środa, 21 października 2020.
Strona główna > Wiadomości > Dyrektor: przesunięcie w czasie

Dyrektor: przesunięcie w czasie

Dyrektor: przesunięcie w czasie
Data publikacji: 2016-02-22 20:15
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 10:55
Wywietleń: 2035 120932

We wtorek miał upłynąć termin składania ofert w przetargu na pełnienie funkcji tzw. miejskiego łowczego w Szczecinie. Zanim doszłoby do zakończenia procedury tego zamówienia publicznego i jej rozstrzygnięcia - bo już w środę - magistrat stwarzał wyjątkową okazję do prezentacji wiedzy i doświadczenia jednemu z oferentów, czyniąc zeń głównego prelegenta sesji dotyczącej dzikich zwierząt. W ostatniej chwili terminy obu wydarzeń przesunięto, na później.

Termin składania i otwarcia przetargowych ofert został przeniesiony na 2 marca br. „Z uwagi na liczne pytania podmiotów zainteresowanych przetargiem na usługi związane z pogotowiem interwencyjnym dla dzikich zwierząt" - powód decyzji magistratu tłumaczy Tomasz Klek z Biura Prezydenta Miasta.

Po fali krytyki - czynionej ponad politycznymi podziałami - ze strony radnych, przedstawicieli organizacji pozarządowych działających w sferze opieki nad zwierzętami (co publikował nasz Kurier pt. „(Nie)równe szanse?" - przyp. aut.), jak też konkurentów Ryszarda Czeraszkiewicza, dotychczas przez niemal dekadę niezmiennie pełniącego funkcję tzw. miejskiego łowczego - sesja informacyjna dotycząca dzikich zwierząt została odwołana.

Ale - jak twierdzi Dariusz Matejski, zastępca dyr. Wydziału Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska UM - odwołana tylko czasowo (!). Nie odbędzie się więc - jak zaplanował - 24 bm. Tylko „najprawdopodobniej zostanie zorganizowana w II połowie marca 2016 r." - jak poinformował zaproszonych gości, m.in. szczecińskich radnych. Powód przesunięcia czasowego sesji określając jako „przyczyny niezależne od organizatora".  ©℗

Więcej czytaj w „Kurierze Szczecińskim" i e-wydaniu

A. NALEWAJKO

Fot. M.WINCONEK

Komentarze

Kowal
A po co komu sesja informacyjna? Czy w tej sprawie nie powiedziano wystarczająco dużo? Sesja starannie dobranych prelegentów, w tym jeden z Łodzi do którego wiadomo kto jeździł. Po co to komu potrzebne? Uczciwa i publiczna dyskusja jest wtedy, gdy wszystkie strony mają coś do powiedzenia, w tym organizacje pozarządowe, mieszkańcy itd. Czy umożliwiono mieszkańcom przygotowanie wystąpienia?
2016-02-23 12:50:44
@
Podejrzewam że, ze zrozumieniem tych określeń mogą być kłopoty...
2016-02-23 10:00:33
Pop
Przyczyny niezależne od organizatora - zupełnie jak przy odwołaniu koncertu gwiazdy popu.
2016-02-23 07:52:51
Mateka
Panie Matejski i Panie Kowalski - dwa wystąpienia miał mieć Ryszard Czeraszkiewicz? Rozumiecie Panowie co to znaczy smak, poczucie smaku? Rozumiecie co to znaczy pojęcie odruch wymiotny? Warto to zrozumieć dobierając skład prelegentów.
2016-02-22 22:39:27

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
12
na godz. 18:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

Pierwszy dzień neutralizacji tallboya

Sonda

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie