Poniedziałek 25 października 2021r. 
REKLAMA

Sezon na karmniki

Data publikacji: 2018-11-20 22:09
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 12:25
Sezon na karmniki
Ptaki w mieście potrzebują wsparcia ludzi, aby przetrwać zimę. O czym szczecińskich przedszkolaków będą uczyli miejscy leśnicy, przekazując w prezencie karmniki. Fot. ZUK  

Pierwszy zostanie zamontowany na zieleńcu przy punkcie przedszkolnym SP nr 5. Po nim - blisko 60 kolejnych - trafi pod opiekę następnych miejskich placówek oświatowych. Już w środę (21 listopada) - przy ul. Królowej Jadwigi - zostanie zainaugurowany sezon na karmniki w Szczecinie.

To akcja szczecińskich leśników z Wydziału Lasów Miejskich (Zakładu Usług Komunalnych). Skierowana do najmłodszych szczecinian - podopiecznych miejskich przedszkoli. Każda z placówek dostanie karmnik w prezencie. Jedyny warunek, to przesłanie zgłoszenia na adres: anita.wasiuk@zuk.szczecin.pl.

- Nie ukrywam, że nie spodziewaliśmy się aż takiego zainteresowania. Liczyliśmy, że zgłosi się 10, może 15 przedszkoli. Początkowo tyle przygotowaliśmy karmników. Jednak zainteresowanie akcją jest ogromne. Już mamy blisko 60 zgłoszeń, a wciąż są nadsyłane kolejne. Dlatego przygotowujemy kolejne domki dla ptaków. Słowa dotrzymamy. Każdy otrzyma od nas taki prezent - mówi Anita Wasiuk, leśniczka.

Każdy z takich prezentów będzie okazją do praktycznej lekcji ekologii ze szczecińskimi leśnikami w roli prelegentów. Od nich dzieciaki się dowiedzą, dlaczego warto pomagać ptakom, w jaki sposób to robić.

(an)

Na zdjęciu: Ptaki w mieście potrzebują wsparcia ludzi, aby przetrwać zimę. O czym szczecińskich przedszkolaków będą uczyli miejscy leśnicy, przekazując w prezencie karmniki.

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

....
2018-11-21 08:29:28
@chcecie-powiedz to obecnej ekipie i temu co mialo byc w puszcz bialowieskiej...a karminiki zrobione sa juz z uschnietych drzew,nie popieram zadnych wycinek ale sama akcja to dobry pomysl, moze pomoze powiekszyc populacje wróbla ktorego jest coraz mniej, tylko trzeba edukowac dzieci ale glownie dorslych czym karmic ptaki i dlaczego NIE CHLEBEM,np w parku kasprowicza wielu nieswiadmych dokarmiaczy karmi kaczki chlebem
;
2018-11-21 06:49:45
Skoro ZUK jest już taki proornitologiczny, to mógł chociaż dać podpisy pod zdjęciami z nazwami ptaków, bo nie wszystkie dzieci je rozpoznają.
Chcecie
2018-11-20 23:42:42
mieć ptaki, przestańcie bezmyślnie wycinać drzewa. O przetrwanie zimy się nie martwcie. Bardzo dbamy o to, żeby klimat się ocieplał.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
Tylko teraz -50% na prenumertę eKuriera. KUP TERAZ