Piątek, 19 kwietnia 2024 r. 
REKLAMA

Sesja spadków

Data publikacji: 23 lutego 2016 r. 17:20
Ostatnia aktualizacja: 11 kwietnia 2021 r. 15:44
Sesja spadków
 

Wtorkową sesję Rady Miasta Szczecin można śmiało nazwać sesją spadków. Radni zdjęli z programu m.in. dwa ważne projekty uchwał. Nie zajęli się także stadionem miejskim.

Wtorkowa sesja Rady Miasta zaczęła się od prezentacji nowego wiceprezydenta Szczecina Marcina Pawlickiego.
Kolejnym punktem było ustalenie porządku obrad. Radni postanowili nie zajmować się projektem uchwały m.in. dotyczącej darmowych biletów dla uczniów do lat 13. Został on złożony przez Ruch Narodowy latem ubiegłego roku.
- To dobry pomysł, ale chcemy go jeszcze skonsultować. Chcemy wrócić do niego na następnej sesji Rady Miasta - wyjaśnił Marek Duklanowski, szef klubu radnych PiS.
Radni postanowili także nie zajmować się we wtorek projektem gospodarowania mieszkaniowym zasobem Gminy Miasto Szczecin na lata 2016-2020. Zakłada on sprzedaż przez miasto jak największej liczby lokali i sukcesywne remontowanie kamienic.
- Jest wiele wątpliwości co do tego projektu. Mamy kolejne zapytania do projektodawcy. Wiemy, że sam chce wprowadzić w nim pewne zmiany - dodał Duklanowski.
W programie sesji nie znalazł się również gorący temat stadionu miejskiego.
- To temat wzbudzający emocje. Trwa dyskusja w kręgu samych wnioskodawców, strony społecznej, mieszkańców miasta. Temat więc nie znika - zapewniał Łukasz Tyszler (PO), przewodniczący Rady Miasta.
©℗   (dar)

Fot. Dariusz GORAJSKI

Więcej w środowym "Kurierze Szczecińskim" i e-wydaniu

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Nowy stadion
2016-02-24 09:43:52
O stadionie w Poznaniu: "Na baczności mają się również m.in. w Poznaniu – tam, gdzie problemy z murawą, ciągną się od dawna i już pochłonęły kilka milionów złotych. Stadion ma bardzo specyficzną konstrukcję albo, jak niektórzy mówią wprost, najgorszą z możliwych. Obiekt jest zamknięty, nie ma dostępu światła i ruchu powietrza, więc ciągle znajduje się w cieniu i wilgoci. Trawa przez to się nie korzeni. Piękny dywan przygotowany na Superpuchar Polski czy mistrzostwo to jedynie efekt ciężkiej pracy i fizycznego poprawiania."
kibic
2016-02-23 23:44:45
jacy mieszkańcy tacy radni ... jesteśmy na tym samym poziomie.kiedy mentalność ruska i ukraińska wymrze w naszym mieście????????????/

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA