poniedziałek, 17 lutego 2020.
Strona główna > Wiadomości > Dyrektor: przesunięcie w czasie

Dyrektor: przesunięcie w czasie

Dyrektor: przesunięcie w czasie
Data publikacji: 2016-02-22 20:15
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 10:55
Wywietleń: 1900 120932

We wtorek miał upłynąć termin składania ofert w przetargu na pełnienie funkcji tzw. miejskiego łowczego w Szczecinie. Zanim doszłoby do zakończenia procedury tego zamówienia publicznego i jej rozstrzygnięcia - bo już w środę - magistrat stwarzał wyjątkową okazję do prezentacji wiedzy i doświadczenia jednemu z oferentów, czyniąc zeń głównego prelegenta sesji dotyczącej dzikich zwierząt. W ostatniej chwili terminy obu wydarzeń przesunięto, na później.

Termin składania i otwarcia przetargowych ofert został przeniesiony na 2 marca br. „Z uwagi na liczne pytania podmiotów zainteresowanych przetargiem na usługi związane z pogotowiem interwencyjnym dla dzikich zwierząt" - powód decyzji magistratu tłumaczy Tomasz Klek z Biura Prezydenta Miasta.

Po fali krytyki - czynionej ponad politycznymi podziałami - ze strony radnych, przedstawicieli organizacji pozarządowych działających w sferze opieki nad zwierzętami (co publikował nasz Kurier pt. „(Nie)równe szanse?" - przyp. aut.), jak też konkurentów Ryszarda Czeraszkiewicza, dotychczas przez niemal dekadę niezmiennie pełniącego funkcję tzw. miejskiego łowczego - sesja informacyjna dotycząca dzikich zwierząt została odwołana.

Ale - jak twierdzi Dariusz Matejski, zastępca dyr. Wydziału Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska UM - odwołana tylko czasowo (!). Nie odbędzie się więc - jak zaplanował - 24 bm. Tylko „najprawdopodobniej zostanie zorganizowana w II połowie marca 2016 r." - jak poinformował zaproszonych gości, m.in. szczecińskich radnych. Powód przesunięcia czasowego sesji określając jako „przyczyny niezależne od organizatora".  ©℗

Więcej czytaj w „Kurierze Szczecińskim" i e-wydaniu

A. NALEWAJKO

Fot. M.WINCONEK

Komentarze

Kowal
A po co komu sesja informacyjna? Czy w tej sprawie nie powiedziano wystarczająco dużo? Sesja starannie dobranych prelegentów, w tym jeden z Łodzi do którego wiadomo kto jeździł. Po co to komu potrzebne? Uczciwa i publiczna dyskusja jest wtedy, gdy wszystkie strony mają coś do powiedzenia, w tym organizacje pozarządowe, mieszkańcy itd. Czy umożliwiono mieszkańcom przygotowanie wystąpienia?
2016-02-23 12:50:44
@
Podejrzewam że, ze zrozumieniem tych określeń mogą być kłopoty...
2016-02-23 10:00:33
Pop
Przyczyny niezależne od organizatora - zupełnie jak przy odwołaniu koncertu gwiazdy popu.
2016-02-23 07:52:51
Mateka
Panie Matejski i Panie Kowalski - dwa wystąpienia miał mieć Ryszard Czeraszkiewicz? Rozumiecie Panowie co to znaczy smak, poczucie smaku? Rozumiecie co to znaczy pojęcie odruch wymiotny? Warto to zrozumieć dobierając skład prelegentów.
2016-02-22 22:39:27

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
9
na godz. 12:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Protest nauczycieli: „Nasze postulaty są wciąż aktualne”

Sonda

Czy popierasz pomysł stopniowej likwidacji roweru miejskiego w Szczecinie?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie