środa, 21 października 2020.
Strona główna > Wiadomości > Sesja spadków

Sesja spadków

Sesja spadków
Data publikacji: 2016-02-23 17:20
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 10:55
Wywietleń: 2046 121051

Wtorkową sesję Rady Miasta Szczecin można śmiało nazwać sesją spadków. Radni zdjęli z programu m.in. dwa ważne projekty uchwał. Nie zajęli się także stadionem miejskim.

Wtorkowa sesja Rady Miasta zaczęła się od prezentacji nowego wiceprezydenta Szczecina Marcina Pawlickiego.
Kolejnym punktem było ustalenie porządku obrad. Radni postanowili nie zajmować się projektem uchwały m.in. dotyczącej darmowych biletów dla uczniów do lat 13. Został on złożony przez Ruch Narodowy latem ubiegłego roku.
- To dobry pomysł, ale chcemy go jeszcze skonsultować. Chcemy wrócić do niego na następnej sesji Rady Miasta - wyjaśnił Marek Duklanowski, szef klubu radnych PiS.
Radni postanowili także nie zajmować się we wtorek projektem gospodarowania mieszkaniowym zasobem Gminy Miasto Szczecin na lata 2016-2020. Zakłada on sprzedaż przez miasto jak największej liczby lokali i sukcesywne remontowanie kamienic.
- Jest wiele wątpliwości co do tego projektu. Mamy kolejne zapytania do projektodawcy. Wiemy, że sam chce wprowadzić w nim pewne zmiany - dodał Duklanowski.
W programie sesji nie znalazł się również gorący temat stadionu miejskiego.
- To temat wzbudzający emocje. Trwa dyskusja w kręgu samych wnioskodawców, strony społecznej, mieszkańców miasta. Temat więc nie znika - zapewniał Łukasz Tyszler (PO), przewodniczący Rady Miasta.
©℗   (dar)

Fot. Dariusz GORAJSKI

Więcej w środowym "Kurierze Szczecińskim" i e-wydaniu

Komentarze

Nowy stadion
O stadionie w Poznaniu: "Na baczności mają się również m.in. w Poznaniu – tam, gdzie problemy z murawą, ciągną się od dawna i już pochłonęły kilka milionów złotych. Stadion ma bardzo specyficzną konstrukcję albo, jak niektórzy mówią wprost, najgorszą z możliwych. Obiekt jest zamknięty, nie ma dostępu światła i ruchu powietrza, więc ciągle znajduje się w cieniu i wilgoci. Trawa przez to się nie korzeni. Piękny dywan przygotowany na Superpuchar Polski czy mistrzostwo to jedynie efekt ciężkiej pracy i fizycznego poprawiania."
2016-02-24 09:43:52
kibic
jacy mieszkańcy tacy radni ... jesteśmy na tym samym poziomie.kiedy mentalność ruska i ukraińska wymrze w naszym mieście????????????/
2016-02-23 23:44:45

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
12
na godz. 18:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

Pierwszy dzień neutralizacji tallboya

Sonda

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie