niedziela, 07 czerwca 2020.
Strona główna > Wiadomości > Sezon na karmniki

Sezon na karmniki

Sezon na karmniki
Data publikacji: 2018-11-20 22:09
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 12:25
Wywietleń: 1052 362306

Pierwszy zostanie zamontowany na zieleńcu przy punkcie przedszkolnym SP nr 5. Po nim - blisko 60 kolejnych - trafi pod opiekę następnych miejskich placówek oświatowych. Już w środę (21 listopada) - przy ul. Królowej Jadwigi - zostanie zainaugurowany sezon na karmniki w Szczecinie.

To akcja szczecińskich leśników z Wydziału Lasów Miejskich (Zakładu Usług Komunalnych). Skierowana do najmłodszych szczecinian - podopiecznych miejskich przedszkoli. Każda z placówek dostanie karmnik w prezencie. Jedyny warunek, to przesłanie zgłoszenia na adres: anita.wasiuk@zuk.szczecin.pl.

- Nie ukrywam, że nie spodziewaliśmy się aż takiego zainteresowania. Liczyliśmy, że zgłosi się 10, może 15 przedszkoli. Początkowo tyle przygotowaliśmy karmników. Jednak zainteresowanie akcją jest ogromne. Już mamy blisko 60 zgłoszeń, a wciąż są nadsyłane kolejne. Dlatego przygotowujemy kolejne domki dla ptaków. Słowa dotrzymamy. Każdy otrzyma od nas taki prezent - mówi Anita Wasiuk, leśniczka.

Każdy z takich prezentów będzie okazją do praktycznej lekcji ekologii ze szczecińskimi leśnikami w roli prelegentów. Od nich dzieciaki się dowiedzą, dlaczego warto pomagać ptakom, w jaki sposób to robić.

(an)

Na zdjęciu: Ptaki w mieście potrzebują wsparcia ludzi, aby przetrwać zimę. O czym szczecińskich przedszkolaków będą uczyli miejscy leśnicy, przekazując w prezencie karmniki.

Sezon na karmniki Sezon na karmniki Sezon na karmniki Sezon na karmniki Sezon na karmniki Sezon na karmniki Sezon na karmniki Sezon na karmniki Sezon na karmniki Sezon na karmniki Sezon na karmniki

Komentarze

....
@chcecie-powiedz to obecnej ekipie i temu co mialo byc w puszcz bialowieskiej...a karminiki zrobione sa juz z uschnietych drzew,nie popieram zadnych wycinek ale sama akcja to dobry pomysl, moze pomoze powiekszyc populacje wróbla ktorego jest coraz mniej, tylko trzeba edukowac dzieci ale glownie dorslych czym karmic ptaki i dlaczego NIE CHLEBEM,np w parku kasprowicza wielu nieswiadmych dokarmiaczy karmi kaczki chlebem
2018-11-21 08:29:28
;
Skoro ZUK jest już taki proornitologiczny, to mógł chociaż dać podpisy pod zdjęciami z nazwami ptaków, bo nie wszystkie dzieci je rozpoznają.
2018-11-21 06:49:45
Chcecie
mieć ptaki, przestańcie bezmyślnie wycinać drzewa. O przetrwanie zimy się nie martwcie. Bardzo dbamy o to, żeby klimat się ocieplał.
2018-11-20 23:42:42

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
18
na godz. 12:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Wiadomości Szczecin

 
CZYTAJ WIĘCEJ

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Filmy

Krótki rejs po porcie

Nekrologi

Z dostawą do domu

Sonda

Czy zagłosujesz w wyborach prezydenckich 28 czerwca 2020 roku?

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie