Niedziela 05 grudnia 2021r. 
REKLAMA

To wyzwanie!

Data publikacji: 2017-07-13 15:48
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 11:44
 To wyzwanie!
Fot. ZUK  

Każdy może wziąć udział w wyjątkowym dla Szczecina projekcie: budowie ptasiego azylu. Wystarczy, że w piątkowy ranek dotrze na teren dawnej strzelnicy w Kijewie, czyli w rejon ul. Kurzej. I włączy się w akcję zawieszania budek lęgowych dla ptaków oraz schronień dla nietoperzy, jaką organizują wolontariusze Stowarzyszenia Kocham Kijewo oraz pracownicy Zakładu Usług Komunalnych.

To element większej całości, czyli już drugi - po ubiegłotygodniowym - etap pudowy „Cichej przystani". Głównym elementem przedsięwzięcia będzie tzw. ptasi azyl (budki, poidełka, krzewy owocowe), jakiego jeszcze w Szczecinie nie było. Niejako przy okazji zostanie zbudowana również ścieżka przyrodnicza pn. „Cichy zakątek", która wszystkich złaknionych kontaktu z naturą poprowadzi ku zielonej enklawie w miejscu dawnej strzelnicy (od szlabanu przy ul. Kurzej). Na trasie z ławkami i tablicami pełnymi ciekawostek o faunie i florze okolicy.

Spokojnie, udział wolontariuszy jest mile widziany wyłącznie w trakcie zakładania budek lęgowych. Aby wziąć udział w tym etapie wystarczy odrobina dobrej woli i… młotek. Na start akcji trzeba się jednak stawić już o godz. 8 w piątek (14 lipca). Przy szlabanie na ul. Kurzej.

(an)

Fot. ZUK

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

...
2017-07-13 21:04:38
...a Przeźroczysty jutro będzie czy już go powieźli z lasów całkowicie?
Obiema rękami podpisuję się pod tak dobrymi pomysłami. Czemu jednak te budki nie są zbejcowane na ciemno ?
2017-07-13 17:39:00
.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA