaszcz, marketing manager: „Po konsultacji z inżynierem budowy nadzorującym prace w Szczecinie stwierdzamy, że Korporacja Budowlana DORACO sp. z o.o. nie jest odpowiedzialna za uciążliwy hałas, o którym informował Czytelnik «Kuriera Szczecińskiego».

Prowadzimy roboty budowlane w godzinach od 7 do 18 i wszelkie niedogodności, których doświadczają mieszkańcy Szczecina, nie są powodowane naszymi pracami.

Korporacja Budowlana DORACO sp. z o.o. jest odpowiedzialna za budowę stanowiska dla doku na terenie Stoczni Remontowej Gryfia S.A. Sam dok jest równolegle budowany przez inny podmiot w innym miejscu (Stocznia Wulkan). Trudno jest nam się odnieść co do źródła hałasu. Wiemy natomiast, że obie wyżej wymienione stocznie prowadzą własną działalność stoczniową jak i są terenem działalności dla dziesiątek innych podmiotów, z których każdy może być za to odpowiedzialny.

Za utrudnienia z pierwszej połowy roku już przepraszaliśmy mieszkańców. Zapewniamy jednocześnie, że tym razem to nie jest nasze działanie”.

Wiemy więc już, że to nie firma DORACO powoduje nocne hałasy. Swoje ustalenia w tej sprawie kontynuuje również policja. ©℗

Krzysztof ŻURAWSKI

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

gf
2023-10-19 05:48:56
Spoko, niedługo stocznie znowu zamkną, bo są w Hamburgu
@Rowernik
2023-10-18 14:54:34
Serio? Jest taki paragraf? A mozesz go przytoczyć? Jest paragraf o zakłócaniu spokoju oraz jest paragraf o przekroczeniu norm hałasu, przewidzianych w ustawie o ochronie środowiska. Nie ma nic o "prawie do spoczynku nocnego" wiec nie wymyślaj proszę paragrafów na poczekaniu. Tak jak poprzedni @ sugeruje - zainwestuj w lepsze okna lub indywidualne środki ochrony słuchu. Hałas w mieście zawsze był i będzie i dopóki nie przekracza norm, nic z tym nie zrobisz. Ja mam dobre okna i nie narzekam.
sid
2023-10-18 11:39:53
Pociągnąć do odpowiedzialności karnej Zarembe
@Rowernik
2023-10-18 09:34:47
A kto ci broni spoczynku? Tym co mieszkaja na Kolumba powiedz że mają prawo do spoczynku nocnego i koniec z ruchem kolejowym albo tym co mieszkają przy ruchliwych drogach w szczecinie gdzie w kółko jeżdżą głośne tramwaja i autobusy że teraz mają prawa uwalić komunikację także nocną. Zainwestuj w dobre okna a jeśli cię nie stać to w indywidualne środki ochrony słuchu. W mieście jest hałas, chcesz spokoju to jedź na wieś.
Rowernik
2023-10-18 05:05:12
Jest paragraf o prawie do spoczynku nocnego, bardzo dobrze, że ktoś docieka, jakie jest źródło hałasu. Potem ludzie, których sen jest przerwany mają prowadzic tramwaj lub autobus, tir, inny samochód, mają może pracować przy maszynach wymagających koncentracji, uwagi.
Berek
2023-10-17 21:57:43
Czytelnik który wskazywał powinien odpowiadać za wprowadzanie w błąd. Jakiś ORMOwiec bo wiadomo że na terenach przemysłowych prowadzi się działalność gospodarczą. Nie wszyscy są jutuberami czy celebrytami albo pracują na kasie czy w magazynie chińskich plastików

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA