Poniedziałek, 04 marca 2024 r. 
REKLAMA

Dyrektor: przesunięcie w czasie

Data publikacji: 22 lutego 2016 r. 20:15
Ostatnia aktualizacja: 11 kwietnia 2021 r. 15:44
Dyrektor: przesunięcie w czasie
 

We wtorek miał upłynąć termin składania ofert w przetargu na pełnienie funkcji tzw. miejskiego łowczego w Szczecinie. Zanim doszłoby do zakończenia procedury tego zamówienia publicznego i jej rozstrzygnięcia - bo już w środę - magistrat stwarzał wyjątkową okazję do prezentacji wiedzy i doświadczenia jednemu z oferentów, czyniąc zeń głównego prelegenta sesji dotyczącej dzikich zwierząt. W ostatniej chwili terminy obu wydarzeń przesunięto, na później.

Termin składania i otwarcia przetargowych ofert został przeniesiony na 2 marca br. „Z uwagi na liczne pytania podmiotów zainteresowanych przetargiem na usługi związane z pogotowiem interwencyjnym dla dzikich zwierząt" - powód decyzji magistratu tłumaczy Tomasz Klek z Biura Prezydenta Miasta.

Po fali krytyki - czynionej ponad politycznymi podziałami - ze strony radnych, przedstawicieli organizacji pozarządowych działających w sferze opieki nad zwierzętami (co publikował nasz Kurier pt. „(Nie)równe szanse?" - przyp. aut.), jak też konkurentów Ryszarda Czeraszkiewicza, dotychczas przez niemal dekadę niezmiennie pełniącego funkcję tzw. miejskiego łowczego - sesja informacyjna dotycząca dzikich zwierząt została odwołana.

Ale - jak twierdzi Dariusz Matejski, zastępca dyr. Wydziału Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska UM - odwołana tylko czasowo (!). Nie odbędzie się więc - jak zaplanował - 24 bm. Tylko „najprawdopodobniej zostanie zorganizowana w II połowie marca 2016 r." - jak poinformował zaproszonych gości, m.in. szczecińskich radnych. Powód przesunięcia czasowego sesji określając jako „przyczyny niezależne od organizatora".  ©℗

Więcej czytaj w „Kurierze Szczecińskim" i e-wydaniu

A. NALEWAJKO

Fot. M.WINCONEK

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Kowal
2016-02-23 12:50:44
A po co komu sesja informacyjna? Czy w tej sprawie nie powiedziano wystarczająco dużo? Sesja starannie dobranych prelegentów, w tym jeden z Łodzi do którego wiadomo kto jeździł. Po co to komu potrzebne? Uczciwa i publiczna dyskusja jest wtedy, gdy wszystkie strony mają coś do powiedzenia, w tym organizacje pozarządowe, mieszkańcy itd. Czy umożliwiono mieszkańcom przygotowanie wystąpienia?
@
2016-02-23 10:00:33
Podejrzewam że, ze zrozumieniem tych określeń mogą być kłopoty...
Pop
2016-02-23 07:52:51
Przyczyny niezależne od organizatora - zupełnie jak przy odwołaniu koncertu gwiazdy popu.
Mateka
2016-02-22 22:39:27
Panie Matejski i Panie Kowalski - dwa wystąpienia miał mieć Ryszard Czeraszkiewicz? Rozumiecie Panowie co to znaczy smak, poczucie smaku? Rozumiecie co to znaczy pojęcie odruch wymiotny? Warto to zrozumieć dobierając skład prelegentów.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA