czwartek, 28 maja 2020.
Strona główna > Wiadomości > Wróble hamują renowację na ul. Grodzkiej

Wróble hamują renowację na ul. Grodzkiej

Wróble hamują renowację na ul. Grodzkiej
Data publikacji: 2018-08-24 19:13
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 12:18
Wywietleń: 2310 347402
Renowacja elewacji zabytkowych budynków przy ul. Grodzkiej w Szczecinie została wstrzymana. Decyzję podjęła Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska w Szczecinie.

Po interwencji „Kuriera Szczecińskiego” oraz wiceprzewodniczącej Rady Osiedla Stare Miasto, RDOŚ wydała decyzję o wstrzymaniu prac na remontowanej kamienicy z powodu znajdujących się tam siedlisk wróbli, które zostały odcięte w okresie lęgowym.

Jak informuje Anna Wachowicz z RDOŚ, Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska w Szczecinie nie wydawała zezwolenia na odstępstwa od zakazów obowiązujących wobec gatunków zasiedlających budynek przy ul. Grodzkiej 1/5.

- Do czasu wyjaśnienia zaistniałej sytuacji zwróciliśmy się z prośbą o wstrzymanie trwających prac wraz z rozbiórką rusztowań uniemożliwiających ptakom dostęp do gniazd. Na chwilę obecną wezwany został administrator budynku przy Grodzkiej do bezzwłocznego złożenia szczegółowych wyjaśnień, czy przed przystąpieniem do prac dokonano przeglądu budynku pod kątem zasiedlenia go przez ptaki i nietoperze - wyjaśniła A. Wachowicz.

- Dostaliśmy decyzję o wstrzymaniu robót. Wcześniej mieliśmy opinię ornitologiczną, że nie ma przeciwwskazań do prowadzenia prac. Ornitolog został poproszony o ponowną opinię. W tym momencie zabezpieczamy rusztowania, które zostały w części zostawione, aby nie zagrażały bezpieczeństwu - powiedział nam  Sławomir Czapiewski z firmy wykonawczej.

- Miejscowo wstrzymana praca pozwoli organom ochrony przyrody na wyjaśnienie sytuacji i uruchomienie odpowiednich działań. Jedynym podmiotem mogącym trwale wstrzymać prace budowlane jest powiatowy inspektor nadzoru budowlanego - dodaje Anna Wachowicz.

RDOŚ niezmiennie apeluje do zarządców budynków, aby przestrzegać przepisów chroniących ptaki i nietoperze bytujące w budynkach. ©℗

(KoK)

Fot. Arleta NALEWAJKO

Komentarze

k
Wróble sa fajne . Remont moze zaczekać !
2018-08-25 21:40:46
@Taki cyrk...
Nie cyrk, tylko właśnie samolubna, beszczelna ekspansja człowieka, polaczka któremu wydaje się, że tylko on człowiek a reszta natury to nic nie znaczy. To samo tyczy się debili rolników którzy za nic mają wytyczne odnośnie wyznaczonych godzin oprysków. Jak pszczoły wygina to człowiek może odliczać miesiace do samozaglady na która sobie sam zapracować. I nie porównuj wróbli do karaluchów.
2018-08-25 09:27:05
Taki cyrk to tylko w Polsce...
Ludzie oszaleli juz i nie wiedzą co mają ze soba zrobic. Niedlugo zaczniemy chronić muchy i karaluchy!
2018-08-25 08:03:38
zs
srają na potęgę i mają w nosie toi-toi.
2018-08-25 00:44:06
@Grazyna
Jesteś glupszy(a) niż to ustawa przewiduje.
2018-08-24 22:20:52
Grażyna
A czynsz płacą te wróble?
2018-08-24 21:25:47

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
13
na godz. 09:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Wiadomości Szczecin

 
CZYTAJ WIĘCEJ

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Filmy

Spacerowy protest na Uznamie

Z dostawą do domu

Pizzeria z rodu Gryfa

Sonda

Czy jesteś za zniesieniem obowiązku noszenia maseczek?

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie